Aiškėja žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) nešiotojų konflikto, kuris beveik prieš mėnesį įvyko Pravieniškių pirmojoje sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijoje, aplinkybės. Kaišiadorių prokuratūra nustatė devynis nuteistuosius, kovo 31-osios paryčiais ŽIV nešiotojų gyvenamajame sektoriuje sukėlusius kruvinas skerdynes.
Muštynės, smurtas, užpuolė
Šiems asmenims jau pateikti kaltinimai dėl tyčinio itin žiauraus kolonijos gyventojo 29 metų Romano Liutkaus nužudymo. Vienas nuteistųjų yra pripažintas nusikaltimo organizatoriumi. Jis subūrė mušeikų gaują ir suplanavo nusikaltimą.

Aštuoniems kaltinamiesiems paskirta kardomoji priemonė -suėmimas, todėl jie išvežti į Lukiškių tardymo izoliatorių. Prieš kelias dienas į kitą vietą saugumo sumetimais perkeltas ir devintasis kaltinamasis.

Egzekucijos dalyviai kaltę iki šiol neigia. Taip paprastai po riaušių elgiasi visi nuteistieji.

Mirė pakeliui į ligoninę

Muštynės kolonijoje kilo ankstų kovo 31-osios rytą. Apie 5 valandą prižiūrėtojai atskirame lokaliniame sektoriuje, kuriame bausmę atlieka apie 30 vienuoliktojo būrio ŽIV infekuotų nuteistųjų, išgirdo triukšmą. Įbėgę į gyvenamąsias patalpas, jie ant grindų pamatė kraują.

Du sužalotieji gulėjo lovose, vienas - ant grindų, o ketvirtasis sėdėjo ant kėdės. - Kiti nuteistieji apsimetė miegantys ir tikino muštynių nematę ir negirdėję. Visi keturi nukentėjusieji buvo skubiai išgabenti į ligoninę.

Už vagystę penktą kartą nuteistas Kauno rajono gyventojas R.Liutkus mirė pakeliui į gydymo įstaigą. Jam po mirties diagnozuota daugybė kūno sužalojimų. Kitiems trims sužalotiesiems medikai nustatė muštines ir kirstines žaizdas galvoje bei įvairių kitų kūno vietų sužalojimus.

Devyniese mušė keturis

Nustatyta, kad, kaip buvo susitarta, vienas nuteistasis paryčiais pažadino kitus egzekucijos dalyvius. Stengtasi, kad pasmerktieji nepabustų, nes norėta juos užklupti netikėtai. Pradėjus mušti du lovose gulinčius vyrus, kiti du nuteistieji spėjo atsikelti ir bandė gintis.

Linčo teismo dalyviai specialiai nebuvo apsiginklavę - griebta viskas, kas pasitaikė po ranka: kėdės, batai, garso grotuvas. Užpultieji turėjo nedaug galimybių priešintis, tačiau sugebėjo keliems užpuolikams suduoti kumščiais bei įspirti į kojas.

Nustačius mušeikas, juos apžiūrėjo teismo medicinos ekspertas. Ar užpuolikai nukentėjo patys, atsakymo kol kas negauta. Nusikaltimo tyrėjai mano, kad kai kurios sumušimų žymės spėjo išnykti iki jų suėmimo.

Motyvus sunku suprasti

„Trinties tarp nuteistųjų yra visur, tačiau ŽIV infekuotųjų psichologija yra išskirtinė. Dirgiklis, galintis sukelti konfliktą, mums kartais gali būti sunkiai suvokiamas, o tie žmonės griebiasi smurto", - nenorėdamas tiksliai įvardyti infekuotųjų riaušių priežasties kalbėjo Kaišiadorių apylinkės vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

D.Valkavičius teigė, kad nusikaltimo pretekstu kolonijoje gali tapti ir abejingas kito nuteistojo žvilgsnis ar net nesuprastas humoras. Šį kartą konfliktą galima sieti su specifinėmis ŽIV nešiotojų problemomis.

Manoma, kad egzekucijos dalyviai nenorėjo žudyti - tik pamokyti kelis gyventojus, tačiau persistengė. Teigiama, kad kovo 31-osios grumtynės galėjo būti prieš tai muštynėse nukentėjusių nuteistųjų atsakomasis veiksmas. Apie keršto baimę savo sugyventinei buvo prasitaręs ir R.Liutkus, kuris vėliau buvo nužudytas.

"Lietuvos rytas"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (97)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (133)

Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...

Atviras Jakilaičio interviu: mane gali pulti visi, man net ūpas pakilęs (8)

Kai kuriems žmonėms per visą gyvenimą nenutinka tiek, kiek Edmundui Jakilaičiui nutiko per...

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (282)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Rimvydas Valatka. Pinigingas kryžiuotis iš Naisių (130)

Ateis pinigingi kryžiuočiai ir išpirks šventą mūsų žemelę, miškus ir upelius. Prieš...

Vieni bankrutuoja, kiti bėga svetur (136)

Nors praėjusiais metais ne viename regione daugėjo darbuotojų, Darbo birža pranešė apie...

Net geriausieji prisipažįsta: mokytojų trūksta taip, kad tenka susimąstyti apie išlikimą (92)

„Ieškodami mokytojų, verčiamės sunkiai. Privalome išlaikyti savo licėjaus lygį, todėl...

Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (744)

Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

Interjero dizaino pasaka Amsterdame: viešnagė čia prilygsta nuotykiui stebuklų šalyje (2)

Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų –...

„Lietuvos ryto“ jaunimas triumfavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre jaunieji žalgiriečiai – treti (22)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ turi daug žadančią pamainą. Sostinės ekipos talentai laimėjo Kaune...