Paaiškėjo prieštaringos reputacijos verslininko Žydrūno Buzo pagrobimo rengimo detalės. Kartu su parodymus davusiu Deividu Snapkausku teisiami asmenys bando įrodyti, kad "kolega" yra sudaręs su teisėsauga jam palankų sandėrį.
Renaldas Laimus, Deividas Snapkauskas ir Artūras Račkelis
© "Lietuvos žinios"

Kauno apygardos teisme nagrinėjamoje keturių vaikų tėvo Ž.Buzo - paskui kurį velkasi skolų, susijusių su jo teistumu prieš 12 metų (už svetimo turto išvaistymą stambiu mastu) - pagrobimo byloje vakar priartėta prie kulminacijos.

Savo kaltę neigiantys Artūras Račkelis, kurį prokurorai įvardija kaip nusikaltimo organizatorių, jo padėjėju laikomas Renaldas Laimus bei šio draugas Dainius Lukošenkinas surengė savo kaltę pripažįstančiam D.Snapkauskui žodinį linčo teismą. Pastarasis ne tik atskleidė visą jam žinomą nusikaltimo scenarijaus dalį, bet ir paviešino, kurios advokatės telefono numerį (jeigu įkliūtų) gavo iš į šį nusikaltimą jį įtraukusių asmenų. Paminėta Seimo nario Rimo Antano Ručio, išrinkto pagal partijos "Tvarka ir teisingumas" sąrašą, žmona advokatė Aušra Ručienė.

Pradėta nuo apgavysčių

Tris kartus teisto ir nuo paskutinio nuosprendžio (už plėšimą) besislapsčiusio D.Snapkausko parodymus patvirtino ir Ž.Buzas.

D.Snapkauskas pasakojo, sugebėjęs daugiau kaip dvejus metus slapstytis nuo teisėsaugos, padedamas R.Laimaus ir D.Lukošenkino, su kuriais kartu dalyvaudavo lažybų punktų organizuojamuose totalizatoriuose. Pirmasis teistas tris kartus, antrasis - penkis. Padedamas jų, ne tik galėjo nebijoti būti sustabdytas važiuojantis automobiliu (R.Laimus parūpino daugybę padirbtų vairuotojo pažymėjimų), bet ir daryti su šiais po 500 litų kainavusiais "dokumentais" naujus nusikaltimus. Jis sugebėjo apgauti apie 18 lizingo paslaugas teikiančių bendrovių įvairiuose Lietuvos miestuose. Svetimais vardais išsimokėtinai paimtus kompiuterius, mobiliojo ryšio telefonus bei televizorių parduodavo už pusę kainos - per internetą.

D.Snapkauskas teigia 2008 metų pradžioje gavęs iš R.Laimaus naują pasiūlymą - "parvežti iš Marijampolės vieną žmogų". Siūlytojas teigė nieko daugiau nežinantis, bet galintis suvesti su labiau informuotu asmeniu. Taip esą D.Snapkauskas susipažino su A.Račkeliu, kurio iki tol nepažinojęs. Oficialiai šis 39 metų Domeikavos (Kauno r.) gyventojas tuo metu vadovavo UAB "Everida" bei priklausė Nacionalinei praktinio šaudymo asociacijai. Operatyvininkai A.Račkelį sieja su "Daškinių" nusikalstama grupuote, susiskaldžiusia po savo lyderio žūties.

Iš pradžių atsakė

Anot D.Snapkausko, vos išgirdęs, kad jis sutinkąs, A.Račkelis jį nuvežęs į Marijampolę parodyti vietų, kuriose patogiausia pagrobti "tą žmogų". Nuspręsta, kad patogiausia tai padaryti vakare, kai "tas žmogus" išeis iš mokyklos sporto salės. Tačiau po kelių dienų per R.Laimų jis R.Račkeliui atsakęs - esą neradęs tinkamų bendrininkų.

