aA
Prancūzijos Alpėse (Šamoni apylinkėse) pradingo trys alpinistai iš Lietuvos. Vieną jų pavyko surasti ir pargabenti, dar vieno buvimo vieta nustatyta, tačiau gelbėtojai negali jo parskraidinti dėl blogų oro sąlygų.
© AFP/Scanpix

Apie trečiąjį dingusį alpinistą vis dar nieko nežinoma.

Šeštadienį URM pranešė, kad mūsų ambasada Prancūzijoje susisiekė su Šamoni kalnų žandarmerijos būriu. "Šiuo metu kalnuose yra likę du lietuvių alpinistai. Vienas iš jų atsiuntė SMS žinutę, jo buvimo vieta ant kalno žinoma. Jeigu atsiras geresnio oro properša, jį bandys pasiekti gelbėtojai. Apie antrąjį alpinistą kol kas jokios informacijos nėra. Šamoni apylinkėse daug sniego, oro sąlygos išlieka blogos - stiprus vėjas ir toliau tebesninga, tai neleidžia dirbti gelbėtojams" - rašoma šeštadienį išplatintame URM pranešime.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos duomenimis (URM), septynių asmenų grupė kopė į kalnus Italijoje, o nuo sausio 26 d., atvykusi į Prancūziją, toliau kopė į kalnus Šamoni apylinkėse. Į kalnus buvo kopiama mažomis grupelėmis. Po paskutinio kopimo į Šamoni sugrįžo keturi – vienas sugrįžo pats, o tris malūnsparniu parskraidino gelbėtojai.

Penktadienį Šamoni oro sąlygos labai blogos, neveikia keltuvai, negali skraidyti malūnsparniai, todėl tikėtina, kad paieškos ir gelbėjimo darbus bus galima vykdyti tik šeštadienį.

Lietuvos ambasada Prancūzijoje telefonu susisiekė su Šamoni kalnų žandarmerijos būrio vadu ir paprašė reguliariai informuoti apie padėtį. Ambasada buvo informuota telefonu, kad sugrįžusių alpinistų sveikatos būklė yra pakankamai gera, jie gali susisiekti su savo ir su kalnuose likusių alpinistų artimaisiais.

Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas Saulius Damulevičius: „Mes žinome apie įvykusį incidentą Prancūzijos Alpėse, kur tebevyksta lietuvių alpinistų gelbėjimo operacija. Susisiekėme su šios alpinistų grupės atstovais ir galime patikinti, kad jų gretose yra patikimi, kvalifikuoti ir patyrę instruktoriai bei vedliai. Kadangi šiuo metu oro sąlygos kalnuose yra sudėtingos, ne visur veikia mobilus ryšys, informaciją nuolat tiksliname“.

Asociacijos prezidento žiniomis, visi trys dingusieji - vilniečiai.

Penktadienio pavakarę URM pranešė, kad Lietuvos ambasada telefonu gavo pranešimą iš Šamoni kalnų žandarmerijos būrio, jog surastas vienas iš dingusiųjų Lietuvos piliečių. Vėliau buvo patvirtinta, kad rastas dar vienas pasiklydęs alpinistas, tačiau jo pargabenti gelbėtojai kol kas negali dėl prastų oro sąlygų.

DELFI S. Damulevičius patvirtino, kad trečiojo buvimo vieta nežinoma, tačiau viliamasi netrukus sulaukti gerų žinių.

Vasario 1 d. 23 val. 28 min. duomenimis, rastas alpinistas gydomas ligoninėje. Medikai stebi jo būklę, tiriama, ar jis nepatyrė sunkių nušalimų. Alpinistas, kurio buvimo vieta žinoma, laukia geresnio oro, kad gelbėtojai galėtų jį surasti. Apie trečiąjį alpinistą jokių žinių nėra.

Anksčiau nusileidę lietuviai jau grįžinėja į Lietuvą.

Šeštadienį vakare LNK žinios pranešė, kad prancūzų gelbėtojai dėl nesiliaujančios audros vis dar negali padėti dviem Alpėse įstrigusiems lietuviams. Su vienu iš jų vis dar nėra jokio ryšio ir neaišku, ar alpinistas gyvas. Gelbėtojai pasiruošę kilti, bet dėl blogo matomumo ir krintančio sniego to daryti negali. Tikimasi, kad greitai pragiedrės – tikimasi, kad sekmadienį ryte dėl pagerėjusio matomumo sraigtasparniai jau galės pakilti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vilkikų vairuotojai – itin atvirai apie darbą: šeimos ir namų ilgesį atperka įspūdinga alga (84)

Dėka vilkikų vairuotojo darbo tūkstančiai Lietuvos šeimų ne tik egzistuoja, bet ir gyvena. Nors...

Šilti orai dar nesitraukia (3)

Grybavimo bei ganiavos sezonas dar nesibaigia. Pietų oro srautas toliau plukdo vėlyvo rudens metu...

Urologas: jei norite, kad vyras neitų pas meilužę, duokite jam mėtų arbatos (177)

„Ji tiktų vyresniems, tik ne jauniems vyrams, nes mėtų arbata turi potenciją slopinančių...

Jauno mediko savižudybė atvėrė žaizdą, ji negydoma, nes visi nori likti švarūs (115)

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninėje dirbusio jauno mediko savižudybė visuomenės...

KOK bušido turnyre Vilniuje – Lietuvos kovotojų dominavimas

Šeštadienį Vilniuje praūžė tradicinis „King of Kings“ (KOK) bušido turnyras, kuriame įvyko...

Prie Vilniaus pareigūnai sučiupo keleivius vežusį maršrutinio autobuso vairuotoją – beveik pustrečios promilės (36)

Šeštadienio vakarą, 18.34 val., Vilniaus policija gavo pranešimą, kad iš Vilniaus Lavoriškių...

Aštuntą mėnesį besilaukianti Rūta Ščiogoliovaitė surengė koncertą ypatingoje vietoje: jau išeisiu užtarnautų atostogų (158)

Šeštadienio vakarą Šv. Kotrynos bažnyčioje atlikėja Rūta Ščiogolevaitė ir pianistas...

Mes nusipirkome namą Italijoje – už dolerį: štai kas nutiko paskui (106)

Sandoris atrodė pernelyg geras, kad būtų tiesa. Naujas namas – ir, galimas daiktas, visiškai...

Baltijos jūroje aptiko milijoninės vertės lobį: krovinys buvo gabenamas Rusijos carui, tačiau tikslo nepasiekė (40)

Iš Baltijos jūroje 1917 metais vokiečių povandeninio laivo paskandinto laivo ištraukta 900...