Nuo rudens keturių pilotiniame projekte dalyvaujančių savivaldybių - Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Anykščių rajono ir Klaipėdos rajono - mokinių neformaliam ugdymui bus skiriamas 100 litų krepšelis. Dalį šių lėšų skirs Europos Sąjunga.

Raginimą ir kitoms savivaldybėms diegti neformalaus ugdymo finansavimo per krepšelį modelį ministras išsakė penktadienį Vilniuje vykstančioje konferencijoje, kurioje dalyvauja įvairių savivaldybių švietimo skyrių atstovai.

„Savivaldybės, kurios vykdo pilotinį projektą, turi papildomas lėšas, bet jos turi ir savo nemaža dalimi prisidėti, nes tai yra jų savarankiška funkcija (...). Yra siūlymas, kad tą modelį reikėtų įgyvendinti galbūt mažesniu mąstu - tarkime, ne 100 litų per mėnesį, o 50 litų, su mažesnėm lėšom, bet savo“, - siūlymą žurnalistams komentavo ministras.

Kreipdamasis į konferencijos dalyvius ministras sakė, kad minėtose keturiose savivaldybėse rugsėjo mėnesį vaikai rinksis būrelius ir nuo spalio mėnesio šis modelis bus pradėtas taikyti praktiškai.

„Ar nuo 2013 metų sausio 1 dienos negalėtų nelaukdamos papildomo finansavimo dalis savivaldybių pagalvoti ir imtis žingsnių įgyvendinti tokį modelį savarankiškai, savo galva, suprantant popamokinio ugdymo svarbą?“, - konferencijos dalyvių klausė ministras.

Žurnalistams G.Steponavičius sakė ypač didžiuosius miestus raginantis imtis savarankiškai įgyvendinti popamokinės veiklos finansavimo naujoves.

„Neformalaus ugdymo krepšelio idėja buvo kuo daugiau vaikų įtraukti už mokyklos ribų į įvairias prasmingas veiklas: sporto, meno užimtumo, kad atitrauktume nuo įvairių žalingų ir rizikingų dalykų, o mintis kiekvienam vaikui duoti tam tikrą pinigų sumą per mėnesį tokiems būreliams susimokėti reikštų, kad galėtume įtraukti - tame tarpe ypač iš nepasiturinčių šeimų - gerokai didesnį skaičių - iki 50 proc. ar net daugiau - vaikų“, - kalbėjo jis.