Ž.Buzas buvo pagrobtas 2008-ųjų kovą iš savo pirties, esančios Marijampolės rajono sodininkų bendrijoje. Pagrobime dalyvavo 4-6 asmenys. Jų atžvilgiu užvesta atskira byla.

Ž.Buzo įsitikinimu, ir vasarį buvo mėginta jį pagrobti - išėjus iš futbolo treniruotės. Tačiau tada jis pastebėjo iš po savo automobilio išlendantį įtartiną tipą bei šio bendrą, ir sugebėjo juos pergudrauti: esą pamatė ateinančius du policininkus ir pasisiūlė juos pavėžėti.

Netrukus po Ž.Buzo pagrobimo D.Snapkauskui vėl paskambino R.Laimus. Ir vėl jis suvedė su A.Račkeliu, kuris dabar jau siūlė "kai ką" pasaugoti. Teigta, kad tai ilgai neužtruks - gal tris dienas, už kurias bus sumokėta 10 tūkst. litų. Jeigu prireiks ilgiau, už kiekvieną papildomą dieną - dar po vieną tūkstantį.

D.Snapkausko teigimu, A.Račkelis nuvežęs jį į Domeikavą, į vieną ūkinį pastatą. Pas žmogų, kurį reikės saugoti, jį nuvedė ne iš karto. Turėjo palaukti, kol išeis vienas asmuo, kaip manoma, įrašinėjęs Ž.Buzo kreipimąsi į artimuosius, kad šie pasistengtų surinkti 3,2 mln. eurų.

Reikalauja milijonų

"Esu šiuos žmones apgavęs - esu jiems skolingas", - Ž.Buzas įkalbėjo į kasetę tai, ką liepė pagrobėjai. Jam buvo replėmis spaudžiami kojų pirštų nagai.

Anot D.Snapkausko, nuleistas pas Ž.Buzą į rūsį, rado jį visiškai nuogą gulintį ant čiužinio, surištą ir užklotą plėvele. Pagrobtąjį šiame rūsyje, kuriame jis buvo priverstas atlikti ir gamtinius reikalus, laikė apie dvi savaites.

Sužinojusi, kokiomis sąlygomis buvo kalinamas jos vyras, Ž.Buzo žmona ketino reikalauti iš pagrobėjų 9 mln. litų. Vėliau nusileido iki 1 mln. ir patikslino, kad šios sumos reikalauja tik iš A.Račkelio. Toks pats ir Ž.Buzo ieškinys.

Pagrobtajam pavyko pabėgti, kai jis buvo pervežtas į A.Račkelio vaikystės draugo sodo namelį pakaunės sodininkų bendrijoje "Vanagynė". Pervežant dalyvavo dar vienas kaukę dėvintis asmuo, kurio nustatyti nepavyko.

Po Ž.Buzo pabėgimo D.Snapkauskas skubiai grįžo į Kauną ir puolė skambinti R.Laimui. Šis negailėjo karčių žodžių A.Račkeliui. Iš R.Laimaus D.Snapkauskas išgirdęs ir apie neva A.Račkelio turėtą 1 mln. litų skolą nusikalstamam pasauliui.

A.Račkelis, R.Laimus ir D.Lukošenkinas tvirtina, kad D.Snapkauskas juos apkalba.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (204)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Gyvai / Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą ištiko krachas, finišavo Juknevičius ir Vanagas (290)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (288)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Gyvai / Brolių Ballų ir „Vytauto“ kelyje – į LKL besitaikanti „Vyčio“ ekipa tiesioginė vaizdo transliacija (14)

Prienų-Birštono „Vytautas“ su naujokais broliais LiAngelo ir LaMelo Ballais „Big Baller...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (6)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (290)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (22)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose?

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...

Gyvai / Žūtbūtinis mūšis Turine: „Fiat“ – „Lietuvos rytas“ (37)

Finalas – taip įvardino „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis Europos taurės F grupės...

Rytuose kriptovaliutoms dedamas apynasris (92)

Kinijos vyriausybė ketina sugriežtinti prekybos kriptografinėmis valiutomis kontrolę. Šį...