aA
Svetur išvykstant dvigubai daugiau studentų nei sulaukiama užsieniečių, universitetai įrodinėja, kad ko studentai ieško užsienyje, galima rasti ir čia.
© DELFI / Audrius Solominas

Ministras tikina, kad universitetai yra gerai paruošę namų darbus ir tuoj ryškės rezultatai, tačiau realybė kitokia – patys stojantieji ir toliau studijų dairosi užsienyje.

Vargu, ar kada studijų mugė Vilniuje tik atvėrusi duris sulaukė tiek moksleivių. Nors ir besisukiojantys prie lietuviškų universitetų stendų, dauguma kalbintų abiturientų sako studijų besidairantys svetur.

„Lietuvoje yra tokia sistema, kad net netraukia labai (čia studijuoti), žinant, kad klesti korupcija, kad dažniausiai nusiperka pažymius“, – kalbėjo mugėje kalbintas jaunuolis.

„Lietuvoje nėra tiek daug galimybių ir pasirinkimo. Studijuoti užsienyje brangiau, bet apsimoka, ten geresnis pripažinimas ir studijų programos“, – sakė būsimoji psichologė.

„Iš dalies esu šiek tiek patriotė, myliu savo kraštą ir matau čia pakankamai galimybių“, – įsitikinusi mergina iš Tauragės.

O kad daugiau galimybių studijuoti Lietuvoje pamatytų ir kiti abiturientai, skirta ir šiųmetė studijų paroda. Aukštosios moksleivius įtikinėja „atrasti pasaulį Lietuvoje“. Būtent tai įrodinėti stojantiesiems verčia liūdna statistika: lietuvių į užsienio universitetus išvyksta studijuoti apie 7 tūkst., o tai yra dukart daugiau nei užsienio studentų atvyksta į Lietuvą.

Tuo metu Lietuvos universitetai nelinkę sutikti, kad pralaimi konkurencinę kovą.

„Universitetai jokių didelių klaidų nepadarė. Tiesiog situacija buvo tokia, kaip ir daugelyje kitų Rytų šalių, kad studentams atrodė, kad Vakaruose mokslas ir išsilavinimas yra labai aukšto lygio“, – kalbėjo Gedimino technikos universiteto studijų prorektorius Alfonsas Daniūnas.

Visgi pripažįsta, kad stengiasi plėtoti studijų mainų programas, jog mokslo užsienyje studentai galėtų paragauti nemesdami lietuviškų mokslų.

„Kalbėkime, kas yra daroma: 217 atnaujintų programų, daugiau kaip 100 programų anglų kalba, keliolika jungtinių programų su užsienio universitetais, kai neišvažiuojant iš Lietuvos galima gauti užsienio diplomus – tai jau realybė. Šovinius aukštosios mokyklos yra užsitaisiusios ir juda į priekį“, – teigė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

„Mes planuojame, kad artimiausioje ateityje visos mūsų programos bus jungtinės su pasaulio universitetais, ir žmogus, baigęs tą studijų programą, gaus 2–3 pasaulio universitetų diplomą“, – ateities planais dalinosi Mykolo Romerio universiteto rektorius Alvydas Pumputis.

Visgi šeštadalį į Lietuvą atvykstančių užsieniečių pritraukiantis Sveikatos mokslų universitetas pripažįsta, kad aukštosioms konkuruojant dar yra gerokai kur tobulėti.

„Investicijų trūkumas į aukštąjį mokslą, mokslo kokybę, nors, manau, tai dabar po truputėlį taisosi Kokybė yra viskas – ir dėstytojai, ir laboratorijos, auditorijos, bendrabučiai, lūkesčiai, ką studentai tikisi gauti“, – kalbėjo Sveikatos mokslų universiteto studijų reikalų prorektorius Renaldas Jurkevičius.

DELFI primena, kad vasario 3–5 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vyksta 9-oji tarptautinė žinių paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera 2011“. Vienoje didžiausių Baltijos šalyse parodų lankytojai gali susipažinti su studijų ir mokymosi galimybėmis. Švietimo ir mokslo ministerija kviečia abiturientus pasinaudoti tėvynėje teikiamomis gerėjančiomis ir įvairėjančiomis studijų galimybėmis. Dėl to šių metų parodos moto: „Atrask pasaulį Lietuvoje“.

Parodoje dalyvauja 110 mokymo įstaigų iš 15 pasaulio šalių. Paroda šiemet užima didžiausią plotą, joje vyks net 65 renginiai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Atsisveikinti su netikėtai mirusiu Cololo atvykę artimieji ir bičiuliai vos tramdė ašaras: liko daug neįgyvendintų planų (145)

Šeštadienį po pietų Druskininkų laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ būriuojasi netikėtai...

Kamblevičius laukia aiškių Nausėdos argumentų dėl Narkevičiaus: dabar visi nežinioje (38)

Prezidentas Gitanas Nausėda jau ne kartą griežtai pasakė, kad susisiekimo ministras Jaroslavas...

Vos kelios klaidos ir galite net apakti: prastai matančių daugėja žaibiškai

Bėgant metams, matysime vis prasčiau ir prasčiau. Šiandien kas trečias pasaulio gyventojas yra...

Landsbergis: kaip gali pasitikėti valstybe, jei už surinktus mokesčius asfaltuoja premjero kelią papildyta (969)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) partija šeštadienį Vilniuje...

Kardiologai įspėja 40-mečius ir vyresnius: jei nenorite staiga mirti, metas imtis priemonių (61)

Laidoje „Sveikatos receptas“ pokalbis apie ligą, kuri kardiologijoje laikoma ligų karaliene....

Antra diena Egipte įstrigę lietuviai: nuvežė į viešbutį, kur nėra net vandens papildyta (183)

DELFI pasiekė skaitytojo laiškas, kuriame teigiama, kad jau antrą dieną iš Egipto į Lietuvą...

Augustas Marčiulionis įvardijo, kuo jis aikštėje pranašesnis už tėvą ir kuo jam nusileidžia (17)

Legendinio krepšininko Šarūno Marčiulionio sūnus ir Vilniaus „Perlo“ įžaidėjas 17-metis...

Konfliktas Radviliškio ligoninėje: žurnalistas teigia gynęsis nuo direktoriaus (59)

Gruodžio 5 d. Radviliškio ligoninėje įvyko konfliktas tarp „ Radviliškio krašto “...

„Aro“ pareigūnai išbandė naują pirkinį – įspūdingą kovinį katerį (74)

Specialus greitaeigis kateris, skirtas antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“...

Profesorius Landsbergis: ar Lietuvoje nesiformuoja vis didesnė blogovės valstybė? (576)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) garbės pirmininkas...