aA
Kartais Anglijoje tarp tautiečių juokaujama: lietuvis lietuviui – vilkas, tačiau, kaip byloja liaudies išmintis, kiekviename pokšte yra dalelė tiesos. Šią nerašytą taisyklę neseniai patvirtino vienos moters poelgis nedidelėje Rytų Anglijos lietuvių bendruomenėje.
© Anglija.today

Lietuvė pelnė tautiečių pasitikėjimą, sulaukė jų pagalbos, tačiau pastangų neįvertino – užuot atsidėkojusi, apvogė naujuosius draugus.

Už rankos nutverta moteris iš pradžių pripažino kaltę ir gailėjosi, tačiau vėliau ėmė neigti savo nusikaltimus ir tik priremta įrodymų teisme negalėjo išsisukti.

Tuo tarpu nukentėję verslininkai tikina, jog teisme pavyko įrodyti tik nedidelę dalį juodų jos darbų – patirti nuostoliai yra dešimteriopai didesni. Siekdama pasipelnyti lietuvė vos nesužlugdė tautiečių sukurto verslo, tačiau vietos bendruomenės pamėgtai lietuviškų prekių parduotuvei Scunthorpe mieste pavyko atlaikyti šį smūgį.

Vogė su draugų ir vyro pagalba

Praėjusią savaitę Grimsby Karūnos teisme paskelbtas nuosprendis 29 metų lietuvei Valentinai Zarembo, kuri pripažinta kalta dėl vagysčių iš parduotuvės, kurioje dirbo.

Tyrimo metu įrodyta, jog per metus ji iš Scunthorpe esančios parduotuvės „Scunny Hill“ kasos nugvelbė daugiau nei 3 tūkst. svarų sterlingų, taip pat išsinešė didelės vertės prekių už jas nesumokėjusi.

Nusikaltimus ji vykdė nuo 2017-ųjų sausio pradžios iki praėjusių metų sausio vidurio. Darbdavys ir kolegos ją apibūdino kaip gerą darbuotoją, kuri kartais padarydavo klaidų.

Tačiau kartą kilus įtarimams, kad ji nesusimokėjo už išsinešamus produktus nutarta patikrinti kasą, o pastebėjus joje nemažus neatitikimus susigriebta Valentiną Zarembo patikrinti atidžiau.

Tuomet ir išlindo yla iš maišo: pasirodo, ji sukčiavo nuolat. Pavyzdžiui, suklastojo pinigų grąžinimą už prekes, į kasos aparatą įvesdavo ženkliai mažesnes sumas – 5 svarų sterlingų kainuojančią prekę fiksuodavo kaip 50 pensų vertės, o skirtumą dėdavo į kišenę.

Be to, ji turėjo pagalbininkų – pažįstami pirkėjai parduotuvėje prisikraudavo prekių už kelis šimtus, o prie kasos dirbusi Valentina Zarembo fiksuodavo žymiai mažesnes sumas ir taip už grašius buvo įgyjamos prekės. Kartais draugai prekes išsinešdavo visiškai už jas nesumokėjus.

Kartą ją sukčiaujant nutvėrė pats parduotuvės savininkas – apsipirkti užėjęs moters vyras prisikrovė prekių už 30 svarų sterlingų, o kasininkei davė vos 10 svarų sterlingų.

Valentina Zarembo jam dar atidavė grąžą iš dešimtinės. Prisipažino, bet paneigė

Sukčiavimui išlindus į dienos šviesą Valentina Zarembo atsiprašė lietuvių, kuriems priklauso parduotuvė, ir pažadėjo atlyginti padarytus nuostolius.

Tačiau kai savininkai dėl vagysčių ir sukčiavimo kreipėsi į teisėsaugą, moteris apsigalvojo ir ėmė gintis – ji pareiškė, kad buvo priversta jėga pripažinti tai, ko nepadariusi.

Vis dėlto neapgalvotas pasiteisinimas nebuvo toks įtikinantis, kaip aiškūs įrodymai – parduotuvėje įrengtų vaizdo kamerų įrašai, kasos ataskaitos.

Teismas skyrė Valentinai Zarembo 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

„Jums buvo patikėta teisė valdyti parduotuvę, dirbti su grynaisiais pinigais kiekvieną dieną, o tai – didžiulė atsakomybė.

Suplanavote veiksmus, kurie leido pelnytis Jums ir Jūsų draugams, o parduotuvės savininkams likdavo tik mažos sumos.

Tai labai rimtas nusikaltimas, už kurį reikia bausti laisvės atėmimu“, – nuosprendį motyvavo Grimsby Karūnos teismo teisėjas Robertas Moore’as.

