aA
Prašymus 2019 metais laikyti brandos egzaminus pateikė 30 072 abiturientai ir ankstesnių laidų absolventai. Pasak Nacionalinio egzaminų centro, tai 1568 kandidatais mažiau negu 2018 metais.
© DELFI / Domantas Pipas

2019 metais laikyti privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą pasirinko 17 999 kandidatai, užsienio kalbos (anglų) - 20 050 kandidatų, istorijos - 9940 kandidatų.

Nacionalinio egzaminų centro skaičiavimais, šiuos egzaminus laikančiųjų dalis 2019 metais padidėjo truputį daugiau negu 1 procentu.

Matematikos egzaminą laikyti pasirinko 18 384 kandidatai. Kandidatų, pasirinkusių laikyti šį egzaminą, dalis išaugo beveik 4 procentais.

Kaip skelbė ELTA, šiemet buvo nutarta paankstinti apsisprendimą, kokius brandos egzaminus ketinama laikyti. Nacionalinio egzaminų centro argumentas - anksčiau pasirinkę egzaminus abiturientai ir ankstesnių laidų absolventai galės iš anksto tikslingai jiems ruoštis, o savivaldybėms ir mokykloms liks daugiau laiko susiplanuoti ugdymo procesą.

Kaip Eltai sakė NEC direktorė Saulė Vingelienė, apsisprendimo terminas buvo kiek pratęstas atsižvelgiant į poreikį, ypač į ankstesnių laidų abiturientus, kurie planuoja perlaikyti brandos egzaminus, bet nespėjo apsispręsti, kuriuos.

Pasak NEC direktorės S. Vingelienės, pagrindiniai brandos egzaminų sistemos principai nesikeičia. Mokiniai galėjo rinktis laikyti ne daugiau kaip 7 egzaminus, iš kurių 2 - lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vienas dalyko brandos egzaminas arba brandos darbas - yra privalomi.

Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintuose minimaliuose rodikliuose 2019 metais numatoma, kad stojantieji į universitetus ar kolegijas turės būti išlaikę lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos bei matematikos brandos egzaminus.

Išimtis - menų studijos, į jas stojantiems reikės dviejų valstybinių brandos egzaminų - lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos.

„Kadangi paankstintas egzaminų pasirinkimo terminas taikomas pirmą kartą, su Lietuvos moksleivių sąjungos atstovais apsvarstyta galimybė iki lapkričio 6 dienos, iki mokinių rudens atostogų pabaigos, atskirais atvejais kreiptis į mokyklos vadovą ir turimus pasirinkimus papildyti vienu ar kitu egzaminu. Tačiau norisi moksleivius paskatinti į pasirinkimą, kaip ir į pačius egzaminus, žiūrėti rimtai ir, nesant objektyvių priežasčių, sprendimo nekeisti“, - teigė S. Vingelienė.

Savivaldybių ir mokyklų pageidavimu, 2019 metų egzaminų, vyksiančių šeštadieniais, skaičius sumažintas nuo septynių iki dviejų, o likusių egzaminų datos integruotos į ugdymo procesą.

„Šeštadieniais vykstantys egzaminai sudarydavo nemažai nepatogumų tiek abiturientams, tiek ir mokytojams, tad šiemet norime, kad procesas vyktų sklandžiau, jam būtų tinkamai pasiruošta. Todėl egzaminų tvarkaraštis patvirtintas dar rugpjūčio mėnesį, o mokyklos antrojo pusmečio ugdymo planą jau dabar gali pradėti dėlioti taip, kad vykstantys brandos egzaminai netrukdytų kitų klasių mokinių ugdymo“, - aiškino NEC vadovė.

Kaip skelbė ELTA, abiturientų skaičius šalies mokyklose mažėja. NEC duomenimis, šiemet abiturientų skaičius siekia 28,3 tūkst., 2017 metais buvo 30 768.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (448)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (348)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (197)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (5)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (62)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (145)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (11)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (29)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (27)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...