Rugsėjo 23 d. Tauragės apskr. pareigūnai gavo pranešimą apie avariją. Krovininio mikroautobuso Pagėgių savivaldybėje nesuvaldęs vaikinas rėžėsi į medį. Po avarijos paaiškėjo, kad mikroautobuso nesuvaldė Jurbarke gyvenantis jaunas vyras, teisiamas už merginos sužalojimą. Po medikų apžiūros vairuotojas buvo paleistas į namus, o netrukus turėjo nuotoliniu būdu Klaipėdos apygardos teisme vykti paskutinės liudininkų apklausos. Spalio pradžioje jau buvo planuojamos ir baigiamosios kalbos.

Rugsėjo 26 dieną, numatyto teismo posėdžio išvakarėse, jurbarkietis pateikė teismui pažymą, kad yra nedarbingas ir prašė atidėti teismą. Dėl tos pačios priežasties teko atidėti ir spalio pradžioje numatytą teismo posėdį bei teismui teko ieškoti kitos posėdžiui tinkamos datos.

Suderinus darbotvarkę paaiškėjo, kad šiais metais jurbarkietis teismo verdikto dar neišgirs. Klaipėdos apygardos teismo teisėjo vyresnioji padėjėja komunikacijai Dovilė Saulėnienė Delfi.lt informavo, kad vienas teismo posėdis turėtų vykti prieš pat Kalėdas, kitas – jau sausio 10-tą dieną.

Delfi.lt primena, kad Žiauriu nusikaltimu virtęs vakarėlis vyko Tauragės rajone esančioje sodyboje, tuomet pats dar būdamas nepilnametis Jurbarke gyvenantis jaunuolis žiauriai sumušė merginą. Nusikaltimas įvykdytas 2019 metų gegužės 26-ąją, paryčiais, apie 4.30 val.
Pirminiais tyrimo duomenimis, Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje, neblaivus nepilnametis (gim. 2001 m.), naudodamas fizinį smurtą, pasikėsino išžaginti nepilnametę (gim. 2002 m.). Sulaikius vaikiną paaiškėjo, kad įtariamasis neblaivus. Jam buvo nustatytas 1,12 prom. girtumas. Dukrą auginantis vienišas tėtis neslėpė buvęs sukrėstas, kai sužinojo apie žiaurų smurtą bei tai, kad įtariamasis – Jurbarko politikų sūnus ir tituluotas sportininkas.

Po įvykio jaunuolis buvo išmestas iš sporto klubo.

Tauragės apylinkės teisme Mantui I. buvo paskirta 3 metų ir keturių mėnesių lygtinė laisvės atėmimo bausmė, ją atidedant trejiems metams. Bendra merginos ir jos tėčio patirta neturtinė žala įvertinta 12 tūkstančių eurų. Dar nebaigus nagrinėti bylos kaltinamojo šeima atlygino ir gydymo išlaidas, jos siekė apie 4 tūkst. eurų. Realios laisvės atėmimo bausmės siekę merginos advokatai ir prokuratūra tokį Tauragės apylinkės teismo sprendimą apskundė.

Klaipėdos apygardos teismas padidino neturtinės žalos dalį iki 15 tūkstančių eurų bei paskyrė Mantui I. papildomą įpareigojimą – vienus metus dalyvauti elgesio pataisos programoje.
Byla dar kartą grįžo į Klaipėdos apygardos teismą, kai merginos advokatų skundas dėl realios bausmės nepaskyrimo pasiekė Aukščiausiąjį Lietuvos teismą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)