aA
Balandžio 28 dieną buvo pristatytas Kauno Technologijos Universiteto radijas „Gaudeamus“, jo kelias nuo idėjos iki pasiekto tikslo – FM bangų ruožo. „Savas“ domisi visomis geromis mintimis, sumanytomis ir įgyvendintomis studentų bei akademinės bendruomenės, ir pristato jas skaitytojams.
© Corbis
Ambicingas radijas

„Viskas prasidėjo nuo idėjos“, - sako kompozitorius Giedrius Kuprevičius, įkūręs Kauno technologijos universiteto studentų radiją „Gaudeamus“. Idėja įkurti studentų radiją sulaukė pritarimo ir 2005 metais rugsėjo mėnesį radijas pradėjo savo veiklą.

„Kitoks radijas kitokiems žmonėms!“ - taip skambėjo radijo šaukinys. „Šovus į galvą“ gerai idėjai, buvo imtasi jos įgyvendinimo, įkurta radijo transliavimui pritaikyta studija, suformuotas pavadinimas, kurio „krikštatėviu“ buvo kompozitorius G.Kuprevičius.

Žodis „Gaudeamus“ reiškia „džiaukimės“, tai džiaugsmingo studentų gyvenimo simbolis. Pradėtos internetu transliuoti įvairios laidos apie muziką, studentų gyvenimą. Tuomet kalbėta, kad radijo tikslas tapti FM ruožo dalimi. Ryžtingų entuziastų dėka, tikinčių studentų radijo ateitimi tai buvo įgyvendinta.

Koks tas „Gaudeamus“ radijas?

Šis radijas skirtas žmonėms, kuriuos domina ne viena vienintelė muzikos rūšis. Jame savo mintis įgyvendina šiuolaikiški ir modernūs žmonės - universiteto darbuotojai ir studentai, kurie nuolatos seka, kas vyksta, kodėl tai vyksta, domisi naujovėmis, ir turi nuolatinį norą tuo pasidalinti su kitais. Kam skirtas šis radijas?

„Jis skirtas žmonėms, kuriems pasaulis yra bent šiek tiek didesnis nei erdvė iki priekinio mašinos stiklo ar kompiuterio monitoriaus darbalaukis“, - teigiama „Gaudeamus“ internetiniame puslapyje.

Netransliuoja „bumčiko“

Radijo idėjinis vadas Giedrius Kuprevičius teigia: „Mes netransliuojame „bumčiko“ ar vestuvinės muzikos. Siekiame žmonėms suteikti galimybę klausytis ne tik tokios muzikos, kurios jie paprastai klausosi per komercines muzikos stotis. Mūsų muzika labai įvairi, pradedant nuo džiazo, baigiant eksperimentine muzika“.

Didelis dėmesys skiriamas džiazo muzikai. Taip nuspręsta todėl, kad yra gausybė geros džiazo muzikos, kurios negalima negroti. G.Kuprevičius sakė, kad dauguma jo studentų klausosi geros, įdomios muzikos. „Kartais jie atranda tokių atlikėjų ar muzikos, kurios net aš nesu girdėjęs“, - juokavo jis.

Trys radijo tikslai

Paulius Sluškonis, vienas iš iniciatorių, įvardino tris pagrindinius šio radijo tikslus – atstovauti universitetui, užtikrinti transliavimo kokybę bei prisidėti prie teigiamo universiteto įvaizdžio formavimo. Svarstoma galimybė bendradarbiauti su kitais universitetais, skirti laiką eteryje jų reikmėms.

Buvo išreikštas Kauno medicinos universiteto atstovų susidomėjimas, bei svarstoma galimybė suteikti eterį Lietuvos žemės ūkio universiteto entuziastams. Neatmetama galimybė bendradarbiauti ir su Vilniaus universiteto radiju.

Laidos užsienio kalbomis

„Gaudeamus“ iniciatoriai teigia, kad jie nuolatos rūpinasi, kad jų klausytųsi kuo daugiau žmonių. Ypač kruopščiai jie atrenka muzikos kūrinius, transliuojamus „Gaudeamus“ eteryje. Yra sulaukę nemažai teigiamų atsiliepimų iš įvairių pasaulio šalių, tokių kaip Airija, Belgija ir kitos. Paulius Sluškonis džiaugėsi šiais rezultatais ir taip pat numatė galimybę transliuoti laidas užsienio kalbomis.

Saugoma antena

„Ką mes darome, kad „Gaudeamus“ klausytųsi kuo daugiau žmonių?“ - klausia savęs „Gaudeamus“ iniciatoriai ir atsako: „Einame į kiekvienas varžybas, vykstančias Dariaus ir Girėno stadione, stebime, kad kas nors nesusidomėtų mūsų antena, nes kaip tik viename iš apšvietimo bokštų ji yra įmontuota. Kiekvieną savaitę važinėjame Kauno miesto gatvėmis ir tikriname, ar kas nors netransliuoja iš savo namų mūsų dažnyje ko nors įdomesnio nei mes. Stengiamės pabendrauti asmeniškai su kiekvienu besikreipiančiu į mus kokiu nors klausimu, patarimu ar asmenine problema.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (425)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (56)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui  paskelbė 585 puslapių „Brexit“ sutarties projektą, papildyta 23.22 (56)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

Orai: ypač šals Rytų Lietuva

Ketvirtadienio dieną šalyje bus dar ganėtinai šilta, tačiau artėjanti žiema apie save mums...

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (642)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę (5)

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (30)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Kunigas savo parapijiečius šiurpino „Porsche“ automobiliu, kurį traukė įkinkyti mažamečiai vaikai (62)

Maltos Gozo salos kunigas, sukėlęs nemenką skandalą savo sprendimu po parapiją pasivažinėti...

Psichologė išskyrė 7 mąstymo įpročius, kurie nėra teisingi, bet daro įtaką mūsų savijautai (10)

Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys, kurios ne visada...

Skandalingasis rusų milijonierius už dyką atiduoda Kurtinaičio treniruoto klubo akcijas Rusijoje paskelbtas bankrotas (3)

Skandalingais pareiškimais ir elgesiu pagarsėjęs rusų milijonierius Dmitrijus Gerasimenka...