aA
Vilniaus svečiams prostitutes iš Baltarusijos parūpinę sąvadautojai neišvengė laisvės atėmimo bausmių – Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį keturis vyrus pripažino kaltais ir jiems skyrė realias laisvės atėmimo bausmes. Tuo tarpu nacionalinės Lietuvos futbolo rinktinės administratorius bausmės išvengė.
Viešbučių klientams prostitutes parūpinę vyrai pramogų turės ieškoti už grotų
© Shutterstock nuotr.

Teismas paskelbė, kad išteisina baudžiamojon atsakomybėn patrauktą futbolo rinktinės administratorių Aleksandrą Fondį.

Tuo tarpu prostitučių veiklą kontroliavęs Saulius Lotužis nuteistas 2 metų, Andrius Eidukevičius ir Andrejus Kudaba – po pusantrų metų laisvės atėmimo. Metus už grotų turės praleisti ir Valerijus Suchovejus.

Kiti dėl pelnymosi iš prostitucijos apkaltinti asmenys taip pat sulaukė išteisinamojo nuosprendžio.

Ikiteisminį tyrimą atlikusi Vilniaus apygardos prokuratūra nustatė, kad dar 2005-2006 metais Vilniuje „darbavosi“ mažiausiai penkios prostitutės. Kai jas sulaukė policijos pareigūnai, merginos (kai kurios net neturėjo dokumentų) sutiko atskleisti bene pagrindiniuose sostinės viešbučiuose veikusį prostitucijos tinklą.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad merginos į Lietuvą atvyko iš vieno Baltarusijos miestelio.

Merginos užsienio svečius aptarnavo viešbučiuose „Europa Royal“, „Narutis“, „Astorija“, „Barbacan Palace“, „Artis“, „City Park Hotel“ bei „Rotonda“.

Prostitutės gyveno išnuomotuose butuose Žirmūnų ir Žemaitės gatvėse.

Vienas sąvadavimu kaltinamųjų A. Eidukevičius savo kaltę pripažino iš dalies. Taksistu dirbęs vyras pasakojo, kad jo draugas A. Kudaba kartą kavinėje supažindino su dviem merginomis, kurių viena, vardu Svetlana, pasiūlė joms teikti pervežimo paslaugas.

„Praėjus porai dienų po šio susitikimo Svetlana paskambino ir paprašė nuvežti į viešbutį „Europa“ – už tai man pažadėjo sumokėti 50 litų, – tyrimo metu pasakojo ir teisme savo parodymus patvirtino A. Eidukevičius. – Kai nuvežiau, paprašė paimti po valandos. Taip ir padariau. Po dviejų dienų ji paprašė nuvežti į „Panoramą“, tada ji važiavo su drauge, vėl sumokėjo 50 litų. Taip tęsėsi gal mėnesį, jas veždavau kas dieną ar dvi. Dar kartą vežiau tris merginas, vėl jos atsiskaitė“.

Pasak A. Eidukevičiaus, prašydamos pavežėti merginos skambindavo ne tik jam, bet ir A. Kudabai.

Ikiteisminio tyrimo metu vyras taip pat sakė, kad maždaug po mėnesio Svetlana davė telefoną, kad šis priiminėtų klientų užsakymus. Tada jo uždarbis padidėjo dešimčia litų – iki 60.

„Kartais merginas palydėdavau iki viešbučių kambario, paimdavau pinigus, iš kurių 60 Lt atitekdavo man, 90 Lt – merginai, o likę – administratoriui”, – tyrėjams yra pasakojęs A. Eidukevičius.

Teisme jis nebuvo toks atviras – aiškino, kad merginoms teikė tik pervežimo paslaugas. „Ikiteisminio tyrimo metu aš pasirašiau neperskaitęs savo parodymų“, – ėmė gintis A. Eidukevičius.

Jo bičiulis A. Kudaba taip pat bandė gintis kaltinimų dėl sąvadavimo ir aiškino, jog teikė tik taksi paslaugas. Ikiteisminio tyrimo metu apklausą vykdžiusiam teisėjui kaltinamasis prisipažino, kad jam dažnai skambindavo administratoriai iš įvairių Vilniaus viešbučių ir prašydavo merginų. Šias paslaugas vyras prisipažino teikęs 7-8 mėnesius.