Pasitikėjimą sulaužiusi moteris teisinosi, kad taip elgėsi norėdama padengti susidariusias skolas, vaiką auginanti lietuvė prašė skirti švelnesnę bausmę.

Spėjo tapti šeimos drauge

Su anglija.today po nuosprendžio paskelbimo kalbėjęs parduotuvės įkūrėjas ir savininkas tikino, kad buvusi darbuotoja pridarė kur kas daugiau nuostolių, nei įrodė teismas.

„Manau, kad sumos siekia dešimtis tūkstančių svarų sterlingų. Tiesa, įrodymų neturime, ilgai net nenutuokėme, jog ji gali taip elgtis. Dirbti šią moterį priėmėme gavę rekomendacijas, be to, žinojome, kad jos situacija tuo metu nebuvo pati geriausia.

Pasiūlėme pagalbą, o ji atsidėkojo taip“, – sakė savininkas, nepanoręs viešinti savo vardo ir pavardės (jie redakcijai žinomi. – Aut. past.).

Vyras tikino, kad šioje istorijoje sulaužytas pasitikėjimas užima itin svarbią vietą.

„Galbūt mes neįrodysime nuostolių ir niekas jų neatlygins. Tačiau skaudžiausia, kad ši moteris spėjo tapti mūsų šeimos drauge ir tuo naudojosi. O mes tikrai norėjome jai padėti, žinojome sunkią jos padėtį. Valentina gavo progą dirbti ir užsidirbti, tačiau to jai buvo negana: vieną akimirką ji vogė mums iš panosės, o kitą – žiūrėjo į akis ir šypsojosi. Kai ji čia atvyko, paskolinome pinigų išsinuomoti būstui, pirkti automobilį. Šią skolą ji man grąžino, tačiau vėliau prisipažino, kad tie pinigai buvo pavogti iš mūsų. Štai tokie įvykiai ir suteikia pagrindo kalboms apie Anglijos lietuvius, kurie apgaudinėja vieni kitus, vengia tautiečių. O juk esame bendruomenė“, – apmaudą liejo ilgiau nei dešimtmetį gyvenantis Jungtinėje Karalystėje gyvenantis lietuvis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(42 žmonės įvertino)
4.5714

Top naujienos

Sužeistuosius per mįslingą sprogimą Rusijoje gydę medikai – šokiruoti nukentėjusiuosius vežė plastikiniuose maišuose (204)

Trys sužeisti vyriškiai atvyko į ligoninę maždaug 16.30 val. Jie buvo nuogi ir suvynioti į...

Seimas iš naujo suteikė Vyriausybei įgaliojimus veikti: lieka klausimai dėl sprendimo teisėtumo Papildyta 12:31 val. (90)

Seime nuo pat ryto, jau neeilinės Sesijos darbų programos tvirtinimo etape, užvirė aštrios...

Būdamas 45-erių metė darbą ir įkūrė savo įmonę: tai yra tikras kaifas (42)

Iš Jonavos kilęs Robertas Banys būdamas 45-erių metė samdomą darbą ir įkūrė savo logistikos...

Premjeras: vienas iš alkoholio draudimų gali būti peržiūrėtas (36)

Premjeras Saulius Skvernelis siūlo iš naujo įvertinti 2017 metų birželį Seimo įteisintus kai...

Razma: jau ketvirtadienį rengsime kreipimąsi dėl šios Vyriausybės įgaliojimų (1)

Opozicija jau šį ketvirtadienį dėl Vyriausybės įgaliojimų tvirtinimo procedūros Seime kreipsis...

Artėjant rudeniui, medikai primena apie pavojingą infekciją: ypač svarbu tėvams, auginantiems vaikus iki 5 metų (4)

Kas antra šeima, auginanti vaikus iki 10 m. amžiaus, paskiepijo ar ketina skiepyti savo vaikus nuo...

Lietuvoje tilapijas auginantis ūkininkas Aurimas: noriu sulaužyti mitą, kad tai nevertinga žuvis (42)

Dauguma esame girdėję, kad žuvis yra tas produktas, kuris stiprina širdį ir imunitetą, gerina...

Rekonstruos Kauno rotušę: kaina kol kas nutylima (14)

Vienas geriausiai žinomų Kauno objektų – Rotušės rūmai – netrukus pasikeis. Tiesa, iš...

Atminties susilpnėjimas, išsiblaškymas ir nesugebėjimas susikaupti: kaip palengvinti šiuos simptomus?

Nejaugi gyventi ilgai ir laimingai galima ne tik pasakose? Klaipėdos universiteto lektorė, medicinos...