Spėjo gauti laipsnius

Panevėžio kolegijos absolventams šiemetės diplomų įteikimo iškilmės – išskirtinės. Nuo šiol šią mokslo įstaigą baigę jaunuoliai kartu su profesine kvalifikacija gaus ir profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir be jokių kliūčių galės tęsti magistrantūros studijas Lietuvos universitetuose.

© Corbis
Tačiau kai kurių jų durys panevėžiečiams kol kas užvertos, dėl programų nesuderinamumo jų šiemet nežada priimti ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio institutas.

Šiais metais Panevėžio kolegijos diplomai bus įteikti daugiau nei 550 absolventų. Be gausiausio socialinių darbuotojų, verslo vadybininkų, buhalterių būrio, studijas baigė regionui reikalingi elektros ir automatikos įrenginių, statybos inžinieriai, anglų ir vokiečių kalbų pedagogai, kineziterapeutai, slaugytojai.

Absolventų būryje – pirmieji Kolegijos istorijoje informacinių sistemų inžinieriai, socialiniai pedagogai, kultūrinės veiklos vadybininkai, pramoginės muzikos atlikėjai. Daugumai šių jaunuolių studijų himnas jau nuskambėjo. Kolegijos diplomai Panevėžio miesto savivaldybės salėje iškilmingai įteikti Verslo ir technologijų fakulteto dieninių bei neakivaizdinių studijų studentams. Iš Kolegijos išleista 240 kvalifikuotų įvairių sričių inžinierių, buhalterių ir vadybininkų.

Vos telpančius į didelę Savivaldybės salę juos sveikino fakulteto dekanas Kęstutis Lukoševičius.

Jis savo studentams linkėjo tęsti mokslus magistrantūros studijoje. Tokia galimybė Panevėžio kolegijos absolventams atsirado tik nuo šių metų balandžio, kai išėjo įstatymas, studentų, baigusių aukštąsias neuniversitetines studijas, profesinę kvalifikaciją prilyginti profesinio bakalauro laipsniui.

Dauguma – į darbą

„Į šventę ėjome labai patenkinti, nes neseniai sužinojome, kad turėsime bakalauro laipsnius. Šis sprendimas buvo gana ilgai vilkinamas, todėl mes net ir nesitikėjom, kad mums dar teks gauti bakalauro diplomus“, – iškilmėse „Sekundei“ sakė viena iš absolvenčių – Verslo ir technologijų fakulteto studentų atstovė Rita Karvelytė.

Jos tvirtinimu, Panevėžio studentus itin domina galimybė mokslus tęsti magistrantūroje. Kol kas, anot jos, tokias studijas jiems gali pasiūlyti tik Mykolo Romerio, Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus Gedimino technikos universitetai.

Kitos aukštosios universitetinės mokyklos, pasak Panevėžio kolegijos direktoriaus pavaduotojos akademinei veiklai Birutės Dalmantienės, skuba kuo greičiau sudaryti sąlygas studijuoti magistrantūroje kolegijas baigusiems studentams.

Tačiau pašnekovė tvirtina, kad naujojo įstatymo suteiktomis galimybėmis pasinaudos nedidelė dalis profesinių baklaurų , mat absoliuti dauguma, anot jos, po studijų išeina į darbo rinką.

„Magistrantūros mokslus, mano spėjimu, gali pasirinkti tik 15-20 procentų mūsų absolventų“, – tikino B.Dalmantienė. Tokį pasirinkimą, pasak jos, lemia tai, kad studijos Kolegijoje paprastai orientuojamos į praktinį darbą, o ne mokslinius tyrinėjimus.

Miesto institutas neįsileis

Baigėsi stojančiųjų priėmimas į Kauno technologijos universiteto Panevėžio instituto magistrantūros studijas. Papildomas priėmimas šioje mokslo įstaigoje bus dar ir rugpjūčio mėnesį. Tačiau Panevėžio kolegijos absolventams šiuomečiuose magistrantūros studentų sąrašuose vietos kol kas neatsiras.

Kaip teigė Panevėžio instituto Stojančiųjų atrankos skyriaus vyresnioji administratorė Regina Padaigienė, mūsų miesto aukštoji universitetinė mokykla nepasirengusi priimti diplomuotų Kolegijos studentų dėl programų nesuderinamumo. Anot jos, jaunuoliams kiltų problemų, nes reikėtų išklausyti nemažai papildomų dalykų ir išlyginti studijų skirtumus.

Pašnekovė nepaneigė, kad ateityje planuojama Panevėžio kolegiją baigusiems jaunuoliams suteikti galimybę čia tęsti mokslus, nes siekiama, kad jis būtų kuo prieinamesnis visiems jo trokštantiems žmonėms.

Konkursai į magistrantūrą

Šiais metais, pasak R.Padaigienės, įstoti į magistrantūros studijas Panevėžio institute panoro nemažas būrys bakalauro diplomus turinčių studentų. Dviejuose instituto fakultetuose siūlomos trys magistrantūros programos: valdymo inžinerija, mechanikos inžinerija ir vadyba.

Pastaroji šiais metais sulaukė daugiausia stojančiųjų dėmesio. Šią sritį dieniniame skyriuje studijuoti panoro 69 kandidatai, tačiau pakviesti bus tik 16. Pusė šių vietų finansuojamos valstybės. Į vakarinį šių studijų skyrių stojo 59 kandidatai, tačiau studijuos tik 20.

Stojančiųjų į inžinerijos antrosios pakopos studijas konkursas nebuvo didelis. Tiek į dienines, tiek į vakarines studijas pateks beveik visi norintieji.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (327)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Užkalnis: jei susapnavote, kad galite kurti restoraną, nieko nedarykite (20)

Būna tokių sapnų, kurie kankina savo beviltiškumu: pavyzdžiui, eini ilgu ilgu koridoriumi, ir...

Vilnietės skambutis į polikliniką atskleidė gilią sistemos problemą (80)

Šaltuoju sezonu, kai kas antras kosėja ir čiaudo, apsilankyti poliklinikoje – menkas malonumas....

Suskaičiuota, kiek gyventojai sukaupė pensijai privačiuose fonduose (84)

Paskelbti apibendrinti duomenys, kiek Lietuvos gyventojai sukaupė pinigų privačiuose pensijų...

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (347)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (464)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Kaip protingai įrengti mažą virtuvę: 7 paprasti sprendimai

Nepriklausomai nuo turimo nedidelio ploto būsto tipo šios namų dekoravimo idėjos neabejotinai...

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyro mažasis finalas: „Žalgiris“ - CSKA

Eurolygos jaunimo atrankos turnyro mažasis finalas: „Žalgiris“ - CSKA. Tiesiogiai iš Kauno.

Gyvai / Tiesioginė Moksleivių krepšinio lygos „Žvaigždžių dienos“ transliacija

Tiesioginė Moksleivių krepšinio lygos „Žvaigždžių dienos“ transliacija. Tiesiogiai iš...

Specialiai Vasario 16-ajai skirto filmo kol kas nespėta sukurti (87)

Nė vieno iš specialios šimtmečio programos finansuojamo filmo nebus spėta baigti ir parodyti iki...