Švietimo ir mokslo ministras liberalas Gintaras Steponavičius įvykdė savo ketinimus. Ilgametis Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) direktorius 51-erių Eugenijus Stumbrys nuo sausio turi naują tarnybą.
Eugenijus Stumbrys
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Septynerius metus SKVC vadovavęs fizikos mokslų daktaras nuo šiol dirba Lietuvos mokslo tarybos (LMT) Mokslo programų skyriaus vedėju. LMT steigėjas - Seimas. Įstatymas numato teisę valstybės tarnautoją perkelti iš vienos valstybės tarnybos vietos į kitą be konkurso.

Švietimo ir mokslo ministro raginimų savo noru palikti SKVC vadovo kėdę E.Stumbrys sulaukė gruodį. Nei G.Steponavičius, nei E.Stumbrys tuomet plačiau susidariusios situacijos nekomentavo.

"Mūsų santykiai su ponu E.Stumbriu išlieka korektiški. Vertinu jį kaip profesionalų specialistą, tačiau turiu pripažinti, kad jo asmeninės savybės, bendravimas su aukštosiomis mokyklomis neleido kurti partneriškų santykių, jie iš esmės buvo direktyviniai", - paklaustas, kodėl neįtiko valdininkas, vakar LŽ sakė G.Steponavičius. Ministras teigė turįs priekaištų SKVC atliekamam aukštųjų mokyklų studijų programų vertinimo procesui, ekspertų parinkimui. "Tai trukdo teigti, kad SKVC veikė kaip nešališka ir nepriklausoma institucija", - sakė ministras. Pasak ministerijos vadovo, naujos E.Stumbrio pareigos buvo "bendras korektiškas sprendimas".

Šiuo metu SKVC turi laikiną vadovą. Po kelių savaičių bus skelbiamas konkursas eiti direktoriaus pareigas. G.Steponavičius viliasi, kad į šį postą pretenduos "ne vienas ir ne du iškilūs žmonės", todėl bus iš ko pasirinkti. "Kol įvyks naujojo SKVC direktoriaus rinkimai, nuo komentarų norėčiau susilaikyti", - vakar LŽ sakė E.Stumbrys. Paklaustas, ar tai rodo, kad jis ketina dalyvauti konkurse, E.Stumbrys teigė negalįs pasakyti "nei taip, nei ne".

Iš direktoriaus pareigų E.Stumbrys pasitraukė savo noru, nors neslėpė mėginęs su ministru tartis, kad to daryti nereikėtų. "Po antro pokalbio supratau, kad gresia karas ir, ko gero, viešas. Man buvo gaila įstaigos, kurios galimybės dalyvauti tame kare nepalyginamai silpnesnės", - teigė buvęs vadovas. Buvęs SKVC direktorius prisipažino numanąs, kurie du akademinės bendruomenės atstovai, priklausantys G.Steponavičiaus aplinkai, galėjo juo skųstis, tačiau pavardžių neįvardijo. "Jų metodai žinomi", - sakė E.Stumbrys.

Visi, kam darbo klausimais teko susidurti su E.Stumbriu, apibūdino jį kaip tikrą profesionalą bei principingą žmogų. Griežtą poziciją buvęs SKVC vadovas pademonstravo aiškinantis dviejų politikų - Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho bei socialdemokrato Gedimino Kirkilo diplomų teisėtumo reikalus. Nenuneigiami E.Stumbrio bei SKVC nuopelnai demaskuojant Lietuvoje nelegalų, svetimų valstybių globojamą aukštąjį mokslą.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (244)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (49)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (4)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (260)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (7)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (44)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (4)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (30)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (94)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...