13
Kitas

1 kursas

Savo studijų įspūdžius mergina aprašė tinklaraštyje, pasidalinti jais ji sutiko ir su DELFI skaitytojais.

„Neapsigaukite, aš studijuoju Multimedijos technologijas, tačiau straipsnio pavadinime miniu informatiką. Ir ne, tai – ne klaida. Tiesiog pirmi dveji metai visoms informatikos specializacijoms (bent jau KTU) yra vienodi ar bent labai panašūs. Aš kalbu apie šias studijų programas: informatiką, informacines sistemas, programų sistemas, informatikos inžineriją ir t.t..

Aišku, vienas kitas dalykas gali skirtis, pavyzdžiui, modulių išdėstymas semestruose, ar kreditų skaičius konkretiems moduliams, bet daugiausiai informacijos tiks bet kuriai iš išvardintų programų“, – perspėjo I. Jakšaitytė.

Buvo įdomu, tačiau žiauriai sunku: net atsidūrė ligoninėje

Jos teigimu, pirmieji dveji studijų metai buvo pragariškai sunkūs, tačiau, pripažino, ir išmoko jų metu daugiau nei kada galėjo įsivaizduoti.

„Dauguma mano rezultatų vos tenkino minimalius reikalavimus, tačiau tie minimalūs reikalavimai KTU yra aukštesni nei kitų aukštųjų mokyklų aukščiausi, jei kalbėsime tik apie technologijos mokslų kryptis. Taip pat išmokau kovoti už save. Pasitraukė mano pasyvumas, kad „kas nors už mane ką nors pakeis“. Stipriai patobulėjau kaip specialistė ir kaip asmenybė.

Tačiau yra vienas „bet“ – buvo žiauriai sunku. Teko atsisakyti daug ko, kas man teikė malonumą. Kartais nemiegoti visą savaitę bandant spėti padaryti visus susikaupusius darbus. Ar kartais ir nepavalgyti visą dieną… Ar dvi… Ne vieną kartą teko ir piniginę pakrapštyt einant į n-ąjį perrašymą. Daug nervų suėdė visi tie sunkūs darbai, perrašymai, dėstytojų stūmimai.

Sveikata buvo sutrikus tiek, kad buvau atsidūrus ligoninėje. Iš pradžių nemokėjau planuoti savo laiko, todėl dažnai tekdavo aukoti miegą, o kad nesijaučiau mieguista, pradėjau gert kavą. Įpratau per dieną išgerti po kelis puodelius kavos, na, ir padauginau. Nežinau, kas konkrečiai nutiko, nes greitoji pagalba į namus važiavo tiek laiko, kad man beveik visi simptomai buvo praėję, o kai nuvežė į ligoninę ir ten sulaukiau daktaro, jau buvau visiškai atsigavus. Greitąją pagalbą kviečiausi, nes man stipriai sutriko rega. Nemačiau nieko ryškiai toliau nei ~2-5 cm nuo akių, taip pat buvo žiauriai silpna ir trūko oro. Tačiau dar tą pačią dieną jau buvau namuose. Nuo to laiko stengiuosi miegoti užtektinai valandų ir nebegeriu kavos, dabar jau viskas gerai.

Visiškai nutrūko ir ryšiai su kai kuriais draugais. Dauguma kažką turėjo paaukoti dėl studijų, galbūt vieni mažiau, kiti daugiau, tačiau jei nori įgauti žinių, kažko išmokt ir stipriai patobulėti, tai, manau, rezultatai yra verti visų šių iššūkių“, – mintimis po praėjusių dviejų metų dalijosi mergina.

Ieva Jakšaitytė

Svarbu išmokti planuoti laiką

I. Jakšaitytės teigimu, pradėjus studijuoti trečiajame kurse jos mokymosi rezultatai pasitaisė, nes ji išmoko planuoti savo laiką.

„Jau moku planuoti savo laiką taip, kad spėčiau susitvarkyti su studijomis, akademija ir darbu. Moku mokytis. Viskas yra labai įdomu ir naudinga. Išmokau ir apginti prieš dėstytojus savo laboratorinius darbus, nes jie tiesiog mažindavo pažymį vien už nedrąsų atsakinėjimą“, – pastebėjo mergina.

I. Jakšaitytės teigimu, smagu, kad jai suteiktos žinios yra pritaikomos ir praktiškai, nes studentai mokomi dirbti su naujausiomis populiariausių programų versijomis. Tad nemažai KTU studentų dar studijuodami dirba.

„Didžioji dalis to, ką moko KTU, praverčia ar galėtų praversti ir darbo rinkoje, tačiau pasaulyje nėra IT darbo, kuriam netekėtų pasimokyti kažko papildomai. Todėl IT specialistas turėtų nebijoti naujovių, mokytis vis kažko naujo, nes tai, ką mokomės, vis tiek anksčiau ar vėliau pasens“, – mano mergina.

Trys dalykai, ką pataria susižavėjusiems IT

Paklausta, ką galėtų patarti tiems, kurie perskaitę apie jos patirtį susižavės studijomis IT srityje, I. Jakšaitytė sakė, kad svarbiausi – trys dalykai.

„Visų pirma, išnaršyti universiteto pateikiamą informaciją apie studijų programą, į kurią nori stoti. Didelė dalis studentų pataikė įstoti ne ten, kur norėjo, todėl vieni studijas metė, kiti perėjo į kitą studijų programą (bent jau KTU leidžia po pirmų dviejų metų pereiti iš vienos IT specialybės į kitą, nes pirmi dveji metai yra labai panašūs visoms specializacijoms).

Antra – nusiteikti, kad niekas Jūsų nemokys. Viskas bus taip: kiekvienas gausite užduotis, reikalavimus ir patys turėsite išsiaiškinti, kas ir kaip. Ir dar po viso to – nuosekliai dėstytojui paaiškinti visus naudojamus algoritmus, atsakyti į jo suktus klausimus.

Taip pat svarbu susitaikyti su tuo, kad reikės daug savo laiko skirti savarankiškam darbui – daug daugiau nei mokykloje. Dėstytojai labai retais atvejais teiksis ištiesti pagalbos ranką, nors mokykloje mokytojai visada, kada galėdavo, padėdavo. IT specialistai turi mokytis visą gyvenimą ir daug savarankiškai dirbti pradeda jau studijuodami (sveikintina, jei ir anksčiau)“, – sakė I. Jakšaitytė.

DELFI dalijasi merginos įrašu apie informatikos krypties studijas KTU, paskelbtu jos tinklalapyje:

13
Kitas

1 kursas

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (353)