Ištikus nelaimei žmonės pirmiausia kreipiasi į policijos pareigūnus prašydami pagalbos, nesvarbu ar tikisi laimingos pabaigos, ar ne. Taip nutiko ir sostinėje – Patrulių rinktinės kinologų atliktas darbas nebuvo nepastebėtas.

Lietuvos policija socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino jaunos merginos padėka pareigūnams, jie padarė tai, ko ši nesitikėjo.

„Vakar papuoliau į situaciją, kurioje prašiau pareigūnų pagalbos. Per neapdairumą palikau telefoną ant vieno Vilniaus suoliuko, o po minutės jį jau buvo kažkas pasisavinęs. Paskambinus policijai buvo greitai sureaguota, ekipažas atvažiavo nepraėjus 5 min. Noriu dar kartą padėkoti vyr. patruliams kinologams Tomui Klionauskui ir Karinai Antipovai (V1737), kurie dėjo visas pastangas rasti telefoną, kai buvo žinoma tik apytikslė jo buvimo vieta (nuolat besikeičianti) ir nežinoma, kokio asmens ieškoti. Aš atsiprašiau, kad dėl tokio menkniekio trukdau jų darbą, tačiau pareigūnai parodė, kad kiekviena piliečio bėda jiems rūpi, buvo draugiški ir pasiryžę padėti. Ačiū labai!“ – parašė policijai Augustė.

DELFI susisiekė su pareigūnais, jie papasakojo kiekvieną istorijos detalę.

Kiekvienas iškvietimas – svarbus

Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės kinologai Tomas Klionauskas ir Karina Antipova detaliai prisiminė ketvirtadienio vakaro iškvietimą.

Pasak pareigūnų, kiekvienas iškvietimas jiems yra svarbus ir dėl to šis nebuvo išskirtinis. Į įvykio vietą jie atskubėjo labai greitai – nepraėjus nė 5 minutėms.

Mergina patruliams papasakojo, kad su draugais sėdėjo ant suoliuko ir per neapdairumą paliko „iPhone 6“ telefoną. Merginos draugas, būdamas namuose, patikrino ieškomo prietaiso buvimo vietą per programėlę „Find My iPhone“, pastebėjo, kad telefonas yra kažkieno paimtas, nes juda netoliese esančiame miškelyje.

Namuose sėdintis vaikinas pranešinėjo pareigūnams, kur juda telefonas. Tuo metu pranešėja prisiminė, kad netoli jų sėdėjo dvi merginos ir mano, jog jos galėjo pasisavinti telefoną, dėl to pareigūnai ieškojo galimų vagilių.

T. Klionauskas ir K. Antipova, pasiėmę tarnybinį šunį, pėsčiomis ėjo link miškelio, kuriame, pagal programėlę, buvo mobilusis telefonas. Pasak pareigūnų, telefonas pradėjo judėti link Subačiaus g., todėl jie sekė iš paskos. Kinologai turėjo lipti į statų kalną, jie neslepią, buvo ir nugriuvę.

Kai jau pareigūnai priartėjo prie mobilaus telefono buvimo vietos, jis staiga greitai pradėjo judėti, buvo manoma, kad vagis sprunka automobiliu. Dėl šios priežasties jie bėgte nuskubėjo prie tarnybinio automobilio, turėjo įveikti daug kliūčių. Pasiekę transporto priemonę, važiavo telefono buvimo vietos link. Pareigūnai buvo įsitikinę, kad vagis važiuoja automobiliu, nes jis labai greitai judėjo.

Privažiavę prie telefono galimos buvimo vietos T. Klionauskas ir K. Antipova pastebėjo vyriškį, kuris ėjo su nešuliais ir buvo labai pavargęs. Nusprendę vyriškį patikrinti, šis iš karto prisipažino, kad turi telefoną.

Bandė meluoti

Iš pradžių vyriškis pasakojo, kad norėjo merginos turtą nunešti į policijos komisariatą, supratęs, kad visai ne į tą pusę eina, pakeitė pasakojimą. Jis pradėjo aiškinti, kad ėjo pas draugą pasitarti ką daryti. Galiausiai jis prisipažino, kad ant suoliuko rado telefoną, nusprendė jį pasiimti ir parduoti.

Paaiškėjo, kad vyriškis neturi gyvenamosios vietos, o telefoną norėjo parduoti tam, kad gautų pinigų. Mergina ir pareigūnai paprotino pilietį, paaiškino, kad negalima taip daryti, o nukentėjusioji nusprendė pareiškimo nerašyti, jai pagailo vyriškio.

Nesuprato, kaip jį vis suranda

Pasirodo, kad pilietis pareigūnus pastebėjo jau būdamas miškelyje, kuriame buvo pastebėtas pirmasis telefono signalas. Nuo tada jis pradėjo bėgti per kiemus, slapstytis. Vyriškis prisipažino, kad nesuprato, kaip jį vis taip greitai pareigūnai suranda.

Nuo bėgimo vyriškis buvo visas šlapias, vos atgavo kvėpavimą. Pilietis taip skubėjo mėtyti pėdas, kad sukėlė tokį vaizdą, kad važiuoja automobiliu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ekspertai juokauja: jei toks bus Karbauskio pasirinkimas, tai Vilniau, laikykis (225)

Europarlamentaro Antano Guogos vis dažnesni pasirodymai valstiečių-žaliųjų draugijoje ėmė...

Įrengė 22 kv. metrų butą Vilniaus senamiestyje: čia tikrai galima gyventi ir dviese (67)

Mažas butas, jeigu yra tinkamai įrengtas, gali būti puiki erdvė gyventi jaunam žmogui arba net...

Trumpas priėmė Putino iššūkį: šių ginklavimosi varžybų Kremlius tęsti tiesiog nepajėgs (1239)

Tebūnie ginklavimosi varžybos. Mes juos pranoksime visur. Taip dar 2016-ųjų gruodį sakė tuomet...

Atostogos Lenkijos pajūryje: ar tikrai pasijausite kaip ponai? (87)

Lenkijos pajūris yra tiek daug aprašytas ir prigirtas, kad kartais darosi sunku atskirti realią...

Mamą nustebino sūnaus poelgis: matyt, kažką darau kitaip nei visos (17)

Visos mamos skirtingos, bet turi vieną bendrą tikslą – padaryti viską, kad jų vaikas būtų...

Audra niokojo Kauną: vanduo apsėmė gatves, vėjas vartė reklamų stendus ir medžius (172)

Antradienio popietę Kauną užklupo škvalas. Smarki liūtis užtvindė kai kurias svarbias Kauno...

Kinai sukūrė nedegančią ir labai stiprią medieną (9)

Daugybė pasaulio medžių kasdien yra nukertama dėl žaliavos poreikio. Mes turime ir kitų,...

Kosmetologė apie mitus, kuriais vis dar tikima: nutįsta rankos iki žemės paklausius tokių kalbų (24)

Kokia kosmetika yra iš tiesų saugi ir ar galime beatodairiškai griebti pirmą pasitaikiusi...

Vyras dantų protezų eilėje laukė 4 metus, tačiau nieko negavo: pasijaučiau kaip asocialus (41)

Kas nutinka, jeigu negauni pranešimo apie atsiųstą registruotą laišką, kuriame svarbus...

Baigiasi registracija į kitokią Lietuvą parodžiusį projektą „Bendruomenės 2018“: kviečiame balsuoti (2)

Baigėsi registracija į 133 aktyvių žmonių grupes subūrusį konkursą „Bendruomenės 2018“....