aA
VSAT pasakoja apie ketvirtadienį gaudant vagis, iš kurių du sprukdami užsimušė Pasvalio rajone, pasižymėjusį pasieniečių tarnybinį šunį Radžą.
Vagių tragedijos metu pasižymėjo pasieniečių šuo
© VSAT

Šiaulių rinktinės Pasvalio užkardos pasieniečiai ketvirtadienį apie 13 val. gavo informacijos, kad vienoje Pasvalio rajono Tetervinų kaimo sodyboje vaikšto įtartini asmenys.

Vietiniai gyventojai apie tai pranešė VSAT pareigūnams ir nurodė automobilio „Audi A6“, kuriuo atvyko vyriškiai, valstybinį numerį. Pasvalio užkardos pasieniečiai duomenų bazėje iškart patikrino pateiktus duomenis ir nustatė, kad numeris priklausė kitam automobiliui ir yra vogtas Panevėžio mieste.

Pasieniečiai apie įvykį nedelsiant informavo Pasvalio rajono policininkus, kurių prašymu operatyviai išvyko į įvykio vietą padėti policijos pareigūnams.

Vykdami į įvykio vietą Pasvalio užkardos pasieniečiai ties Ustukių kaimu Pasvalio rajone pastebėjo automobilį „Audi A6“, priešinga eismo juosta dideliu greičiu važiuojantį Pasvalio miesto link.

VSAT pareigūnai apsisuko, pradėjo įtariamuosius persekioti ir apie situaciją informavo kolegas policininkus.

Prie Pasvalio miesto policininkai stabdė dideliu greičiu lekiantį automobilį, tačiau automobilio vairuotojas nepakluso reikalavimui sustoti ir nuvažiavo Šiaulių kryptimi, atitrūkdamas nuo persekiojusių pareigūnų.

Vydamiesi bėglius pareigūnai Pasvalio rajone ties Migonių kaimu pastebėjo, kad minėtas automobilis yra nuvažiavęs nuo kelio ir apsivertęs, prie jo gulėjo trys vyriškiai. Vienas jų buvo sužeistas, du – žuvę.

Pareigūnai aptiko vieno žmogaus pėdsakus, vedančius link netoliese esančio miškelio. Iškart buvo iškviestas VSAT Šiaulių rinktinės kinologas su tarnybiniu šunimi Radžu. Šie atvyko į įvykio vietą ir pradėjo paiešką.

Ji truko maždaug valandą, kol miške ties Migonių kaimu Radžas lojimu pranešė, kad aptiko ieškomą asmenį. Atskubėjęs pasieniečių kinologas pamatė po medžiais pasislėpusį iš įvykio vietos pasišalinusį 26 metų vyriškį, surakino jį antrankiais ir perdavė atvykusiems Pasvalio policininkams.

Policijos duomenimis, keturi automobiliu važiavę panevėžiečiai Pasvalio rajone prieš tai buvo apvogę sodybą.

Vienas geriausių VSAT tarnybinių šunų vokiečių aviganis Radžas tarnyboje yra jau nesyk pasižymėjęs. 2008 m. sausį jis sulaikė įtariamuosius nusikaltimais Latvijoje. Tąsyk Lietuvos pasieniečiai iš kolegų Latvijoje gavo skubios informacijos apie persekiojamus nusikaltėlius ir paprašė pagalbos. Latvijos pareigūnai pranešė, kad Lietuvos pusėn spruko trys persekiojami nusikaltėliai, įtarta, ginkluoti.

Numanomoje jų perėjimo į Lietuvą vietoje siena eina Mūšos upe. Tikrinant jos pakrantę kinologas su Radžu pastebėjo šviežius pėdsakus pakrantėje ir šliūžes ant upės ledo. Kaip paaiškėjo vėliau, įtariami nusikaltėliai, kuriems ant kulnų jau mynė Latvijos pareigūnai, Mūšos ledu į Lietuvą čiuožė ant pilvų, nes ledas čia nebuvo toks tvirtas, kad atlaikytų einančio žmogaus svorį.

