Ji aiškino su A. Butkevičiumi nekalbėjusi apie tai, iš kur tie pinigai bus paimti. Tačiau premjeras anksčiau trečiadienį žurnalistams sakė, kad 2 mln. eurų mokytojų algų didinimui tikimasi rasti peržiūrint švietimo reikmėms skirtas Europos Sąjungos (ES) lėšas. Dar papildomus 6 mln. eurų anksčiau šią savaitę paskelbė rasianti Švietimo ir mokslo ministerija iš jai skirtų valstybės biudžeto asignavimų.

„Mes apie šaltinius tikrai nekalbėjome, man buvo svarbu, ar yra 2 mln. eurų. 2 mln. eurų yra. Dabar tiesiog sakome, kad surasti pinigai, profesinės sąjungos iškovojo 8 mln. eurų“, - BNS trečiadienio vakarą sakė ministrė.

Paklausta, ar papildomų pinigų skyrimui gautas Finansų ministerijos pritarimas, ministrė sakė: „Taip, na tai kaip kitaip? Žinoma. Susitarimai padaryti“.

Pasiektą susitarimą ketvirtadienį ministrė pristatys mokytojų profsąjungoms, kurios organizuoja jau antrą savaitę besitęsiantį neterminuotą pedagogų streiką. Ji nesiryžo spėti, ar dėl pasiūlyto plano dėl algų didinimo nuo rugsėjo streikas bus nutrauktas.

„Dabar burti iš kavos tirščių tikrai nenoriu, reikia palaukti rytojaus ryto, susitiksime, pradėsime kalbėtis, ir kai baigsis pokalbis, visą informaciją jums pasakysime“, - teigė ministrė.

Pradėdami neterminuotą streiką mokytojai reikalavo 18 mln. eurų, paskui reikalavimus sumažino iki maždaug 12 mln. eurų.

Švietimo darbuotojų profsąjungos nusiteikusios stabdyti streiką

Švietimo įstaigų profsąjungos nuo penktadienio yra pasiryžusios stabdyti vasario 22 d. prasidėjusį švietimo darbuotojų streiką. Kaip LRT.lt teigia Švietimo profsąjungos lyderis Audrius Jurgelevičius, profsąjungos mano pasiekusios 75 proc. savo reikalavimų po to, kai vyriausybė sugebėjo rasti papildomus 8 mln. litų darbuotojų algoms pakelti.

„Mūsų tikslas – pabaigti šį chaosą, kai mokiniai nesimoko, o mokytojai negali dirbti. Greičiausiai priimsime sprendimą nuo penktadienio sustabdyti streiką. Kita vertus, mes reikalausime, kad kitą savaitę būtų diskutuojama apie kolektyvinę sutartį, kurioje atsispindėtų esminių švietimo darbuotojų problemų sprendimo principai“, – LRT.lt teigė Švietimo profesinės sąjungos vadovas A. Jurgelevičius.

Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus po premjero pasitarimo su ministre A. Pitrėniene ir Finansų ministerijos atstovais sakė, kad bus siekiama sugrįžti prie šiuo metu nutrūkusių derybų su švietimo darbuotojų profsąjungomis dėl šakinės sutarties pasirašymo. Tai lėmė nesutarimai dėl atlyginimų didinimo ir jų reformos.

Ar nuo 2017 m. sausio bus panaikintos vadinamos algų žirklės, dėl kurių per finansinį sunkmetį sumažėjo švietimo darbuotojų algos, kaip teigia vicekancleris, priklausys nuo to, kaip šiemet augs šalies ekonomika.

Nuo šių metų sausio švietimo darbuotojų algoms padidinti valstybės biudžete papildomai buvo numatyta 21 mln. eurų. Prie šių pinigų prisidės ir profsąjungų iš vyriausybės išsiderėti 8 mln. eurų.

Ketvirtadienį prieš pietus su profsąjungų lyderiais turėtų susitikti premjeras Algirdas Butkevičius.

Švietimo profesinės sąjungos streiką paskelbė praėjusią savaitę, vasario 22 dieną. Tuomet 233 švietimo įstaigose streikavo per 5 tūkst. pedagogų. Nuo to laiko streiko mastas sumažėjo perpus - Švietimo ir mokslo ministerijos skelbiamais duomenimis, trečiadienį 113 įstaigų streikuoja apie 2,4 tūkst. pedagogų.

Iš viso Lietuvoje veikia daugiau kaip 2300 bendrojo ugdymo mokyklų, ikimokyklinio ir neformaliojo ugdymo įstaigų. Ministerijos duomenimis, jose dirba per 50 tūkst. pedagogų.

Atlyginimai mokytojams pastarąjį kartą šiek tiek didinti nuo 2016 metų sausio. Ministerijos skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis Lietuvos mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekia 823,4 euro per mėnesį.