Buvęs Panevėžio rajono savivaldybės administracijos karo prievolės vyriausiasis specialistas Vitalijus Kudinavičius ir buvęs Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos Karo prievolės centro teritorinio skyriaus vadovas Rimantas Legis sulaukė bausmių už kyšininkavimą ir piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi.
Nuteistas buvęs Panevėžio rajono savivaldybės administracijos karo prievolės vyriausiasis specialistas Vitalijus Kudinavičius.
© "Panevėžio balsas"

Panevėžio miesto apylinkės teismas 56-erių metų V. Kudinavičių nuteisė laisvės atėmimu dvejiems metams, atėmė teisę dirbti valdžios ir valdymo įstaigose trejus metus, laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėjo vieniems metams šešiems mėnesiams, taip pat įpareigojo be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms. Teismo nuosprendžiu bus konfiskuota 3950 litų vertės V. Kudinavičiaus turto.

51 metų R. Legiui skirta bausmė – teisės dirbti valdžios ir valdymo įstaigose atėmimas dvejiems metams ir devyniems mėnesiams bei 1200 litų įvertinto turto konfiskavimas.

Nuosprendžio nekomentavo

Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjas Artūras Ridikas „Panevėžio balsui“ komentuoti paskelbto nuosprendžio nepanoro, teigdamas, jog priimtas sprendimas vienam ar kitam nuteistajam jį apskundus gali pasikeisti.

Paklaustas, koks turtas bus konfiskuotas iš V. Kudinavičiaus ir R. Legio, A. Ridikas atsakė, kad nuteistieji priteistą sumą galės sumokėti ir pinigais.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atskleidė dvylika V. Kudinavičiaus ir perpus mažiau R. Legio nusikalstamų veikų. Nustatyta, kad buvęs Panevėžio rajono savivaldybės administracijos karo prievolės vyriausiasis specialistas ir buvęs Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos Karo prievolės centro teritorinio skyriaus vadovas, būdami karo prievolininkų atrankos komisijos nariais, 2006– 2007 metais ėmė kyšius iš šauktinių. Už tai jie padėjo jiems išvengti privalomosios pradinės karo tarnybos.

Taip pat ikiteisminio tyrimo metu išsiaiškinta, kad V. Kudinavičius ėmė kyšius, už juos žadėjo kai kuriems asmenims padėti išlaikyti vairavimo egzaminus, nes jis turįs pažinčių „Regitroje“ ir neva galįs paveikti egzaminuotojus.

Prisipažino ėmę kyšius

Nuteistas buvęs Karo prievolės administravimo tarnybos Karo prievolės centro teritorinio skyriaus vadovas Rimantas Legis.
Nuteistas buvęs Karo prievolės administravimo tarnybos Karo prievolės centro teritorinio skyriaus vadovas Rimantas Legis.
© "Panevėžio balsas"

Šį ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo bei baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu valstybinį kaltinimą palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Teismo proceso metu V. Kudinavičius ir R. Legis prisipažino, kad būdami karo prievolininkų komisijos nariais ėmė kyšius iš šauktinių ir taip padėjo išvengti privalomosios pradinės karo tarnybos. 

Neoficialiais duomenimis, norėdami išsisukti iš tarnybos kariuomenėje jaunuoliai arba jų tėvai susirasdavo tarpininką. Jis ir perduodavo kyšį karo prievolės atrankos komisijos nariams. Kyšio dydis siekdavęs 600–1000 litų.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po žinios apie diagnozę – savižudybė: Majauskas imasi temos, apie kurią vyrai tyli (1)

Net 20 proc. Vilniuje nusižudžiusių vyrų sirgo prostatos vėžiu arba turėjo prostatos...

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (44)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Taupydami prarandate pinigų: maža nepasirodys (133)

Grynieji pinigai, atsiskaitomoji banko sąskaita ir indėliai išlieka populiariausios santaupų...

Linas Kojala. Donaldui Trumpui – vieneri: 5 dalykai, kuriuos sužinojome

Lygiai prieš metus, sausio 20-ąją, Donaldas Trumpas tapo Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu.

Landsbergis parašė laišką Karbauskiui (328)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis ,...

DELFI jungiasi prie akcijos #MesPrisimename (13)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI jungiasi prie šiuo metu visame pasaulyje vykstančios akcijos...

Papasakojo, kokį siaubą teko išgyventi tėvų kalintiems vaikams papildyta 12.30 (30)

Pasaulį apskriejo šiurpą kelianti žinia – pavyzdingai visuomenės akyse atrodę tėvai kalino...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą (2)

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Lenkijoje apsipirkusi žinoma plaukų stilistė papasakojo savo įspūdžius: man „nurovė stogą“ (320)

Plaukų stilistė-šukuosenų dizainerė Eglė Saunorytė-Kinderienė neteko žado apsilankiusi netoli...

„Žalgiris“ varžovų akimis: iš tokios komandos reikia pasimokyti (29)

Kauno „Žalgiris“ jau daugiau nei du mėnesius nepralaimi Eurolygos rungtynių namuose....