Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Senatas pirmadienį numato svarstyti jungtinės su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) aukštosios mokyklos statutą, reorganizacijos planus ir sąlygas.
Audronius Vilkas
© DELFI / Andrius Ufartas

Senato pirmininkas Audronius Vilkas sako, kad premjero sudarytoje darbo grupėje vykstantis svarstymas, kaip optimizuoti valstybinių aukštųjų mokyklų tinklą, nėra pagrindas stabdyti jau kurį laiką vykstančią LEU ir VDU integraciją.

„Sustoti proceso viduryje jo nebaigus mes dabar pagrindo nematome. Pagrindas, kaip sakiau, gali atsirasti, jeigu šitam mūsų projektui būtų nepritarta“, – BNS prieš LEU Senato posėdį pirmadienį sakė A.Vilkas.

Taip pat pirmadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje renkasi darbo grupė, kuri svarstys suinteresuotų institucijų pasiūlymus dėl aukštųjų mokyklų tinklo. Pagal juos, mažieji universitetai siekia išlikti savarankiški, o didieji siūlosi juos prisijungti. Konkrečiai LEU siūlosi integruoti ne VDU, bet ir Vilniaus universitetas (VU). A.Vilkas sako, kad jei būtų nuspręsti, kad LEU turi jungtis prie VU, universitetas paklustų. Visgi pagal pirmadienį LEU Senato svarstomą scenarijų pedagogus turėtų rengti akademijos statusu prie VDU prisijungęs LEU. A.Vilkas pažymi, kad tokiam planui turėjo praėjusios Vyriausybės vadovų pritarimą.

„Kada buvo išrinktas naujas Seimas, mes toliau integracinę veiklą tęsėme (...). Šitas mūsų procesas prasidėjo jau prieš gerus 1,5 metų, mes nuosekliai tą darome, vyksta integraciniai procesai ir per programas, ir per mokslą. Jau yra mūsų pasirašyta sutartis, akademinės bendruomenės yra pritarusios, Senatai ir Tarybos, ir toliau mes dokumentus rengiame, mes juo pateiksime ir tada jau procesai nuo mūsų nepriklausys – priklausys nuo to, kaip Seimas ir Vyriausybė pritars ar nepritars. Mes iš savo pusės parengsime siūlymą, savo matymą, kaip mes įsivaizduojame jungtį“, – sakė A.Vilkas.

Švietimo ir mokslo ministerija iš suinteresuotų institucijų yra gavusi daugiau kaip keturias dešimtis pasiūlymų dėl aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo.

Pirmadienį jų svarstyti į pirmąjį posėdį renkasi premjero Sauliaus Skvernelio potvarkiu sudaryta darbo grupė, kuriai vadovaus švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, joje dirbs viceministras Giedrius Viliūnas, Studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas, pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, premjero patarėja Unė Kaunaitė, bendrovės „Lietuvos energija“ vadovas Dalius Misiūnas, bendrovės „Visionary Analytics“ direktorė Agnė Paliokaitė, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro laikinasis vadovas Ramojus Reimeris, Investuotojų forumo valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas ir kiti.

„Tai yra pirmas posėdis, mes turime susitarti, kaip dirbsime, kokiais metodais, kokį rezultatą ir kokia forma pateiktime, visi turi susipažinti su visa esama situacija, su visais siūlymais“, – BNS penktadienį sakė švietimo ir mokslo ministrė.

Sausį premjeras S.Skvernelis, su švietimo ir mokslo ministre J.Petrauskiene pristatęs planuojamą aukštojo mokslo tinklo pertvarką, sakė, kad Lietuvoje galėtų likti iki penkių universitetų, nors pabrėžė, kad tai nėra galutinis skaičius.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 14 valstybinių universitetų bei kelios dešimtys kolegijų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Diplomai ir sunkus darbas nepadėjo - dabar gelbsti Lenkija, Baltarusija ir nukainoti produktai (1)

Gauna jogurtą paskutinę jo galiojimo dieną ir valgo visą savaitę, drabužių ieško tik dėvėtų...

Siūlo apmokestinti ir didesnes pensijas, o sportuojančius ar šokančius – paskatinti pinigais (199)

Sportuojantys žmonės galėtų mokėti mažiau mokesčių, bet gaunantys didesnes pensijas, prie...

Pas dūstantį vaiką greitoji vyko 40 minučių: jis būtų miręs, jei ne mamos suleistas vaistas (222)

Jei ne prevenciškai šeimos gydytojos paskirtas vaistas, dabar dviejų metų berniukas nebėgiotų...

Lenkų viltis įveikti Lietuvą kursto iškreipta jėgų pusiausvyra

Kaimynai lenkai neslepia: nenumaldomai artėjanti 2019-ųjų pasaulio čempionato atranka – puiki...

Alvydas Jokubatis. Šimtmetį švenčiame su valstybę griaunančiu įsitikinimu (95)

Lietuviai turi kalbėti apie galimą tautos ir valstybės išnykimą, nes būtent iš tokių...

Šimtai tūkstančių Stalino aukų: dienoraščiai atskleidžia šiurpius pasmerktųjų išgyvenimus (339)

Remiantis skirtingais duomenimis, 1937-1938 m. TSRS pateikus politinių kaltinimų buvo areštuota...

Ekonomistas pasiūlė idėją, leisiančią pakelti vidutinį atlyginimą iki 1440 eurų ir susigrąžinti emigrantus (669)

Idėjos Lietuvai, leisiančios iki 2042 metų susigrąžinti daugiau nei pusę milijono tėvynainių...

Laužo filmuose apie vikingus rodomus stereotipus: jie gyveno ir Lietuvoje (44)

Gyvosios istorijos entuziastų būrys į šiandienį pasaulį prikelia Baltų Vikingų gyvenimą....

Išvarytieji? Emigrantas 10 metų skynė agurkus, bet savo pasiekė (91)

Prisistatydamas Virgilijus Šauklys net susinepatogina – jau seniai pats savęs šiuo vardu...

Už ką Valinską išmetė iš universiteto (41)

Arūnas Valinskas Lietuvos NT brokerių forume prisipažino, už ką buvo išmestas iš Vilniaus...