11 metų, 10 mėnesių ir 21 diena. Tiek iki išėjimo į laisvę liko „Vilniaus brigados“ vadeivos Boriso Dekanidzės parankiniui 41 metų Igoriui Achremovui, nuteistam už vieno iš laikraščio „Respublika“ įkūrėjų ir žurnalistų Vito Lingio nužudymą. Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismo teisėja Lilija Tarčevskaja ketvirtadienį atmetė I.Achremovo prašymą ir nepaleido jo į laisvę lygtinai.
Igoris Achremovas
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Teismas mano, kad paleidžiant lygtinai reikia atsižvelgti ne tik į charakteristiką, bet ir nuteistojo asmenybę bei padaryto nusikaltimo pobūdį.

„Tai per trumpas laikas pasikeisti, jam bausmė skirta adekvati nusikaltimui, - teigė Vilniaus 2-ųjų pataisos namų atstovė Daiva Rimkuvienė. – Mūsų įstaiga netarpininkauja, kad jis būtų paleistas į laisvę - tik vadovaudamiesi įstatymais teikiame teikimą. Mes dar norime pasižiūrėti, ar jo pasikeitimas yra tikras, ar jis geba siekti užsibrėžtų tikslų“.

I.Achremovas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, tačiau 2004-ųjų sausio 29-ąją Vilniaus apygardos teismas bausmę sušvelnino iki 25 metų kalinimo. Iš pradžių V.Lingio žudikas bausmę atliko Lukiškių kalėjime, o nuo 2004-ųjų vasario 6-osios kalinimo sąlygos jam buvo pagerintos – žurnalisto žudikas buvo perkeltas į Vilniaus 2-uosius pataisos namus.

Daug rašinių apie „Vilniaus brigados“ veiklą inicijavusio V.Lingio žudikas į laisvę turėjo išeiti 2018-ųjų spalio 21 dieną.

Pataisos namų atstovė D.Rimkuvienė ketvirtadienį teisme tvirtino, kad ūkio dalyje sandėlininku dirbantis I.Achremovas dirbo gerai, tačiau iš gaunamų pinigų šeimos nerėmė. „Tėvai žmonai padeda, pakankamai sudėtinga procedūra, kad jai galėčiau išsiųsti pinigus, tačiau jie tikrai atiteks šeimai“, - sakė 115 litų per mėnesį uždirbantis I.Achremovas. Grįžęs į laisvę jis ketino įsikurti savo tėvo buto Geležinio Vilko gatvėje.

„Per trylika metų supratau padarytą žalą kitiems žmonėms, savo artimiesiems, visą laiką stengiausi laikytis nustatytų reikalavimų ir esu pasiryžęs taip toliau elgtis, - sakė I.Achremovas. Kreipiausi į teismą, kai atsirado galimybė išeiti į laisvę, Noriu visu savo tolesniu gyvenimu pabandyti atlyginti padarytą žalą. Noriu teisėtai dirbti, nepažeidinėti įstatymų. Nors mano žmona yra Rusijos pilietė, bet jeigu būčiau paleistas, prašyčiau, kad ji čia galėtų įsikurti. Ieškosiu visą gyvenimą atleidimo už padarytą žalą“.

Teismo posėdyje dalyvavusi Lygtinai išleistų asmenų priežiūros organizacijos vadovė Angelė Suchovienė teigė, kad I.Achremovas dalyvavo programoje „Antrasis šansas“. Pasak jos, nuteistasis už uždirbtus 1800 litų jis nupirko šuniuką, kurį vėliau padovanojo neįgaliam berniukui. Apie tai yra sukurtas socialinis filmas.

„Jeigu negrąžinsime žmogaus gyvybės, o nuteistasis jau pasikeitė į gerąją pusę, kam jį pūdyti kalėjime‘, - DELFI A.Suchockienė teigė, kad I.Achremovas yra linkęs keistis, be to, jis nėra abejingas savo šeimai. Socialinė pedagogė taip pat tvirtino, kad į laisvę išleistas I.Achremovas dirbtų neatlygintinai organizacijoje.

„Jei būčiau išleistas į laisvę, užsiimčiau labdara“, - sakė už sunkų nusikaltimą nuteistas vyriškis. Be to, jis dirbtų pas tėvą, kuris turi parduotuvę bei kavinę.

I.Achremovas teigė prieš pusantrų metų susituokęs su Sovetske (Rusija, Kaliningrado sritis) gyvenančia Natalija Kostiukova. „Su žmona susipažinau atlikdamas bausmę“, - sakė nuteistasis.

