Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius Vyriausybei ketina siūlyti imtis aktyvių politinių priemonių, kurios skatintų jaunus specialistus dirbti regionuose. Ministro manymu, privilioti į regionus ir kaimus jaunimą padėtų valstybės teikiamos lengvatinės paskolos. Apie tai jis pareiškė penktadienį dalyvaudamas DELFI interneto konferencijoje.
Algirdas Monkevičius
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
„Tai būtų valstybės teikiamos lengvatinės paskolos įsikurti. Jų grąžinimas būtų susietas su išdirbtais metais ir vaikų skaičiumi šeimoje“, - idėją komentavo ministras. Gaudamas paskolą lengvatinėmis sąlygomis, specialistas įsipareigotų dirbti regione.

Dalyvaudamas interneto konferencijoje, A. Monkevičius atsakinėjo ir į kitus DELFI skaitytojų klausimus. A. Monkevičius įvardijo tris esmines Lietuvos švietimo problemas, kurias reikėtų spręsti pirmiausia. Anot jo, pirma iš esmės reikia pakelti pedagogų ir mokslininkų profesijos prestižą bei sudaryti šiuolaikiškas sąlygas jų veiklai ir profesiniam tobulėjimui.

Antra - pakeisti mokslo ir studijų sistemos teisinę bazę, kad ji priverstų ir suinteresuotų aukštąsias mokyklas siekti europietiško lygio rezultatų. Pasak A. Monkevičiaus, trečia skubiausiai spręstina švietimo problema - pasirūpinti, kad būtų investuojama į visą poviduriniojo mokslo sistemą, kad būtų patrauklios visos pakopos ir grandys.

Aukštojoje mokykloje 80-ečiams ne vieta

Vienas skaitytojas teiravosi, ar įmanoma sutrumpinti mokslo metus iki birželio pirmosios. „Ar nemanote, kad mokiniams tiesiog nėra reikalo eiti papildomas 20 dienų, per kurias ateina vos po kelis mokinius?“, - klausta ministro.

A.Monkevičius atkreipė dėmesį, kad mokslo metų trukmė Lietuvoje toli gražu nėra ilgiausia ir kažin ar būtų gerai, jeigu vaikai liktų neugdomi visą vasarą. Tačiau jis sutiko, kad reikia pasirūpinti tikru mokyklų darbu ir siekti, kad mokslai birželį nebūtų tuščias laiko leidimas. Ministras partikino, kad klausimas svarstomas ir pokyčiai projektuojami kartu su pedagogų bendruomene.

Kitas skaitytojas teiravosi, ar normalu, kad aukštojoje mokykloje bedirba labai garbaus amžiaus dėstytojai, tarp jų – ir sulaukę 80-ies. Anot ministro, panašūs atvejai galėtų būti tik išimtiniai - kai aukšto lygio profesoriai emeritai pagal autorines sutartis skaito originalias paskaitas.

A.Monkevičiaus teigimu, jei regione yra didesnis mokinių skaičius, vietovėje turėtų būti ir gimnazija, ir profesinė mokykla. Bet kuriuo atveju, anot jo, gimnazija arba profesinė mokykla neturi būti toli, sunkiai pasiekiama - teritorijoje veikiantis mokyklų tinklas turi geriausiai užtikrinti visų bendruomenės narių poreikius.

Ministro klausta ir apie korepetitorius. „Pedagogo etika neleidžia mokytojui būti savo mokinių korepetitoriumi, o gerai dirbantis mokytojas sugeba savo netinginčius mokytis mokinius išmokyti taip, kad korepetitorių nereikėtų”, - dėstė A. Monkevičius.

Buvo ir besidominčių, kiek pinigų per mėnesį A. Monkevičius skiria studentui sūnui. „Kol studijuodamas nedirbo, jaunėlis sūnus per mėnesį gaudavo savo poreikiams iki 500 Lt. Jis gyveno su mumis. Dabar skiriame kur kas mažiau, nes sūnus studijuoja ir dirba“, - sakė A. Monkevičius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vladimiras Laučius. Šiltos kėdės oligarchija, arba išgirskite pagaliau Bronislovą Burgį (24)

„Užtenka mokytoją tampyti į visas puses. Lenkitės jam žemai, sveikinkitės kiekvieną rytą ir...

Pūkas: pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą (225)

"Pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą. Visame procese nuo kovo 8 dienos...

Kainos šiemet dar augs (149)

Kasmet didėjančios kainos maisto ir paslaugų sektoriuose piktina gyventojus, tačiau ir šiemet...

Kas galėtų kišti koją Nausėdai prezidento rinkimuose (62)

Ekonomistas Gitanas Nausėda , pirmaujantis tarp galimų kandidatų į prezidentus, laikosi buvusio...

Gudžiaus treneris griebiasi už galvos: nebežinome, ką daryti (175)

„Tragiška situacija. Esame giliuose viduramžiuose ir man keisčiausia, kad niekas neprisiima...

Ant raudono kilimo – akį traukiančių iškirpčių fiesta stilistės komentaras (77)

„Šiuolaikine mada nieko nenustebinsi, tad trumpo sijono ir gilios iškirptės derinys nėra tabu....

R.I.T.A. Lietuvos žemės ūkio atašė Kinijoje kaltina ambasados moteris genocidu (148)

Žemės ūkio ministerija atlieka patikrinimą dėl jos deleguoto atstovo Kinijos Liaudies...

Oksana Pikul: iš vyro patiriu psichologinį ir fizinį smurtą (144)

Drama Jasaičių šeimoje prasidėjo sekmadienio rytą. Į policijos pareigūnų rankas pakliuvęs...

Sirijos režimas kaltinamas chemine ataka sukilėlių teritorijoje (29)

Sirijos sukilėlių kontroliuojamame anklave netoli Damasko mažiausiai 21 asmuo, tarp jų yra ir...

Kas slepiasi už naujo mistinio Putino įvaizdžio? (387)

Anksčiau dažnai vaizduojamas raumeningu mačo, gebančio apginti tėvynainius nuo priešų, Rusijos...