Visos Lietuvos politinės partijos turi savo jaunimo politines organizacijas, užsiimančias įvairia veikla. Dažniausiai šie jaunieji politikai, neretai ir patys esantys partijos nariais, padeda partijai per rinkimus. Kartu susibūręs aktyvus jaunimas vykdo įvairius projektus, į savo veiklą bandydamas įtraukti ir moksleivius.
Padeda partijai

Lietuvos jaunųjų centristų judėjimo (LJCJ) Kauno skyrius įkurtas prieš penkerius metus. Dabar jis vienija apie 40 narių. Iš viso LJCJ priklauso daugiau negu 300 narių.

“Mūsų judėjimas užsiima ir politine, ir švietėjiška veikla: padedame Liberalų ir centro partijai per rinkimus, rengiame įvairius projektus”, - judėjimo veiklą pristatė Kauno skyriaus pirmininkas, 23 metų Tadas Bendikas, VDU studijuojantis tarptautinius santykius ir diplomatiją.

LJCJ nariai yra 16 - 29 metų, dauguma jų - tarptautinius santykius ar politikos mokslus studijuojantys jaunuoliai. “Prie mūsų prisijungia aktyvūs žmonės, norintys kartu naudingai praleisti savo laisvalaikį”, - kalbėjo T.Bendikas. Pasak, jo dauguma judėjimo narių yra ir partijos nariai.

Kartu pramogauja

Praėjusiais metais LJCJ vykdė projektą “Žaidžiame politiką”, į kurį buvo įtraukti trys Kauno mokyklų moksleiviai. “Jaunimą supažindinome su Lietuvos politine sistema, rinkimais”, - apie moksleivių susidomėjimo sulaukusį seminarą pasakojo pirmininkas. Dalį projektų LJCJ vykdo bendradarbiaudami kartu su jaunaisiais liberalais.

Draugais tapę judėjimo nariai neretai po susirinkimų kartu apsilanko baruose, pramogauja. Vasarą vyksta bendra LJCJ ir Jaunųjų liberalų stovykla.

LJCJ nariai taip pat susirenka į vasarą vykstantį Liberalų ir centro partijos suvažiavimą, dalyvauja ir kituose partijos renginiuose.

“Artimiausiu metu ketiname šiek tiek pareklamuoti savo partiją, ieškosime naujų narių”, - teigė Tadas Bendikas.

Seniausia organizacija

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga (LSDJS) - pati seniausia jaunimo organizacija Lietuvoje, ji buvo įkurta dar 1922 m. Vėliau ilgą laiką organizacijos veikla buvo sustabdyta, o vėl atkurta - 1989 m.

Iš visų Kaune esančių jaunųjų politikų skyrių šis bene gausiausias - jame yra apie 100 narių, LSDJS visoje Lietuvoje turi apie 3500 narių.

“Dauguma sąjungos narių - studentai ir jauni, dirbantys žmonės, jų amžiaus vidurkis yra apie 22 metus”, - pasakojo 21-erių metų sąjungos pirmininkas Kaune Mantas Misevičius. Pagal sąjungos įstatus, jos nariais gali būti 16-35 metų amžiaus asmenys.

“Sąjungos nariais gali tapti visi norintieji, bet nepriklausantys kitoms “politinėms organizacijoms. Jiems tereikia užpildyti nario kortelę ir aktyviai įsitraukti į veiklą”, - pasakojo M.Misevičius.

Ir sąjungos, ir Seimo nariai

Jaunieji socialdemokratai, kaip ir kitos jaunimo politinės organizacijos vykdo įvairius projektus, bendradarbiauja su partijos nariais, jiems padeda per rinkimus.

“Bendradarbiavimas su Socialdemokratų partija (LSDP) yra labai glaudus, nemažai LSDJS narių yra ne tik partijos nariai, bet ir išrinkti į Seimą bei savivaldybių tarybas, pavyzdžiui, praėjusios kadencijos Seimo narys Kęstutis Kriščiūnas. Su kitomis jaunimo organizacijomis taip pat kartais vykdome bendrus projektus, vienas tokių buvo prieš referendumą dėl stojimo į ES”, - savo sąjungos veiklą pristatinėjo jaunųjų socialdemokratų lyderis Kaune.