Vyras tada taip pat sakė, kad merginos pačios nustatydavo įkainius – nuo 100 iki 200 Lt, o už vieną važiavimą jam iš pradžių atitekdavo tik 20 Lt. Vėliau ši suma buvo padidinta iki 50 Lt.

Tuo tarpu merginoms butus išnuomojęs V. Suchovejus teigė turėjęs laisvo laiko, todėl nusprendęs padėti baltarusėms. Be to, jis prisipažino, kad net 44 kartus pervedė panelių pinigus į Baltarusiją – už tai gaudavo po 10-20 Lt.

„Iš kur jos gaudavo pinigų, nežinau“, – teigė savo kaltės nepripažįstantis vyras.

Tarp kaltinamųjų buvo ir garbingo amžiaus sulaukęs LFF nacionalinės federacijos rinktinės administratorius A. Fondis. Savo kaltę pripažinęs 75 metų vyras teigė, kad Subačiaus gatvėje esančioje pirtyje susipažino su A. Kudaba – jis esą pasakęs, jog „per jį galima išsikviesti seksualines paslaugas teikiančias mergaites“.

Už rinktinės administracinius reikalus atsakingas A. Fondis teisme pasakojo, kad 2006-aisiais į Lietuvą buvo atvykę svečiai iš Latvijos futbolo federacijos. Jie buvo apgyventi viešbutyje „Europa Royal“.

„Manęs bendradarbis paprašė iškviesti mergaites, nes aš turėjau užtikrinti visus svečių norus“, – pasakojo A. Fondis.

Pasak vyro, mergaitės buvo pristatytos, tačiau kas su jomis atsiskaitė, jis esą nežinąs.

Futbolo rinktinės administratorius neslėpė, kad prostitutes iškviesti bandė net šešis kartus, tačiau esą kitais kartais jos būdavo užimtos. Kartą jis norėjo, kad merginos būtų pristatytos į Kauną.

Ikiteisminio tyrimo metu A. Fondis buvo prisipažinęs, kad iš mergaites atvežusio vyro buvo gavęs 50 Lt. „Tada man pareigūnai pasakė: pasakyk, kad gavai pinigų, mes tave išteisinsime, – teisme kalbėjo administratorius. – 50 litų – tai juokinga suma, tikrai to nebuvo“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Delfi iš Taivano: kaip jaučiasi čia gyvenantys – ar Kinija gali ryžtis tokiam žingsniui kaip Rusija (1)

Taivane gyvenantys lietuviai juokauja, kad mūsų šaliai padovanojus vakcinų nuo COVID-19, jie...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Europos Honkongu turėjęs tapti Kaliningradas nukentės labiau nei likusi Rusija: kuo šis kraštas svarbus

Dėl savo išskirtinės geografinės padėties ir Vakarų atsako į Ukrainoje vykdomą karą...

Medvedevas grasina Trečiuoju pasauliniu karu (3)

Buvęs Rusijos prezidentas ir dabartinis Rusijos Saugumo tarybos vadovo pavaduotojas Dmitrijus...

Karas Ukrainoje. Zelenskis: Rusija tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

Gyvybės langelyje Kaune rastas naujagimis: berniukas gimęs prieš 10 parų

Policijos departamentas informavo, kad gyvybės langelyje buvo paliktas naujagimis.

Laukiantiems NT atpigimo, ekspertas siunčia žinutę: tikimybė, kad būsto kainos kris, lygi nuliui (4)

Maždaug 7 metus buvusiai neigiamai Euribor 6 mėn. palūkanų normai perkopus nulį ir tapus...

Vėsūs namai, kai lauke net +30 laipsnių: pasakoja apie sistemas, su kuriomis tikrai neteks prakaituoti Išsamus vaistininko komentaras

Kai termometro stulpelis lauke raudonuoja ties 30 laipsnių temperatūros riba, namuose tikrai norisi...

Delfi PliusArūnas Spraunius

Kremliaus „supratėjams“ atėjo beviltiškumo metas: Putino banditizmas taip smogė, kad pakalikams Vakaruose tenka keisti plokštelę (2)

Tarptautinių žodžių žodynas žodį „splinas“ aiškina kaip apatiją, prislėgtą būseną,...

Prieš pat 19 gimtadienį nušautas „TikTok“ žvaigždės Ophelios Nichols sūnus: mama į milijonus sekėjų kreipėsi su prašymu

„ TikTok “ žvaigždė Ophelia Nichols gedi – likus kelioms dienoms iki devynioliktojo...