Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba užbaigė tris ikiteisminius tyrimus, susijusius su transporto priemonių vagystėmis.
© Klaipėdos aps. VPK

Kaltinamuoju aktu užbaigtas tyrimas dėl 2017 m., liepos 19-20 d., iš Budelkiemio g. Klaipėdoje daugiabučio kiemo dviejų anksčiau į policijos akiratį nepatekusių uostamiesčio gyventojų įvykdytos didelės - 15 000 eurų - vertės automobilio „Audi Q7“ vagystės.

Tyrimo metu pareigūnai nustatė, kad ilgapirščiai, pasitelkę dar vieną anksčiau Lietuvoje teistą klaipėdietį, gerai suplanavo ne tik transporto priemonės vagystę, bei ir automobilio realizavimą – ardymą ir pardavimą dalimis: surado Klaipėdos pakraštyje, atokiau nuo pašalinių akių, tinkamas patalpas vogtam automobiliui laikyti, kur jis buvo ardomas ir, dedant skelbimus elektroninėje erdvėje, bandytas parduoti dalimis, praneša Klaipėdos apskrities policija.

Kruopštaus ir nuoseklaus tyrėjų darbo dėka pavyko kaltininkus sučiupti su įkalčiais, dar nespėjus išparduoti išardytos mašinos detalių. Automobilis grąžintas draudimo bendrovei, kuri jau buvo spėjusi išmokėti pinigus nukentėjusiajam.

Baudžiamuoju įsakymu, Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams glaudžiai bendradarbiavus su Skuodo r. PK kolegomis, užbaigtas ikiteisminis tyrimas dėl Vokietijoje ir Norvegijoje 2016 gruodžio - 2017 balandžio mėnesiais nusikalstamu būdu įgyto turto: penkių didelės – beveik 350 000 eurų – vertės traktorių „John Deere“ realizavimo bei pasikėsinimo realizuoti Lietuvos teritorijoje.

Policijos pareigūnams pavyko nustatyti, kad visų užsienyje vogtų traktorių VIN numeriai buvo suklastoti, pagaminti nauji dokumentai. Tada jie atgabenti į Lietuvą, ir du traktoriai parduoti šalies ūkininkams, trys – buvo ruošiami pardavimui. Apmaudu, kad naujiesiems savininkams teko imti didžiulius kreditus pirkiniams įsigyti, nes, nustačius, kad jie vogti, žmonėms paskirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas, po to visi traktoriai paimti ir grąžinti teisėtiems savininkams užsienyje. Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas Raseinių miesto gyventojas – jau ankščiau teistas vienos bendrovės direktorius.

Be to, užbaigtas tyrimas, pradėtas dėl šiemet, kovo 10 d., įvykdytos automobilio - katafalko, priklausančio vienai iš Plungės laidojimo, šarvojimo paslaugas teikiančių bendrovių, vagystės. Tyrimo metu pareigūnai nustatė tikrąsias šio įvykio aplinkybes: įmonės darbuotojas plungiškis, net 15 kartų teistas už vagystes, sukčiavimus ir kt. nusikalstamas veikas nuosavybei, žmogaus sveikatai ir viešajai tvarkai, turėdamas galimybę patekti į bendrovės patalpas, prieigą prie aikštelėje stovinčių transporto priemonių ir jų raktų, neturėdamas vairuotojo pažymėjimo ir leidimo vairuoti tarnybinį automobilį, sumanė pasiimti mašiną pasivažinėti su draugais.

Tamsiu paros metu važiuodamas iš Kretingos į Plungę, viršijęs greitį ir nesuvaldęs automobilio posūkyje, nuvažiavo į griovį ir nepataisomai sugadino 30 000 eurų vertės bendrovės turtą. Paaiškėjus, kad vagystės fakto nebūta (vyriškio veika vagyste nelaikoma), tyrimas nutrauktas, tačiau kaltininkui teks atsakyti administracine tvarka už eismo įvykį ir atlyginti žalą bendrovei.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skulptorius Vladas Kančauskas: naujas Druskininkų ženklas – mano darbo plagiatas

Vos spėjo Druskininkų kurortas papuošti žiedinę sankryžą prie įvažiavimo iš Merkinės...

Charkoviečiai pageidauja pasiskolinti mūsų prezidentę: jos reikia Ukrainai (138)

Prieš lankantis pusantro milijono gyventojų turinčiame, antrame pagal dydį Ukrainos mieste...

Trumpas po susitikimo su Putinu: aš manau, kad dabar mes einame teisingu keliu (877)

Pirmadienį Helsinkyje susitiko JAV ir Rusijos vadovai. Tai buvo pirmasis dvišalis Donaldo...

Mokyklą baigę lietuviai ryžosi avantiūrai, nors aplinkiniai bandė atkalbėti (41)

„Mama, tėti, baigęs mokyklą iškeliausiu, studijuosiu vėliau“, – tokia, tėvus iš kojų...

Neringa Venckienė vėl sulaukė palaikymo: iš Lietuvos – laiškas JAV teismui (13)

Ketvirtadienį, liepos 12 d., Jungtinių Amerikos Valstijų teismas paskelbė, kad Neringos...

Gydytojai įspėja dėl naujos sparčiai lytiniu keliu plintančios ligos (35)

Gydytojai perspėja, kad kol kas mažai žinoma lytiniu keliu plintanti liga Mycoplasma genitalium...

Neįtikėtina išgyvenimo istorija: prieš savaitę nuo 60 m. skardžio nulėkusi moteris rasta gyva išgyveno gerdama automobilio radiatoriaus vandenį (5)

Viena turistavusi pora rado dingusią moterį iš Oregono, kurios automobilis beveik prieš savaitę...

„Les Bleus“ parvežė Pasaulio taurę: pasitiko pusės milijono gerbėjų jūra

Pasaulio futbolo čempionatui artėjant prie pabaigos peticiją, kad pirmadienis, liepos 16-toji,...

Didžiausios įgriuvos Vilniuje galėjo nebūti: miestiečiai buvo įspėję prieš 2 mėnesius (138)

Po praėjusią savaitę Vilnių nuplovusių liūčių vienoje vietoje susidarė įspūdinga ir...

Breste – neeilinis sujudimas: Maradona ištesėjo duotą pažadą ir atvyko į Baltarusiją apsaugoje – rimtai atrodantys, tatuiruoti vyrukai (77)

Pirmadienis Breste – ypatinga diena ne tik visam miestui, futbolo klubo „Dinamo“ bendruomenei,...