Televizijos laidos „TV pagalba“ žurnalistę Viltę Stankutę ir jos draugą nužudęs net septynis kartus teistas Nerijus Kalaušis Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime (TIK) pareikalavo išskirtinio dėmesio ir kalinimo sąlygų, o kai jų negavo, valstybę padavė į teismą.
Nerijus Kalaušis
© DELFI / Karolina Pansevič

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti N. Kalaušio skundą, pareikštą Lietuvos valstybei, atstovaujamai Lukiškių TIK. Taupant valstybės lėšas žudikas į teismo posėdį nebuvo atvežtas – su teisėja Liudmila Zaborovska jis bendravo per nuotoliniu būdu surengtą vaizdo konferenciją iš įkalinimo įstaigos.

Kreipdamasis į teismą nuteistasis reikalauja, kad dėl esą neteisėtų įkalinimo įstaigos administracijos veiksmų jam būtų priteistas 3 tūkst. eurų atlyginimas.

Šią žalą jis teigia patyręs dėl to, kad įsiteisėjus apkaltinamajam nuosprendžiui Lukiškių TIK jam nesuteikė teisės į įlgalaikius pasimatymus su nepilnamete dukra. Jis taip pat mano, kad kalėjime turėtų būti sudarytos sąlygos nuteistiesiems naudotis internetu.

N. Kalaušis skundžiasi ir netinkamomis kalinimo sąlygomis – skunde nurodė, kad kameroje neturi jokio privatumo, nes tualetas nėra atitvertas atskira sienele, taip pat nurodė, jog kalėjime trūksta sporto salių, nuteistieji retai vedami į dušą, juo negali pasinaudoti ir pasportavę sporto salėje. Be to, jis įsitikinęs, kad kameroje yra per tamsu.

Tačiau su tokiais nuteistojo reikalavimais nesutinka Lukiškių TIK, teismui nurodžiusi, kad įgyvendina visus įstatymuose numatytus reikalavimus.

Tai ne pirmas kartas, kai N. Kalaušis valstybę paduoda į teismą – praėjusių metų gruodį teisėjai atsisakė jam priteisti esą patirtą neturtinę žalą dėl galimai netinkamų kalinimo sąlygų Lukiškių TIK. Tada dėl dvigubos žmogžudystės nuteistas N. Kalaušis į teismą kreipėsi dėl labai senų įvykių – jis nurodė, kad į Lukiškių TIK buvo uždarytas dar 2004 m. gegužę ir daugiau kaip pusę metų buvo kalinamas nežmoniškomis sąlygomis.

Savo skunde N. Kalaušis aiškino, kad nedidelėje kameroje buvo priverstas kalėti kartu su šešiais asmenimis, kamera neatitiko higienos normų ir dydžio, be to, dviaukštės lovos buvo be kopetėlių, todėl į jas ne taip paprasta buvo užlipti.

Kalinio teigimu, Lukiškių TIK kameroje dieną naktį degė šviesa, dėl to jis tapo irzlus, be to, kameroje nebuvo stalo, todėl ir jis, ir kiti kaliniai valgyti galėjo tik stovėdami arba lovoje.

N. Kalaušiui užkliuvo ir esą nekokybiška patalynė, ir tualetinis popierius. Be to, anot nuteistojo žudiko, tualetinio popieriaus jis gaudavo tik kartą per mėnesį, bet jo užtekdavo vos trims dienoms. Savo skunde jis taip pat aiškino, kad šluota, kuria reikėjo išsivalyti kamerą, buvo be koto, o tualetas neatitvertas sienele, todėl nebuvo užtikrinamas tuo metu dar nenuteistų asmenų privatumas.

Jo vyras pasigedo ir nuėjęs į dušą – čia taip pat dušo kabinos nebuvo atitvertos.

Kaip ir kiti kaliniai, taip ir N. Kalaušis taip pat nurodė, kad buvo priverstas būti kameroje su rūkančiais asmenimis, nors pats esą nerūko. „Tai buvo nežmoniškos kalinimo sąlygos“, – aiškino jis.

N. Kalaušis Lukiškėse atlieka bausmę dėl nužudymo – kraupų nusikaltimą įvykdė 2014 metų naktį į gruodžio 27-ąją, tuomet Giraitėje (Kauno r.) rasti 31 metų žurnalistės V. Stankutės ir jos draugo G. Pavasario palaikai.

Teigiama, kad N. Kalaušis grasino susidoroti, padegti namus, į kuriuos jį gyventi priėmė V. Stankutė ir kuriuose ji vėliau buvo nužudyta. Kuomet galiausiai žurnalistė vyrą išprašė iš namų, šis savo žiaurius grasinimus įvykdė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Italų žurnalistai „rado“ sensaciją: kruvinų žudynių istorijoje - lietuvių snaiperių pėdsakai (3)

Kas iš tikrųjų įvyko 2014-ųjų vasarį Kijeve, kai į Maidano protestuotojus pasipylė...

Perbraižomos Lietuvos verslo ribos kursto nesutarimus (41)

Ketvirtadienį ryte kalbėdamas Žinių radijuje premjeras Saulius Skvernelis sukritikavo jį į...

Užkalnis. 10 prašymų Kalėdų seneliui (107)

Dabar toks laikas, kai vaikai rašo laiškus Kalėdų seneliui ir prašo dovanų.

Vežėjai skambina pavojaus varpais: mus gali sužlugdyti (25)

Krovinių gabenimo automobiliais įmonei „Telmento transportas“, turinčiai 260 darbuotojų...

Kariniuose Donecko objektuose – sprogimai, Zacharčenka uždraudė apie juos komentuoti sureagavo Ukraina (87)

Naktį iš lapkričio 22 d. į 23 d. dviejuose Donecko kariniuose objektuose aidėjo sprogimai, per...

Aukšto Plungės r. savivaldybės valdininko atsisveikinimas: priešpaskutinę darbo dieną girtas sudaužė tarnybinę „Hondą“ (10)

Sutrikdyta žmogaus sveikata, du sudaužyti automobiliai – tokios eismo įvykio, kurį lapkričio...

„Eurovizinį“ Latvijos duetą „Walters & Kazha“ supurtė liga: po diagnozės Valteris tapo neatpažįstamas

Penktąją vietą Latvijai „Eurovizijoje“ 2005 metais pelnęs duetas „Walters & Kazha“...

Įkvepiantys plius dydžio merginos stiliaus pokyčiai (16)

Kiek dažnai pamatę užrašą „pokytis“ tikitės pamatyti standartinį paveikslą su plius...

Rekordinę sumą Kalėdoms skyręs Kaunas žada parodyti, ko Lietuvoje dar nebuvo (46)

Pastarosiomis dienomis Kauno miesto rotušės aikštėje tikras darbymetis. Čia jau gerokai...

Ekstremalaus kultūristo Richo Pianos mirties aplinkybėms skendint migloje – Ironvyto pamoka jaunimui (33)

Prieštaringai pagarsėjusio ekstremalaus kultūristo Richo Pianos mirties aplinkybės vis dar...