Daugiausia studentų praėjusiais mokslo metais mokėsi Vilniaus universitete - beveik 25 tūkstančiai studentų (tai sudarė 17,3 procentų ). Priimtų studentų skaičius palyginus su 2006–2007 mokslo metais padidėjo 647 asmenimis arba beveik 9 procentais, praneša Statistikos departamentas. Vilniuje įsikūrusiuose universitetuose 2007–2008 mokslo metais studijavo pusė Lietuvoje besimokančių studentų.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Mažiausiai studentų studijuoja Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. 2007–2008 mokslo metais joje studijavo 376 asmenys arba 0,3 procento visų Lietuvoje besimokančių studentų. 2007 m. Akademija parengė 65 karininkus (0,2 procento visų šalyje parengtų specialistų).

Pagal Lietuvos respublikos švietimo įstatymą mokytis pirmoje klasėje pradedama nuo 7 metų arba anksčiau, jei tiek metų sukanka kalendoriniais metais. Ketverių metų pradinio ugdymo programą vykdo mokyklos darželiai, pradinės ir kitos mokyklos. Bendrasis lavinimas, ugdymas pagal pradinio, pagrindinio, vidurinio, atitinkamas specialiojo ugdymo programas.

2007-2008 mokslo metais Vilniaus apskrityje veikė 335 bendrojo lavinimo mokyklos, jose mokėsi 115104 mokiniai. Per pastaruosius trejus metus mokyklų skaičius apskrityje vis mažėjo, išskyrus Vilniaus miesto savivaldybę. Joje 2007-2008 mokslo metais veikė trimis mokyklomis daugiau nei 2005-2006 mokslo metais, nors bendras mokinių skaičius ir sumažėjo 7,7 procento.

Bendrojo lavinimo mokyklos 2007 m. pagal savivaldybes

 2005–20062006–20072007–2008
Iš viso šalyje153415021472
Vilniaus apskritis341340335
Elektrėnų sav.161616
Šalčininkų r. sav.333330
Širvintų r. sav.131212
Švenčionių r. sav.141414
Trakų r. sav.191818
Ukmergės r. sav.252525
Vilniaus m. sav.147150150
Vilniaus r. sav.747270

Bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai 2007 m. pagal savivaldybes

 2005–20062006–20072007–2008
Iš viso šalyje538541514622489442
Vilniaus apskritis125405119832115104
Elektrėnų sav.427640223814
Šalčininkų r. sav.632960125608
Širvintų r. sav.316929522792
Švenčionių r. sav.475645424236
Trakų r. sav.579155445409
Ukmergės r. sav.700667306316
Vilniaus m. sav.817457817075458
Vilniaus r. sav.123331186011471

Studentai pagal universitetus

Iš viso studijuojančiųjų

 2006–20072007–2008
Iš viso respublikoje143204144336
iš jų:  
Vilniaus universitetas2479424937
Mykolo Romerio universitetas1667817765
Vilniaus Gedimino technikos universitetas1551415549
Vilniaus pedagoginis universitetas1255211684
Vilniaus dailės akademija21722120
Lietuvos muzikos ir teatro akademija11481157
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija355376

Priimta studentų

 20062007
Iš viso respublikoje4431146918
iš jų:  
Vilniaus universitetas74138060
Mykolo Romerio universitetas51076656
Vilniaus Gedimino technikos universitetas51045067
Vilniaus pedagoginis universitetas35302752
Vilniaus dailės akademija627629
Lietuvos muzikos ir teatro akademija351401
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija8492

Parengta specialistų

 20062007
Iš viso respublikoje3012031153
iš jų:  
Vilniaus universitetas58415460
Mykolo Romerio universitetas29723510
Vilniaus Gedimino technikos universitetas28653172
Vilniaus pedagoginis universitetas31943059
Vilniaus dailės akademija469487
Lietuvos muzikos ir teatro akademija325341
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija10565

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (13)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (429)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (439)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (431)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (6)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (11)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (36)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (403)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (33)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (12)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...