Maždaug pusė iš Čiobiškio vaikų socializacijos centro išėjusių jaunuolių ir vėliau patenka į teisėsaugos akiratį, o jų padaromi nusikaltimai sunkėja, teigia šio centro direktoriaus pavaduotojas ugdymui Rimvydas Mickevičius.
Smurtas
© Corbis/Scanpix

Pastarųjų dienų policijos nusikaltimų suvestinėse buvo pateikiama informacija apie sostinėje plėšikaujančius jaunuolius, vieno plėšimo metu sunkiai sužalotas Japonijos pilietis. Per dvi dienas pradėti trys ikiteisminiai tyrimai, sulaikyti trys įtariamieji.

Vienas iš sulaikytųjų, keturiolikmetis G. P., kuris, kaip įtariama, žiauriausiai elgėsi peiliu iš nugaros badydamas Japonijos pilietį, yra pabėgęs iš Čiobiškio vaikų socializacijos centro, Eltai teigė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius.

"Kiti du suaugusieji sulaikytieji sako esą buvę Čiobiškio auklėtiniai, tačiau tai dar nepatvirtinta", - teigė P. Radvilavičius.

Šeštadienio vakarą sostinės Rygos gatvėje du vaikinai užpuolė ir grasindami ginklu iš aštuoniolikmetės merginos atėmė mobilųjį telefoną. Nukentėjusioji sako patyrusi 100 litų materialinį nuostolį.

Jaunuoliai siautėjo ir kitos dienos vakarą, tik jau trise. Buivydiškių gatvėje jie užpuolė vienuolikmetį berniuką ir iš jo atėmė striukę, mobiliojo ryšio telefoną, baseino kortelę, pinigus ir kuprinę.

"Vaikas neblogai įsidėmėjo nusikaltėlių požymius. Vėliau policija užregistravo dar vieną pranešimą apie plėšimą, nusakyti plėšikų bruožai sutapo su vaiko nurodytais. Policijos patruliai pradėjo intensyviai tikrinti vietas ir kryptis, kur galėjo būti ar slapstytis nusikaltėliai", - sakė P. Radvilavičius.

Sekmadienio vakarą, kaip įtariama, tie patys jaunuoliai Laisvės prospekte užpuolė japoną. Užsienietis buvo apiplėštas ir sužalotas peiliu. Įtariama, kad G. P., priėjęs užsieniečiui iš už nugaros, pradėjo jį badyti ir rimtai sužeidė.

"Tą patį vakarą policijos patruliai viešoje vietoje pastebėjo tris įtariamuosius. G. P. (g. 1995 m.), S. S. (g. 1988 m.) ir A. M. (g. 1986 m.) sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Sulaikant jie su savimi turėjo peilį ir pistoletą. Vienas įtariamųjų turėjo mobilųjį telefoną, apie kurio pagrobimą policijai buvo neseniai pranešta", - teigė P. Radvilavičius.

Pasak sostinės policijos atstovo, labai tikėtina, kad išaiškės ir daugiau šių įtariamųjų padarytų plėšimų ar kitų nusikalstamų veikų. Tik vienintelis A. M. turi pastovią gyvenamąją vietą.

Kaip Eltai teigė Čiobiškio vaikų socializacijos centro direktoriaus pavaduotojas ugdymui, pastaruosius trejus metus yra kaupiama informacija apie tai, kokiu keliu pasuka iš centro išėję auklėtiniai - maždaug pusė jaunuolių patenka į teisėsaugos akiratį.

"Negalime dabar tiksliai pasakyti, kodėl taip yra, reikia analizuoti, kaupti duomenis - gal pas mus per trumpai pabūna, gal per vėlai patenka", - teigė R. Mickevičius.

Pasak direktoriaus pavaduotojo, visi be išimties centro auklėtiniai yra "sudėtingi", daugėja tokių, kurie čia jau atvyksta su kriminaline patirtimi.

"Anksčiau buvo tik valkatavimai, dabar jau - ir plėšimai, sunkėja padaromi nusikaltimai", - teigė R. Mickevičius.

Centro direktoriaus pavaduotojas užsiminė apie tai, kad reikėtų taisyti Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymą, kuris nustato vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros principus, priemones, šių priemonių skyrimo, pratęsimo, pakeitimo, panaikinimo pagrindus ir tvarką, taip pat vaiko vidutinės priežiūros priemonės taikymo vaikų socializacijos centruose svarbiausias nuostatas. Esą ta linkme jau dirba darbo grupės.

Šiuo metu Čiobiškio vaikų socializacijos centre yra 24 vaikai, jauniausiajam - 13, vyriausiam - 17 metų.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (95)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę (67)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Gausios policijos pajėgos ieško Kauno rajone dingusios jaunos moters (22)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai ieško dingusios merginos,...

Čečėnus įsiutino Lietuvos veiksmai: paruošė atsakomąsias priemones (204)

Čečėnai įtraukė Lietuvą į negeranoriškų Europos šalių sąrašą. Tai pranešė Rusijos...

Prasta žinia vairuotojams – po kainų šuolio naftos kainos netoli 3 metų maksimumo (5)

Naftos kainos ketvirtadienį kilo, pranešus apie kritusias JAV atsargas bei Nigerijos kovotojams...

Iš vaiduoklio – į elfą: Kuzminsko benefisas Eurolygoje nustebino net Plazą Kuzminsko mintys (5)

Kelias karčias kritikos piliules pastaruoju metu nurijęs Mindaugas Kuzminskas trečiadienio...

Viena maža gudrybė, ir pagaliau išvirsite skanų liežuvį

Lietuviai – ne amerikiečiai, subproduktai, taip pat ir liežuvis , mums tikras gardėsis, ypač,...

VMI tirs Edmundo Jakilaičio veiklą atnaujinta (118)

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) tirs žurnalisto ir prodiuserio Edmundo Jakilaičio...

Veryga sugalvojo, kuo pakeisti cukraus mokestį (448)

Sveikatos apsaugos ministerija , rodos, rimtai užsimojo gyventojus atbaidyti nuo cukraus. Dar...

Jo vardo Putinas net nemini: Kremliaus kritikas jaukia Rusijos rinkimų planus (31)

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas yra sėdėjęs už grotų, buvo užpultas, jam...