aA
Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl praėjusių metų liepos mėn. Vilniaus rajone įvykdyto nužudymo, pranešė policija.
Vilniaus rajone nužudyto romo byla perduota teismui: kaltinimai pateikti penkiems asmenims
© DELFI / Orestas Gurevičius

Ikiteisminis tyrimas Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje pradėtas po to, kai 2020 m. liepos 22 d., apie 9 val., Vilniaus r., Rastinėnų k., buvo rastas vienu šūviu nušautas jaunas romų tautybės vyras (gimęs 1998 m.).

Atliekant tyrimą buvo nustatyta, kad praėjusių metų liepos 21-osios vakarą du neblaivūs romų tautybės vyrai Vilniuje, prie naktinės parduotuvės, pamatė stovintį taksi automobilį. Neatsiklausdami vairuotojo, vyrai įsėdo į automobilį ir liepė juos nuvežti į Rastinėnų kaimą, Vilniaus rajone. Taksi automobilyje be vairuotojo buvo ir pastarojo pažįstamas, kurį vairuotojas planavo vežti namo.

Kelionės metu automobilyje kilo ginčas dėl keleivio uždegtos cigaretės, nors tai draudė vairuotojas. Neprivažiavus kelionės tikslo, vairuotojas sustabdė automobilį ir liepė visiems išlipti. Tyrimo duomenimis, konfliktas tęsėsi apie kelias minutės lauke, kai vairuotojo pažįstamas iššovė kelis kartus iš su savimi turėto dujinio pistoleto į taksi keliavusius romus. Vienas iš jų krito ant žemės, o kitas nubėgo gyvenvietėje stovinčio namo link.

Įtariama, kad patys išsigandę, šaulys ir vairuotojas įsėdo į automobilį ir nuvažiavo, galbūt manydami, kad vieną keleivį sužalojo ne mirtinai, o pataikė tik į koją. Apie tai, kad žmogus buvo nušautas, vairuotojas ir jo pažįstamas sužinojo tik po paros iš žiniasklaidos.

Kitas romų tautybės vyras, sužeistas į nugarą, paskambino pagalbos telefonu ir pranešė apie įvykį, tačiau niekaip negalėjo paaiškinti, kur jis yra pats ir kur įvyko konfliktas. Po kiek laiko policijos pareigūnai nustatė pastarojo buvimo vietą, tačiau, važinėjant po apylinkes, romas negalėjo nurodyti vietos, kur įvyko konfliktas ir jis paliko savo sužeistą draugą. Po ilgų paieškų, tik 9 val. ryto buvo rastas nušauto žmogaus kūnas. Įvykio vietoje buvo rastos net 7 šovinių tūtelės ir vienas neiššautas šovinys, kiti tyrimui reikšmingi objektai.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą pareigūnai nustatė, kad konflikto metu šaulys turėjo maišelį, kuriame buvo du dujiniai pistoletai „Zoraki“ su šovinių dėtuvėmis ir šoviniais. Po atlikto objektų tyrimo buvo nustatyta, kad abu pistoletai buvo be pertvarų, garsiniai šoviniai perdaryti, juose buvo įstatytos grankulkės. Minėtus ginklus po įvykio vairuotojas ir šaulys nuvežė į pastarojo darbo vietą Gariūnų turgavietėje, kur vėliau ginklus jam padėjo slapstyti keli bendradarbiai.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl nužudymo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d., tačiau atliekant tyrimą buvo išaiškinti ir ištirti kiti papildomi nusikalstamos veikos epizodai pagal požymius nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis), 237 str. 1 d. (nusikaltimo slėpimas), 238 str. 1 d. (nepranešimas apie nusikaltimą), 140 str. 1 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas) ir 258 str. 2 d. (neteisėtas disponavimas nešaunamaisiais ginklais).

Šioje baudžiamojoje byloje kaltinimai pagal išvardintus baudžiamojo kodekso straipsnius dėl 10 nusikalstamų veikų yra pareikšti penkiems asmenims.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Vytautas Jokubauskas | D+

„Amžiaus projektas“ visą regioną pakeis neatpažįstamai: klaidos atveju Europos laukia beprecedentis pabėgėlių antplūdis (3)

Kol viso pasaulio ir Europos dėmesį kausto koronaviruso pandemija bei neblėstanti geopolitinė...

Moterį nustebino duomenų dalybos: nepaskolinus vienai kreditų įmonei, kita paskambino pati (27)

Jei norėdami pasiskolinti kreipsitės į „Finbee“, bet išgirsite neigiamą atsakymą,...

Vieną žiauriausių Kauno nusikaltėlių praeities nuodėmės pasivijo po daugelio metų (126)

Kadaise vienu nuožmiausių Kauno nusikaltėlių, Daškinių gaujos smogiku vadintą Jordį...

Romantiškoje vietoje per karantiną užsisakė greito maisto išsinešti: tai, ką paragavo, buvo verta nuodėmės (81)

Nors nesu greito maisto mėgėja ir jį valgau itin retai, bet nesumeluosiu sakydama, kad kartais...

Juvelyrai skaičiuoja prarastas pajamas: žmonės įprato taupyti, žiedų pardavimai smuko iki 10 kartų (132)

Karantinas juvelyrikos verslui atnešė daug iššūkių, tokių kaip tiekimo sutrikimai, parodų ir...

Vilniuje po Neries ledu dingęs vyras – žinomas dviratininkų treneris (430)

Vilniuje šeštadienį Neries upės ledas neatlaikė augintinio gelbėti puolusios poros. Moteriai...

Kaune BMW nesuvaldęs vyras tapo masinės avarijos kaltininku: apdaužyti šeši automobiliai (195)

Kaune BMW automobilio nesuvaldęs vyras Baltijos ir Naujakurių gatvių sankirtoje užlėkė ant...

Šalis, kurią reikia aplankyti bent du kartus: kelionė po ledo, pūgų ir lavos kraštą (12)

Islandija – tai šalis, kurią, kaip sakoma, reikia aplankyti bent du kartus. Vieną kartą –...

Laisvalaikis – (ne)karantinas. Kokius filmus ir knygas rekomenduoja Gintarė Masteikaitė (21)

Nevyriausybinių scenos meno organizacijų asociacijos vadovė Gintarė Masteikaitė sakė, kad...