aA
Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmuose paskelbtas nuosprendis 61 metų ūkininkui Jonui Jurgeliūnui, kuris savo ūkyje leido naudoti techniškai netvarkingą purkštuvą. Dėl to įvyko eismo įvykis ir buvo sunkiai sužalotas motociklininkas. Teismas kaltinamąjį pripažino kaltu ir skyrė pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymas atidėtas metams.
© Shutterstock nuotr.

Be to, teismo sprendimu, kaltinamasis nukentėjusiam motociklininkui turės sumokėti 28 tūkst. eurų neturtinės žalos ir daugiau nei 3 tūkst. eurų už advokato paslaugas ir dokumentų vertimą, praneša Šiaulių apylinkės teismas.

„Kaltinamasis žinojo, kad purkštuvas, kuriam neatlikta techninė apžiūra ir techninis tikrinimas po jo pertvarkymo, negali būti naudojamas pagal tiesioginę jo paskirtį, tačiau leido jį naudoti, – sako Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmų teisėja Kristina Jurevičienė. – Teismas mano, kad kaltinamasis, turėdamas ilgametę patirtį žemės ūkio veikloje, daug technikos, turėjo numatyti darbo įrenginių pavojingumą, galinčias kilti neigiamas pasekmes kitiems asmenims“.

Atsakingo žmogaus už žemės ūkio techniką ūkyje nebuvo paskirta, todėl už ją buvo atsakingas pats kaltinamasis. Jis, kaip darbdavys, turėjo imtis priemonių, kad darbo įrenginys būtų tinkamai techniškai prižiūrimas ir palaikoma jo reikiama techninė būklė.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. J. Jurgeliūno kaltę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad dėl padarytos veikos atsirado sunkių padarinių ir kilo reali grėsmė nukentėjusio asmens gyvybei. Kaltinamojo veika priskiriama prie neatsargių nusikaltimų kategorijos. Kaltinamasis neteistas, baustas administracine tvarka, vykdo individualią žemės ūkio veiklą. Atsižvelgiant į minėtus faktus, teismas daro išvadą, kad bausmės tikslai bus pasiekti paskyrus laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant.

Nukentėjusysis buvo pareiškęs civilinį ieškinį 2 tūkst. eurų turtinei ir 98 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. Teismas netenkino prašymo dėl turtinės žalos atlyginimo už įvykio metu sudaužytą motociklą „Harley Davidson FLSTSI“, nes nepateikta duomenų apie motociklo vertę. Nukentėjusiajam buvo sumokėta draudimo išmoka.

Teismui nekilo abejonių, kad nukentėjusysis dėl įvykio metu patirto sunkaus sveikatos sutrikdymo patyrė neturtinės žalos. Nukentėjusiajam buvo nustatytas netektas darbingumas 80 procentų. Teismas įvertino sužalojimo laipsnį, patirtą fizinį skausmą, liekamuosius sužalojimo padarinius, prarastą darbingumą, galimybių praradimą. Teismas, vadovaudamasis sąžiningumo ir protingumo kriterijais, nukentėjusiajam padarytos neturtinės žalos dydį įvertino 28 tūkst. eurų.

Teismas nustatė, kad nelaimė įvyko 2011 m. liepos 18 d. Pakruojo rajone, kelyje Rozalimas–Plaučiškiai–Pakalniškiai. Kaltinamojo J. Jurgeliūno ūkiui priklausančiam traktoriui tempiant prikabintą techniškai netvarkingą purkštuvą, lūžo jo dešinės pusės rato ašis. Nukritus ratui, purkštuvas kliudė medį, o dėl techninių reikalavimų neatitinkančių savadarbių, per mažų tokio tipo purkštuvams, sijų atramų ir sijų tvirtinimui būtinų fiksatorių nebuvimo, išsiskleidė kairės pusės purkštuvo strėlė, kuri kliudė priešinga kryptimi važiavusį motociklą „Harley Davidson“, kurį vairavo nukentėjusysis. Per eismo įvykį buvo sunkiai sutrikdyta motociklininko sveikata.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (397)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (147)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (183)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Skvernelio reitingus gali sudeginti ne tik kova su kainomis (197)

Kainos – maisto, šildymo, komunalinių paslaugų – yra pirmo svarbumo reikalas Lietuvos...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (56)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (90)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (7)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (24)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (11)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...