Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir nemažas būrys žinomų Lietuvos žmonių Prezidentūros rūmų parke paskelbė grandiozinės iniciatyvos, kurios metu „ Tautiškos giesmės“ giedojimui bus bandoma sutelkti 4 milijonus lietuvių visame pasaulyje, startą.

Kaip skelbia organizatoriai, tai yra pirmas kartas šalies istorijoje, kai Lietuvoje esantys žmonės visomis turimomis šiuolaikinėmis technologijomis kreipsis į užsienyje gyvenančius tautiečius su tikslu pakviesti liepos 6–ąją kartu giedoti 100–mečio „Tautišką giesmę“.

Pirmoji savo kvietimu tiesioginiame eteryje pasidalino šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Esu pakviesta pakviesti lietuvius. Bet aš norėčiau pakviesti ne tik lietuvius ir ne tik užsienio lietuvius, o mus visus su savo draugais ir nebūtinai lietuviais. Tada mes turėsime 4 milijonus ir dar daugiau, nes tai yra šimtmečio giesmė, šimtmečio giedojimas. Labai kviečiu liepos 6–ąją 21 val. vakaro su visais draugais, su visu pasauliu sugiedoti tai, kas mums svarbu – Lietuvos giesmę. „Tautinę giesmę“, mūsų himną, mūsų valstybės simbolį. Visi tegul gieda, nes mes esame dideli, esame orūs, esame didingi ir turime daug draugų. Ir tegul visi girdi“, – kvietė D. Grybauskaitė.

Visos pilietinės kampanijos metu savo kvietimais socialiniuose tinkluose dalinsis ir žinomi Lietuvos žmonės: Jurgis Didižiulis, kuris savo dainomis ir pradėjo renginį, Olegas Šurajevas, Paulius Ambrazevičius, Dovilė Filmanavičiūtė, Benediktas Vanagas, Vladas Lašas ir kiti.

Masinė kvietimų kampanija socialiniuose tinkluose ir didžiuosiuose Lietuvos naujienų portaluose vyks visą birželio mėnesį. Kaip pastebėjo vieno pirmųjų iniciatyvos partnerių DELFI vyriausioji redaktorė Rasa Lukaitytė–Vnarauskienė, kasmet Lietuvos himną giedoti renkasi vis daugiau žmonių visame pasaulyje.

„Mes esame labai demokratiška žiniasklaidos priemonė ir mes rašome visiems lietuviams – tiek esantiems čia, tiek svetur. Aš manau, kad į šią iniciatyvą kasmet įsitraukia vis daugiau žmonių ir, gerąją prasme, tai plinta kaip virusas. „Tautišką giesmę“ moka vaikai, jie ją gieda. Gieda ir į Antalijos kurortus atostogauti išvažiavę žmonės, jie net ten susiburia. Aš manau, kad tai yra labai sveikintina. Nebūtinai viskas turi vykti aikštėse ar oficialiuose renginiuose, kiekvienas pirmiausiai turime švęsti savo širdyse“, – renginio metu sakė R. Lukaitytė–Vnarauskienė.

Tuo tarpu oficialaus „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ transliuotojo LRT generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės–Budrienės teigimu, telkti lietuvius yra viena žiniasklaidos misijų.

„Tai yra tiesiog mūsų pareiga ir misija telkti lietuvius visame pasaulyje, teikti jiems turinį, pasakoti apie tai, kad jie gali grįžti į Lietuvą, kaip jie čia gali adaptuotis ir panašiai“, – teigė M. Garbačiauskaitė–Budrienė.

Organizatoriai tikisi, kad iš viso į pilietinę akciją šiemet pavyks įtraukti 1,2 mln. užsienyje gyvenančių lietuvių ir 2,8 mln. Lietuvoje gyvenančių žmonių.

„Šiandien mums akivaizdu, kad Lietuva – tai ne tik geografinis žemės plotelis. Tai – visi žmonės, kurie jaučiasi esantys lietuviais ir kasmet bent kelioms minutėms įsijungia į mus vienijančią giesmę. Šiandien turime progą parodyti, kad mūsų daugiau nei kada manėme, kad mes visi norime būti kartu ir kurti ateities Lietuvą drauge“, – sakė iniciatyvos vadovas Raimundas Daubaras.

DELFI primena, kad Prieš beveik dešimtmetį Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo proga lietuvių įgula jachta „Ambersail“ apiplaukė aplink pasaulį. Būtent jų kelionės metu pradėtas skleisti kvietimas liepos 6–ąją giedoti „Tautinę giesmę“ kartu, kad ir kur bebūtume. Bėgant laikui į pagalbą pasitelkti vis naujesni įrankiai pakviesti pasaulio lietuvius prisijungti, taip 2017 m. atsirado internetinė svetainė „4000000.lt“, kurios dalimi gali tapti kiekvienas. Vos tik įėjus šią internetinę svetainę pagal naudojamo įrenginio informaciją yra nustatomas atsumas nuo vartotojo iki Lietuvos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Feisbuke plinta siūlymai, kaip užsidirbti iš „Maxima“ kortelės (86)

„Pinigai grįžta perkant“, – džiaugsmingai skelbia viena feisbuko grupė. Joje visi norintys...

Vienintelė tokia Lietuvoje: bažnyčios rūsyje laukia šiurpi akistata su mirtimi (33)

Liškiava – senas dzūkų kaimelis, kuris rašytiniuose šaltiniuose minimas dar nuo XI a....

Charkoviečiai pageidauja pasiskolinti mūsų prezidentę: jos reikia Ukrainai (522)

Prieš lankantis pusantro milijono gyventojų turinčiame, antrame pagal dydį Ukrainos mieste...

Trumpas po susitikimo su Putinu: aš manau, kad dabar mes einame teisingu keliu (1447)

Pirmadienį Helsinkyje susitiko JAV ir Rusijos vadovai. Tai buvo pirmasis dvišalis Donaldo...

JAV sulaikyta Rusijos agentė dėl pasikėsinimo kištis į JAV politiką (2)

JAV pareigūnai sulaikė 29 metų rusę dėl pasikėsinimo daryti neteisėtą įtaką Jungtinių...

Neringa Venckienė vėl sulaukė palaikymo: iš Lietuvos – laiškas JAV teismui (554)

Ketvirtadienį, liepos 12 d., Jungtinių Amerikos Valstijų teismas paskelbė, kad Neringos...

Futbolo taktikos evoliucija: kodėl Kroatija pasaulio čempionate buvo balta varna? (17)

Kroatija nusipelnė neutralių gerbėjų simpatijų, bet ji nediktuoja globalių madų. Taip mano...

Temstant Rokiškyje įvyko avarija – sužalotas žmogus (4)

Pirmadienio vakarą Rokiškyje įvyko avarija, kurios metu sužalotas žmogus. Laimė, ne stipriai.

Lietuvos aukštuomenė parodė elegancijos ir gero skonio pavyzdį (208)

Tradiciškai liepos 14-ąją Turniškėse esančioje Prancūzijos rezidencijoje paminėta Bastilijos...

Protokolo žinovas gėdina Rusiją: Putinui turėjo atitekti ne pirmas, o tik trečias skėtis (113)

„Gėda Putinui. Gėda Rusijai“, – taip sako etiketo ir protokolo ekspertas Arminas Lydeka ,...