aA
Vykdyti aukštojo mokslo reformą, mokyklose mažinti popierizmą bei kovoti su patyčiomis ir smurtu. Tai tapęs Švietimo ir mokslo ministerijos vadovu žada daryti Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius. Antradienį su liberalų kandidatu į ministrus susitiko prezidentas Valdas Adamkus.
G.Steponavičius iš mokyklų guis popierizmą ir smurtą
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Po susitikimo su šalies vadovu G. Steponavičius sakė, kad sritis nelengva, joje greiti vaisiai nesirpsta, tačiau juos reikia brandinti. Kandidatas į ministrus akcentavo, kad artimiausiais prioritetais išliks sisteminė ir principinė aukštojo mokslo reforma, nukreipta į kokybės pokyčius. Ji turėtų apimti finansavimo pertvarkymą, paremtą studentų krepšelio principu, universitetų valdymo modernizavimą bei perdėto valstybės centralizuoto valdymo atsisakymą.

Bendrajame lavinime šalia įsipareigojimo švetimiečiams didinti atlyginimus ketinama priimti sprendimus, kurie palengvintų kasdienį mokytojų ir mokinių darbą. Tai būtų daroma atsisakant perdėto popierizmo.

„Žingsniai atsisakant biurokratizmo mokykloje bus daromi be atidėliojimų, šalia to per artimiausius metus yra nusiteikimas plėsti mokyklų savarankiškumą, pasitikėti mokytojais, daugiau galimybių mokyklų valdyme suteikti tėvams“, - kalbėjo G. Steponavičius.

Pasak kandidato į ministrus, mokyklos galėtų disponuoti ne tik daliniu, bet ir pilnu mokyklų krepšeliu. Numatoma, kad mokyklos turės daugiau teisių sprendžiant geriausių mokytojų skatinimo klausimus, o daugiau įtakos disponuojant finansais turėtų tekti tėvams.

Ugdymo turinyje nuo perdėto žinių akcentavimo žadama palaipsniui judėti gebėjimų, kūrybiškumo skatinimo mokykloje link, kartu sprendžiant ir mokymosi krūvių klausimą.

Ypatingą dėmesį G. Steponavičius žada skirti kovai su patyčiomis ir smurtu mokyklose. Tai ketinama daryti pasitelkus pasaulyje pasiteisinusias programas.

„Tai yra sprendimai sisteminiai, darbai pradėti dar ankstesnių ministerijų. Tam ketiname skirti daugiau lėšų keičiant santykius tarp mokytojų, tėvų ir vaikų. Šalia to numatėme, kad būtų papildyti tėvų ir vaikų įsipareigojimai mokykloms griežtesniais ir atsakomybė dėl neprognozuojamai besielgiančių vaikų, dezorganizuojančių ugdymo procesą, turėtų būti didesni. Tėvų indėlis šiame procese turėtų būti gerokai didesnis “, - teigė G. Steponavičius.

Kaip po susitikimo su prezidentu sakė šalies vadovo atstovė spaudai Rita Grumadaitė, prezidento įsitikinimu, formuojant kitų metų biudžetą turi būti garantuotas reikalingų pertvarkų finansavimas. Prezidentas laikosi nuomonės, kad, nepaisant prognozuojamo sunkmečio, privalu laikytis ilgalaikių įsipareigojimų didinti atlyginimus pedagogams ir mokslininkams, net jei tie įsipareigojimai būtų nukelti į tolesnę ateitį.

Pasak R. Grumadaitės, prezidentas teiravosi, ar G. Steponavičius nusiteikęs tęsti ankstesnės Vyriausybės pradėtą darbą kurti mokslo ir technologijų slėnius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vieninteliai be pergalių Eurolygoje: dviženklę persvarą išbarstęs „Žalgiris“ lieka tuščiomis (272)

Po Eurolygos 5-ojo turo lieka tik viena komanda, kuri dar nejuto pergalės skonio: Kaune pirmas...

Agnė Pačekajė | D+

Sunku patikėti, kad ši istorija turi laimingą pabaigą: Raimondos mama nudūrė tėtį – ir tai buvo tik siaubo pradžia (2)

Septynmetei ant kojų nukrenta mamos nužudytas tėtis Tai tik siaubo pradžia. Tačiau net tokia...

Delta atmainą lygina su vėjaraupiais: daugelis mūsų susidursime su kovidu artimiausiu metu (285)

Delta atmaina plinta taip pat greitai kaip vėjaraupiai, o galbūt net dar sparčiau. Daugelis...

Medininkuose apgyvendinta migrantė turi vienintelį prašymą: aš tiesiog noriu apkabinti savo mamą, bet jie man neleidžia (74)

„Aš tiesiog noriu apkabinti savo mamą, bet jie man neleidžia“, – susisiekusi su Delfi sakė...

Per visą Lietuvą jau slenka galinga audra: kai kur žaibuoja, dalyje rajonų – kruša  įspėja dėl nakties, papildyta 21.05 (102)

Penktadienio naktį Lietuvoje numatomas stiprus vėjas, įspėja tarnybos. Jau kai kuriose Lietuvos...

Graikijoje Lietuvos prašymu suimtas Radkevičius – Ukrainos karo su separatistais dalyvis (63)

Graikijoje sulaikytas Sausio 13-osios byloje nuteistas Ukrainos pilietis Aleksandras Radkevičius...

Europos Sąjunga oficialiai turi pirmąją ponią (49)

Europos Sąjunga (ES) oficialiai turi pirmąją ponią: Amelie Derbaudrenghien Michel.

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Atpildo valanda: kaip Holokausto architektą, pasmerkusį myriop tūkstančius žydų, pačiupo Izraelio spec. tarnyba II dalis (1)

Istorijoje gausu faktų, kuomet didžiausi piktadariai teisingumo išvengia. Dažnai jiems mirtis...

Stilistė Agnė Gilytė verčia naują lapą: modeliais taps įvairaus amžiaus, figūrų ir profesijų moterys

Stilistės Agnės Gilytės spintos kapsulės prekinis ženklas „CAPSULE by Agnė Gilytė“ rudenį...

Kardiologė patarė, kaip sumažinti blogąjį cholesterolį: rezultatas pastebimas po poros mėnesių (35)

Padidėjusi cholesterolio koncentracija yra vienas didžiausių širdies ligų rizikos veiksnių....