Kauno kūno kultūros akademijos administratorė Danguolė Lazauskienė buvo šokiruota, kai katė ją nuvedė pas vienoje Kermušijos kaime sodybų užrakintą 92 metų senolę. Praėjusio pirmadienio rytą prie Latežerio ežero atostogaujanti kaunietė nustebo, kai stovėdama ant lieptelio išgirdo gailiai kniaukiant iš kažkur atsiradusią katytę. Gyvūnų elgesį išmananti moteris iškart suprato, kad kažkas atsitiko, ir nusekė paskui katę.
Katė
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
Tikrino tris dienas

Atvedusi į sodybos kiemą, katė pasuko prie namo durų. Įsitikinusi, kad durys užrakintos, D.Lazauskienė nusprendė į namo vidų žvilgtelėti pro užuolaidomis neuždengtus langus.

"Pro vieną langą pamačiau ant lovos sėdinčią senutę. Ant šalia jos esančios spintelės buvo matyti tušti, švarūs dubenėliai. Su senute per langą pasikalbėti nepavyko. Sugrįžau į vilą, kurioje gyvenau, ir pamaitinau iš paskos atsekusią katę", - prisiminė D.Lazauskienė.

Kitą dieną moteris vėl nuėjo į tą pačią sodybą ir nunešė maisto katei. Žvilgtelėjusi pro langą, ji vėl išvydo senutę. Nebuvo matyti jokių ženklų, kad senolę būtų kas nors aplankęs.

Vakar rytą kaunietė dar kartą nuėjo į minėtą sodybą ir įsitikino, kad niekas nepasikeitė. "Mane apėmė nerimas dėl senutės likimo, mano kaip pilietės pareiga buvo paskambinti į Viečiūnų seniūniją ir pasiteirauti, ar ja kas rūpinasi, kodėl ji nakčiai paliekama vienui viena, ir kaip atrodė, gyvena pusbadžiu", - susirūpinusi kalbėjo D.Lazauskienė.

Rūpinasi dukra

Seniūnijoje telefonu atsiliepusi moteris pasakė, kad nuvažiuos į vietą ir išsiaiškins, ar kam nors reikia pagalbos. Po kurio laiko seniūnijos darbuotoja paskambino kaunietei ir nuramino, esą viskas ten gerai - grindys išplautos, nevaikštančią garbaus amžiaus senolę du ar tris kartus per savaitę aplanko dukra ir pasirūpina ja, tačiau nakčiai močiutė paliekama viena. Senolė, sukėlusi kaunietei daug neramių minčių, yra Druskininkų savivaldybės Kermušijos kaimo gyventoja Vilhelmina Balevičienė.

"Paklausiau, kas senutei atneša šilto maisto, juk tokio amžiaus žmogui reikalinga globa ir geras maistas. Seniūnijos darbuotoja tvirtino, kad senutė nebadauja, bet pripažino, jog sausas maisto davinys tokio amžiaus žmogui ne labai tinkamas", - stebėjosi seniūnijos socialinės darbuotojos požiūriu į seno žmogus poreikius D.Lazauskienė.

Sodyboje vakar belaukiant atvykstančių seniūnijos darbuotojų, atvažiavo ir senolės dukra Aldona Raupienė. Pirmiausia moteris išreiškė nepasitenkinimą, kad svetimi žmonės susirūpino jos motinos priežiūra. Paskui kiek aprimusi ji ėmė aiškinti, kad senutė viskuo aprūpinta ir nieko jai netrūksta.

"Atvažiuoju kasdien arba kas antrą dieną. Koks kieno reikalas, kaip mes gyvename. Mama viskuo aprūpinta, maisto jai tikrai netrūksta. Į Druskininkus negaliu jos pasiimti, nes tai būtų tas pats, kas beržą su šaknimis išrauti. Pagyveno kiek pas mane, bet ilgisi kaimo. Rūpinsiuosi ja pati kiek galiu, bet į jokius globos namus neatiduosiu. To nenori nei mama, nei aš ", - tvirtino A.Raupienė.

Bene vienintelė senolės V.Balevičienės pramoga - radijo klausymas. Į lauką, nors gyvena gražaus pušyno apsuptyje, ji retai išnešama. Giminaičiai aiškina, kad močiutė pati nelabai nori mėgautis grynu oru, esą ji tenorinti tik ramybės.

Buvo nevalgiusi

A.Raupienė atrakino sodybą ir leido žurnalistams patiems pasikalbėti su motina, kad ši papasakotų, jog gyvenimu nesiskundžia.

Pamačiusi nemažą būrį žmonių senolė nė kiek nesutriko. Ji apsidžiaugė atvažiavusia jos aplankyti anūke su šeima. "Atvažiuoja dukra, užsuka kaimynės pasikalbėti - jos žino, kur padėtas raktas ir gali įeiti į vidų. Maisto kiek atveža, man pakanka. Visko atveža", - tikino senolė.

Tačiau paklausta, ką tądien valgė, senolė prisipažino dar nieko burnoje neturėjusi.

Didelės problemos dėl V.Balevičienės priežiūros nematė ir Druskininkų socialinių paslaugų centro direktorė Laimutė Megelinskienė: "Važiuodami pro šalį visada užsukame pažiūrėti, kaip sekasi V.Balevičienei. Niekada apsilankę nerasdavome kritiškos situacijos. Išvežti į globos namus prieš jos ir jos artimųjų valią neturime teisės."

Viečiūnų seniūnijos socialinė darbuotoja Irena Valentukevičienė tvirtindama, kad senute rūpinamasi gerai, neištvėrė nepapriekaištavusi V.Balevičienės artimiesiems, jog šie neišprašė žurnalistų iš kiemo.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (289)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (50)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (11)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (283)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (12)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (56)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (5)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (35)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (97)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...