Maždaug trečdalis įvairaus amžiaus šalies vaikų vasaroja namuose, o kas dešimtas ikimokyklinukas - darželyje. Vaikus teigia prižiūrį patys tėvai, neretai pasitelkiami seneliai, kai kada - nepilnamečiai broliai ir seserys

„Atostogų praleidimo būdą lemia ir finansinės galimybės, nes realiausia alternatyva namams dažniausiai yra giminės kaime, dalis tėvų mini sodą ar sodybą. Kur kas mažiau šeimų išgali keliauti - vos po kelis procentus kiekvienoje vaikų amžiaus grupėje. Be to, kuo vaikas vyresnis, tuo dažniau jis vasarą dirba", - sako BTA asmens draudimo produktų vadovas Ronaldas Grizickas.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus" duomenimis, trečdalis tėvų tikina vaikus prižiūrį patys. Vaikui ūgtelėjus į jo priežiūrą įsitraukia seneliai - jie sudaro penktadalį ikimokyklinio amžiaus vaikų prižiūrėtojų vasarą. Mažiausius lopšeliui ar darželiui patiki 4,1 proc. tėvų, o vyresniųjų grupę - 11,3 proc. tėvų.

BTA teigimu, nedaug, bet buvo tokių tėvų, kurie pripažino, kad vasarojančius vaikus prižiūrės nepilnamečiai broliai ir seserys. Beveik 2 proc. tėvų jiems patikės vaikus iki trejų metų, o 3,6 proc. - ikimokyklinukus. Tėvai labiau pasitiki paaugliais ir rečiau palieka su kitais nepilnamečiais (apie 1,4 proc.).

„Vaikai vieni už kitus negali prisiimti atsakomybės. Jie visi artimoje ir pažįstamoje aplinkoje patiria didžiąją dalį traumų. Įdomesnių užsiėmimų ieškantys mažesni ir vyresnio amžiaus vaikai kartu gali susigalvoti dar rizikingesnių užsiėmimų ir žaidimų nei po vieną ir užsigauti, rimčiau susižaloti", - sako R. Grizickas.

Dar keli grėsmių šaltiniai - namų valymo, skalbimo ir kitos panašios priemonės, baterijos, kurias gali praryti vaikas ir apsinuodyti, medikamentai. BTA administravo žalą, kai mergaitė, norėjusi dezinfekuoti žaizdelę, padaugino jodo ir iki pūslių nusidegino koją. Neretai pasitaiko atvejų, kai vaikai apsidegina šildydami maistą ar kaisdami vandenį.

Darbo rinkoje vasarą save jau galintys išbandyti jaunuoliai stengiasi pasinaudoti tokia galimybe: 5,9 proc. jų šią vasarą dirba arba ketina tai daryti.

„Įdomi tendencija, kad išskyrus kūdikius ir pačius mažiausius vaikus, visose amžiaus grupėse yra vasarą dirbančių vaikų. 4-7 ir 8-13 metų amžiaus grupėse tokių po 1,4 proc., nors legaliai dirbti gali tik vaikai nuo 14 metų ir tai jiems patikint tik pačius lengviausius darbus. Greičiausiai mažesni vaikai prašomi padėti tėvams namuose ar sode, sodyboje. Maždaug dešimtadalis vaikų kiekvienoje amžiaus grupėje šią vasarą leis pas gimines kaime, kur visuomet praverčia net pačios mažiausios rankos, tačiau reikia būti atsargiems dėl erkių platinamų ligų ir žaizdų užkrėtimo stablige pavojaus", - sako R. Grizickas.

Jaunesni moksleiviai išsiskiria tuo, kad iš visų amžiaus grupių didžiausia jų dalis (8,6 proc.) šią vasarą bus gamtoje: ilsėsis stovykloje, kai kurie dalyvaus skautų užsiėmimuose.

Draudimo bendrovė BTA yra viena trijų didžiausių Lietuvoje veikiančių ne gyvybės draudimo bendrovių. 2015 metais BTA užregistravo per 40 tūkst. įvykių ir išmokėjo 32 mln. eurų draudimo išmokų, o tai kas mėnesį vidutiniškai sudaro daugiau kaip 2,6 mln. eurų, per vieną darbo dieną vidutiniškai po 87 tūkst. eurų išmokų BTA klientų patirtiems nuostoliams padengti. Praėjusių metų pabaigoje atliktas draudimo bendrovių slapto pirkėjo tyrimas parodė, kad BTA klientų aptarnavimo kokybė vertinama net 96 proc.