Pasak nuteistojo, jo žmona dirba Sovetsko savivaldybėje, tačiau šiuo metu yra vaiko priežiūros atostogose - gegužės 31-ąją jis su žmona susilaukė sūnaus Deniso. I.Achremovas teigia sūnų matęs tik tris kartus, todėl noris rūpintis jo auklėjimu.

Būtent vaiko gimimas I.Achremovui suteikė galimybę išeiti į laisvę lygtinai.

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokuroras Gedgaudas Norkūnas teisme tvirtino, kad I.Achremovo paleisti iš pataisos namų dar negalima, nes neaišku, ar jį iš tikrųjų su žmona ir mažamečiu sieja glaudūs socialiniai ryšiai. Be to, jie gyvena užsienyje.

Tačiau I.Achremovo advokatas Vitalijus Vasilionokas tvirtino, kad paleisdamas lygtinai į laisvę I.Achremovą teismas jo neatleistų nuo baudžiamosios atsakomybės. „Jam galima taikyti įvairių apribojimų“, - teigė gynėjas.

I.Achremovo teismo posėdyje dalyvavo jo brolis Olegas Zajančkovskis (jis pasikeitęs pavardę), žmona Natalija Kostiukova ir tėvas Fiodoras Achremovas. „Aš daugiau turiu vilties, kad jį paleis nei Igoris, - prieš posėdį sakė I.Achremovo tėvas. – Jis nusiteikęs pesimistiškai, nes nelabai tiki, kad bus išleistas į laisvę“.

I.Achremovas teismo sprendimą nepaleisti į laisvę gali apskųsti Vilniaus apygardos teismui. Jeigu jo prašymas bus atmestas, nuteistasis į teismą dėl paleidimo galės kreiptis po pusės metų.

„Pirmiausiai perskaitysime teismo nutartį, o paskui spręsime", - po posėdžio nebuvo šnekūs I.Achremovo tėvas ir sūnus.

Už V.Lingio nužudymą užsakovui B.Dekanidzei 1994 metais buvo skirta mirties bausmė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

LRT taryba užkirto kelią Jakilaičiui užimti generalinio direktoriaus kėdę papildyta (53)

Antradienį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) taryba patikslino kandidatams į...

Oksana Pikul – atvirai apie lemtingą rytą, iškeltą sąlygą Simui ir šoko ištiktą sūnų (470)

Sekmadienio rytą Jasaičių šeimą sukrėtęs skandalas turi ir kitą pusę. Tėvų kivirčą matė...

Feisbuke plinta pagalbos šauksmas: kelionė troleibusu kaunietei baigėsi daliniu apkurtimu ieško įvykio liudininkų (12)

Prieš pat Naujuosius kelionė troleibusu Kaune vienai poniai baigėsi daliniu apkurtimu – esą keli...

Dakaro rekordininkas Juknevičius: čia jau stebuklas, kad šiuo automobiliu užėmėm tokią vietą (8)

Antradienio naktį į Lietuvą grįžę Baltijos šalių rekordininkai Dakaro ralyje Antanas...

Prekybos tinklai nori atsisakyti pigiausios kiaušinių rūšies (142)

Daugiau kaip 90 proc. pirkėjų renkasi pigiausius – narvuose laikomų vištų kiaušinius, tačiau...

Aplinkiniuose laukuose surinko visas atliekas ir pasistatė štai tokį namą (248)

Krunai – kaimas Širvintų rajone, kuris jau 2001-aisiais laikytas išnykusiu. Šiandien čia...

Mirtinas pavojus: einant gatve verta žvilgtelti į viršų (3)

Šalyje galima rasti tūkstančius balkonų , į kuriuos vargu ar išdrįstumėte įkelti koją ar...

Siūlo 9 proc. PVM besišildantiems savarankiškai (56)

Seime – naujas siūlymas pridėtinės vertės mokesčio ( PVM ) lengvatą taikyti ir tiems...

Karbauskis iš Jakilaičio gavo ir kitokių klausimų (543)

Po antradienį vykusios spaudos konferencijos, kurioje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos...

Manėte, kad „Ugg“ batai yra gremėzdiški? Palaukite, kol išvysite podiumo naujovę (12)

Patogumu ir šiluma pirkėjus masinantys „ Ugg “ batai mados ekspertams skamba kaip...