Prieš dvejus metus tragiškai žuvęs parlamentaras Rimantas Ruzas ir buvęs Seimo narys Vytautas Juodagalvis - taip pat buvę LSDJS nariai.

Renka geriausiuosius

Nemažai laiko praleidžiantys kartu jaunieji politikai jau spėjo tapti gerais draugais. Sąjunga turi ir savo tradicinių švenčių. Viena jų - naujokų krikštynos. Pasak Kauno skyriaus pirmininko Manto Misevičiaus, naujieji nariai “įšventinimo” metu turi atlikti tam tikras šmaikščias užduotis.

Dar viena, tradicinė, visos politinės organizacijos šventė - vasaros pabaigoje pajūryje vykstantis sąskrydis, į kurį susirenka nariai iš visos Lietuvos, renkami geriausieji iš jų.

Dirba komitetuose

Jaunųjų konservatorių lygos (JKL) skyrius Kaune turi apie 30 narių, o aktyviausieji iš jų sudaro du komitetus - Organizacinį, organizuojantį įvairius renginius, ir Viešųjų ryšių, kuris bendradarbiauja su žiniasklaida, kitomis jaunimo organizacijomis.

“Šiek tiek bendradarbiaujame su kitomis jaunimo politinėmis organizacijomis, o daugiausiai iš jų - su jaunaisiais liberalais”, - pasakojo skyriaus pirmininkė Kaune, VDU Viešojo administravimo ketvirtojo kurso studentė Laura Ramanauskaitė.

Pasak jos, dauguma JKL narių studijuoja su politika susijusius mokslus - tarptautinius santykius, viešąjį administravimą. “Tačiau kai kurie lygos nariai yra ekonomikos ar informatikos studentai, moksleiviai”, - pridūrė mergina, sakanti, jog jokių amžiaus apribojimų organizacijos nariams nėra.

Lankėsi Europarlamente

JKL nariai, kaip ir kiti jaunieji politikai, glaudžiai bendradarbiauja su partija, tačiau nedaug Kauno skyriaus narių yra ir Tėvynės sąjungos nariais. Jaunieji konservatoriai turi galimybę būti stebėtojais per rinkimus, dalis jų pavasarį lankėsi Belgijoje, Europarlamente.

“Pavasarį kartu su kitomis jaunimo politinėmis organizacijomis lankėmės mokyklose, kur moksleiviams pasakojome apie Lietuvos politinę sistemą. Tąkart likome labai nemaloniai nustebinti vienuoliktokų bei dvyliktokų visišku abejingumu politikai ir jaunimo organizacijoms”, - nusivylimo neslėpė jaunoji konservatorė L.Ramanauskaitė.

Jaunieji konservatoriai tradiciškai savo būstinėje švenčia visų narių gimtadienius. “Juk smagu pasveikinti kiekvieną iš mūsų, įteikti nors simbolinę dovanėlę”, - pasakojo 22 metų Kauno skyriaus pirmininkė. Visi JKL nariai vasarą taip pat susirenka į suvažiavimą, vykstantį Šakiuose.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (183)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (81)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Lietuvai Dakaro rekordą padovanojęs Juknevičius: turime didžiuotis visais lietuvių ekipažais

Ponas Dakaras – tokią pravardę ant pečių nešioja net 13-a kartų sunkiausią pasaulio...

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (68)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Gyvai / Dakaro pragaras baigėsi: Juknevičius pagerino savo paties rekordą (238)

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis keturiasdešimtasis Dakaro ralis . Sportininkai šalia Kordobos...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“ (121)

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...

Gyvai / „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Lietuvos rytas“ - „Lietkabelis“

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Lietuvos rytas“ - „Lietkabelis“. Tiesiogiai iš...

Orai: ateina tikri šalčiai (50)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (81)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (86)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...