Pėdsakais Radžas, jo šeimininkas ir dar vienas Pasvalio užkardos pasienietis nusekė į Lietuvos gilumą. Po maždaug pusantro kilometro persekiojimo jie pamatė tolėliau bėgančius tris įtariamuosius. Prisivyti vyrai leidosi bėgti dar greičiau ir nėrė į netoliese buvusį Dagių kaimą. Kinologas paleido Radžą nuo pavadžio, šis nusivijo bėglius į vieną iš kaimo sodybų, kurioje šie pasislėpė.

Sulaikomi įtariamieji priešinosi. Paaiškėjo, kad tai yra panevėžietis ir du Panevėžio rajono gyventojai. Jie buvo nesyk teisti ir gerai žinomi policijos bei VSAT pareigūnams.

Radžas taip pat yra išgelbėjęs gyvybę vienam dingusiam be žinios vyrui bei aptikęs artimųjų nesėkmingai ieškotą sušalusį, bet dar gyvą žmogų. Šis vokiečių aviganis yra aptikęs ir kelių kilogramų per sieną gabentą narkotikų krovinį.

Keturkojis nesyk yra pasižymėjęs ir tarnybinių šunų čempionatuose. 2006 m. Radžas laimėjo VSAT tarnybinių šunų narkotikų paieškos varžybas, 2007 m. tarptautiniame Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto tarnybinių šunų meistriškumo čempionate buvo trečias.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po siaubingų sprogimų Beirute prabilo sukrėstas liudininkas: viduje – tikra katastrofa po sprogimų – mažiausiai 50 žuvusiųjų ir 2,5 tūkst. sužeistųjų, papildyta 23.29 (424)

Galingų sprogimų, antradienį driokstelėjusių Beiruto uoste ir nuniokojusių didelę dalį miesto,...

91-erių Petrutės legendinis grybukų ir voveraičių receptas: juos pirko ir valgė visa Akmenė (59)

Ar pamenate tokias senovines ketaus keptuves , kuriose vaikystėje mamos kepdavo grybukus ,...

Tankūs lietaus debesys trauksis iš Lietuvos: jau netrukus grįš maloni šiluma (3)

Po drėgnesnės savaitės pradžios, šiandien šalies orus jau pilnai ims valdyti aukšto atmosferos...

Gali jį mylėti, gali jo nekęsti, bet Elonui Muskui sekasi tiesiog įspūdingai (134)

Nesvarbu, ar jis jums kelia simpatiją, ar antipatiją: šie metai Elonui Muskui yra fantastiški.

Lietuvius vilioja investavimo į NT naujovė, tačiau ekspertai ragina būti budriems: nepamirškite didelės rizikos (60)

Dėl finansinių iššūkių, patirtų koronaviruso pandemijai apėmus visą pasaulį, gauti paskolą...

„Barcos“ talentus pažinti norintis Šaras sugrąžino Pešičiaus nutrauktą tradiciją (25)

Buvusio Kauno „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus darbai naujame klube...

Šių profesijų atstovai Lietuvoje uždirba mažiausiai: darbuotoja įvardijo dažną darbdavių gudrybę (130)

Kalbant apie ateities architektų, skrydžių oparatorių ir plastikos chirurgų kas mėnesį...

Neįtikėtini filmo „Kaligula“ užkulisiai: prodiuseris juostą pavertė pornografine režisieriui to nežinant, viena aktorių rasta negyva (13)

Filmą „ Kaligula “, kuriame vaidino garsūs aktoriai Malcolmas McDowellas, Peteris O’Toole ir...

Faktai apie seksą, kuriuos kiekviena moteris turėtų sužinoti iki 30 metų (29)

Štai ką reikia sužinoti apie seksą iki sulaukiant 30 metų – Health.com pateikia seksologų ir...

|Maža didelių žinių kaina