Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas stebisi biurokratiniu švietimo ir mokslo ministrės atsakymu dėl knygos apie 1949 m. vasario 16-osios signatarus leidybos.
Laurynas Kasčiūnas
© DELFI / Karolina Pansevič

Pasak Seimo nario, Švietimo ir mokslo ministerija, pati neturėdama lėšų tokiai knygai išleisti, galėjo pateikti pasiūlymų, kokiais kitais būdais galėtų paskatinti panašių knygų atsiradimą ir leidybą.

Parlamentaras kreipėsi į ministrę Jurgitą Petrauskienę prašydamas įvertinti LLKS Tarybos 1949-ųjų vasario 16-osios Deklaracijos reikšmę Lietuvos valstybės tęstinumui ir surasti galimybę skirti lėšų knygų serijos apie 1949 m. vasario 16 d. deklaraciją pasirašiusius asmenis - Joną Žemaitį-Vytautą, Adolfą Ramanauską-Vanagą, Juozą Šibailą-Merainį, Petrą Bartkų-Žadgailą, Aleksandrą Grybiną-Faustą, Leonardą Grigonį-Užpalį, Vytautą Gužą-Kardą ir Bronių Liesį-Naktį leidybai.

„Nepaisant to, kad švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, o 2018 m. kovo 6 d. minėsime Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, LLKS gynybos pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-ąsias gimimo metines bei tai, kad kitais metais minėsime šios svarbios deklaracijos 70-ąjį jubiliejų, ministrė apsiribojo „šaltu“ biurokratiniu atsakymu, kad minėtų knygų leidybai lėšų ministerija neturi“, - sako Seimo narys L. Kasčiūnas.

Ministerijos atsakyme rašoma: „Švietimo ir mokslo ministerija neturi galimybės skirti lėšų knygų leidybai, tačiau svarstytų galimybę išleistais leidiniais aprūpinti Lietuvos mokyklas“.

Parlamentaras sako suprantantis, kad Švietimo ir mokslo ministerija nėra biudžete numačiusi lėšų knygų leidybai, tačiau ministrės atsakymas į paklausimą Seimo narį apstulbino.

„Suprantu, kad ministerija gali būti nenumačiusi lėšų panašiems projektams, tačiau šiuo atveju net nepabandyta paieškoti būdų, kaip galima paskatinti šių moksleiviams ir visuomenei svarbių ir reikalingų knygų leidybą. Mūsų bibliografijoje apskritai nėra išleista leidinių apie daugelį 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarų, o moksleiviai net nežino jos autorių nuopelnų mūsų valstybei. Būtent laisvės kovos ir ši deklaracija yra jungtis tarp Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios Lietuvos, todėl būtina dėti visas pastangas ir skatinti jų pažinimą“, - teigė L. Kasčiūnas.

Pasak Seimo nario, Švietimo ir mokslo ministerija galėjo pateikti pasiūlymus, kokiais kitais būdais galėtų paskatinti panašių knygų atsiradimą ir leidybą.

„Esu įsitikinęs, kad ministerija galėjo paieškoti kitų būdų, kaip tokios knygos galėtų atsirasti ir būti išleistos, pavyzdžiui: bendradarbiaujant su Kultūros arba Krašto apsaugos ministerijomis, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centru, įvairiais mokslo fondais - paskelbti konkursą mokslinėms publikacijoms minėta tema, kurios galiausiai galėtų tapti istorijos knygomis“, - sako Seimo narys.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Amžiaus energetikos mįslė: kas yra energetikos pilkieji kardinolai (9)

Šių metų kovo gale premjeras Saulius Skvernelis staiga atleido savo patarėją energetikai Tomą...

Amerikiečių Lietuvoje suerzinti Kremliaus ruporai pratrūko: jūs patys prisiprašysite (1213)

Kelios milžiniškos JAV vadovaujamos pratybos Baltijos šalyse, didesnis Aljanso matomumas regione,...

Netikėtas pasiūlymas „dyzelių“ Europoje kritikams atskriejo iš JAV (7)

Dalį verslo Europoje prancūzams su džiaugsmu pardavusi bendrovė „ General Motors “ visų...

Orai: viltis laukiantiems lietaus ir išvargintiems karščių (21)

Savaitės pradžioje tęsis itin karšti orai , tačiau nuo antradienio sulauksime pokyčių. Tuo...

Japonija: drebėjimas toks stiprus, kad sunku išstovėti ant kojų papildyta (3)

Antrąjį pagal dydį Japonijos miestą Osaką pirmadienį rytinio piko valandą sukrėtė stiprus...

Nepersistenkite: šiuos daiktus valote gerokai dažniau nei reikėtų

Norite tikėkite, norite ne, bet būna ir taip, kad valoma per daug. Jei daiktus valote per dažnai,...

Skrydžio baimę padės įveikti ne tik aukštos klasės patogumai

Pilotai neretai nudžiunga, kai kas nors užsuka į jų kabiną pasisveikinti ar apsižvalgyti, tad...

Dažnai pašiepiamų Jorko princesių Beatrice ir Eugenie gyvenimas: buvo paskleista ir labai netikėtų gandų (2)

Daugelis mėgsta Didžiosios Britanijos karališkąją šeimą, ne vienas norėtų būti jos dalimi,...

24 močiučių triukai, padėsiantys sutaupyti laiko ir pinigų tvarkant namus

Visko šiame pasaulyje reikia išmokti. Niekas negimsta mokėdamas greitai ir gražiai lyginti...