aA
Net ir viena tragiška žūtis yra per didelė auka. Klaipėdos rajone esančių Slengių bendruomenė siekia būti išgirsti valdininkų iš sostinės, tad šeštadienį surengė eiseną, kuria siekia atkreipti dėmesį į prašymus nubraižyti perėjas ir apsaugoti žmones.
Vaiko žūtis Slengiuose suvienijo Klaipėdos rajono gyventojus: valdininkai mus maitina oriniais pažadais
© DELFI / Rita Gečiūnaitė

Susivieniję Slengių, Radailių, Gindulių ir kitų aplinkinių gyvenviečių bendruomenės vienu po kito dalijasi raštais, kuriais vis prašė perėjų, saugumo kalnelių, atitvarų – visko, kad gali užtikrinti maksimalų saugumą. Klaipėdos rajono meras Bronius Makauskas neslepia, kad kol kelias priklauso Automobilių kelių direkcijai, tol savivaldybė tegali būti tarpininku ir perduoti žmonių prašymus. Tačiau žmonės nelepia pykčio ir nusivylimo, kad visi prašymai atmetami, o iš Vilniaus realios problemos neįžvelgiama, tad tikisi, kad didelis būrys žmonių pagaliau privers atkreipti dėmesį į pavojų keliuose.

„Mes tikimės, kad patrauks tai dėmesį, norime, kad atsižvelgtų į mūsų problemas. Kito kelio nebėra – visi kreipimosi būdai išbandyti ir raštais, ir žodiniai, ir posėdžiais ,ir susitikimais, seniūnaičių sueigų metu. O dar įvyko pas mus tragiški įvykiai, ir ne vienas. Manau, pokyčiai pagaliau turėtų atsirasti. Bėda ta, kad mes nebuvo prioritetinėje eilėje, dėl to ir nesulaukiame tinkamo požiūrio“, – neslepia viena neabejinga Slengių bendruomenės gyventoja Irma.

Tiek gyventojai, tiek rajono meras sako matantys pagrindinę problemą tame, kad gyvenvietės sparčiai vystosi, auga, o štai keliai ir jų gerinimas yra toli gražu ne pirmumo klausimas. Net ir ruošiant detaliuosius planus, ne pirmoje vietoje numatoma važiuojamoji kelio dalis, o šaligatviai, dviračių takai kone paskutinėje vietoje. Be to, kelias nepriklauso rajonui, tad problema tampa dar mažiau girdima ir matoma.

Šalia esančio Gindulių kaimo gyventojai sako, kad nepraranda vilties būti pagaliau išgirsti, mat net kelios gyvenvietės yra sujungtos tragedija pažymėtu keliu.

„Čia galbūt tas paskutinis taškas, kad pagaliau pajudėtų į priekį tie ledai. Kol kas girdime tik pažadus, jokių realių veiksmų nėra. Mes, kaip tėvai, turime didžiausią atsakomybę mokyti vaikus, kaip atsargiai elgtis kelyje, tačiau pagal dabartinę infrastruktūrą mes net neturime galimybės suteikti vaikams to saugumo kelyje. Neturime elementarių perėjų ar net šalikelių, kur vaikas galėtų saugiai nueiti iki stotelės“, – sako Ginduliuose gyvenanti Alvydė.

Šalia, Trušeliuose, gyvenantys žmonės sako, kad šaligatviai lygiai nematomi ir iš Vilniaus, ir iš vietos valdžios kabinetų.

Vaiko žūtis Slengiuose suvienijo Klaipėdos rajono gyventojus: valdininkai mus maitina oriniais pažadais
© DELFI / Rita Gečiūnaitė

„Atstovauju 94 namų bendriją ir susirašinėju pats asmeniškai jau nuo 2019 metų pradžios, dar nebūdamas pirmininku. Atsirašinėja oriniais pažadais. Pažiūrėkite, kokia mūsų Danės gatvė, – rodo akmenuoto be jokių šaligatvių žvyrkelio nuotrauką Trušelių seniūnas Andrejus Byčkovas. – Mūsų vaikai tokiu keliu kasdien turi eiti į mokyklą. Visa tik pažadai – rytoj, poryt, neva 2017 metais pradėtas projektas. Visuose raštuose rašo, kad mūsų kelias prioritetinis, bet nieko nedaro. Gavome dar atsakymą, kad tik 2021 metų pabaigoje pradės žemės paėmimą visuomenės poreikiams, ko iš tiesų atlikti nė nereikia, mes, kaip bendrija, atidavėme savo žemę visuomenės poreikiams. Niekas nedaroma. Turiu krūvą raštų ir vis tas pats per tą patį“.

Pykčio ir nusivylimo neslepiantys žmonės pagerbė žuvusį berniuką tylos minute. Eisena buvo organizuota vieninteliu šaligatviu, į kurį eiti per perėjas įmanoma tik nuo parduotuvės ir mokyklos. Kitose vietose net keliose gyvenvietėse perėjų nėra.

Žmonės neslepia susirūpinimo, kad situacija tik blogės, mat gyventojai ir toliau sparčiai keliasi į apylinkes, o netrukus šalia pagrindinio kelio bus atverta ir bažnyčia.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
4.1905

Top naujienos

Duomenys, kurie nustebins ne vieną: kokia dalis Lietuvoje yra susipainiojusi, kas kaltas dėl įvykių Ukrainoje (12)

Atrodo, akivaizdu, bet ne visiems, – pagal tai, kokia dalis gyventojų Lietuvoje supranta, kad dėl...

Verslas įstrigęs kainų spąstuose: dalis vėluoja jas kelti, kiti įspėja – tai dar ne pabaiga

Infliacija ir toliau augančios žaliavų ir energetikos kainos verslą spaudžia į kampą....

Karas Ukrainoje. Ukrainos pareigūnas: jau vasarą pereisime į puolimą taikos derybos – sustabdytos

Evakuacijos misija „ Azovstal “ plieno gamykloje Mariupolyje tęsiasi, trečiadienio naktį savo...

Turkija šiaušiasi dėl istorinio Švedijos ir Suomijos sprendimo: teks derėtis

Putino režimo karinė agresija prieš taikią ukrainiečių tautą privertė suomius ir švedus...

Eteryje – rimtos dvejonės dėl karo: nesėkmę išprognozavęs rusų karininkas nutildė net „Putino lėlę“ (26)

Kelių dienų „speciali operacija“ baigsis rusų armijos pergalės paradu Kyjive. Dabar jau...

Žiniasklaida: Putinas ketina savo pyktį nukreipti net prieš savo tariamą krikšto dukrą Kseniją Sobčiak (2)

Manoma, kad Vladimiras Putinas savo pyktį gali nukreipti prieš Kseniją Sobčiak – garsią...

Delfi PliusNaomi Kresge

Tyrimai parodė, kas nutinka paskiepytiems žmonėms, kurie užsikrečia omikron

Kas sukelia geresnę apsaugą nuo „ Covid-19 “ ligos: skiepai ar persirgimas? Ir koks imunitetas...

Delfi PliusArūnas Spraunius

Putino pagieža siekia toli – ketina pateikti sąskaitą visiems Vakarams už Rusijos ignoravimą (1)

Iš inteneto platybių po žinios balandžio 13 dieną, jog sulaikytas bėgti į Rusiją susiruošęs...

Balsavimo internetu perspektyvos Lietuvoje: didžiausias privalumas būtų vienai rinkėjų grupei (1)

Iki 2030 m. Europos Sąjunga (ES) siekia užtikrinti, kad demokratinis gyvenimas ir internetu...