Teismui buvo pranešta, kad dvidešimtmetis Saidas Rimkevičius iš savo namų Vibiče, Kembridžšyro grafystėje, į Svonsio miestą keliavo 250 mylių, kad pavogtų automobilį.

Vyras turėjo įrankių, suklastotus valstybinius numerius ir prietaisą, kuriuo buvo galima neutralizuoti elektronines transporto priemonės apsaugos ir užvedimo sistemas, skelbia vietos spauda.

Anksti ryte išvažiuojantį prabangiu „Mercedes Benz“ iš Svonsio vagį pričiupo akylas pareigūnas, kuris pastebėjo, kad jo automobilio numeriai yra susiję su Londone registruota kitos spalvos transporto priemone. O nukentėjusysis apie jo 50 000 svarų sterlingų vertės „Mercedes Benz“ vagystę sužinojo tik tuomet, kai policija jam pranešė, kad automobilis sustabdytas M4 kelyje.

Svonsio karūnos teismui buvo pranešta, kad kai šių metų spalio 3 d. naktį „Mercedes Benz GLS“ savininkas nuėjo miegoti, palikęs savo transporto priemonę prie savo namų.

Prokuroras Davidas Singhas teigė, kad kitą rytą 5 val. ryto vyras buvo pažadintas ir sužinojo, kad jo visureigis buvo sustabdytas M4 kelyje netoli Briton Ferio miesto. Automobilio rakteliai vis dar buvo nukentėjusiojo namuose.

Automobilis buvo sustabdytas anksti ryte. Gatvėje patruliavęs policijos pareigūnas pastebėjo, kad pravažiuojančio „Mercedes Benz“ valstybinis numeris buvo pažymėtas, kaip priklausantis sidabrinės spalvos automobiliui, o pastebėtas automobilis buvo tamsiai mėlynos spalvos.

Pareigūnas sekė visureigį iki M4 greitkelio, tada sustabdė jį netoli Briton Ferio.

Transporto priemonės vairuotojas buvo besimokantis vairuotojas S. Rimkevičius, o atlikus prabangaus visureigio kratą buvo rastas dar vienas suklastotų numerių komplektas, lipni juosta, skirta lentelėms pritvirtinti, įrankiai, įskaitant atsuktuvus, ir specialus įtaisas, leidžiantis užvesti ir važiuoti „Mercedes Benz“ be raktelio.

Numeriai, kurie buvo pritvirtinti prie pavogto visureigio, priklausė Londone registruotai transporto priemonei. Kaltinamasis 20-metis atsisakė atskleisti savo telefono prieigos PIN kodą ir į visus užduotus klausimus atsakė: „Be komentarų“.

Lietuvis teisme prisipažino kaltas dėl vagystės ir dėl to, kad ėmėsi priemonių vagystei įvykdyti. Anksčiau jis taip pat pripažino savo kaltę dėl vairavimo be vairuotojo pažymėjimo ir draudimo. Lietuvos pilietis anksčiau Jungtinėje Karalystėje nebuvo teistas.

Už kaltės pripažinimą kaltinamajam buvo skirta 18 mėnesių laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant dvejiems metams. Be to, S. Rimkevičius buvo įpareigotas baigti reabilitacijos kursus ir nudirbti 200 valandų nemokamų darbų, taip pat jam buvo uždrausta 12 mėnesių vairuoti transporto priemones.