Už trijų žmonių nužudymus ir kitus sunkius nusikaltimus Vilniaus apygardos teismas ilgiems nelaisvės metams nuteisė Panevėžio "tulpinių" gaujos narius. Kalėjimo išvengė tik 35 metų Dainius Skačkauskas, kuris sutiko bendradarbiauti su pareigūnais ir padeda atskleisti kitus nužudymus.
tulpiniai
© ELTA
Už nusikaltimo slėpimą teismas jį nuteisė 2 metams, tačiau bausmės vykdymą atidėjo tokiam pačiam laikui.

Vilniaus apygardos teismo antradienį paskelbtu nuosprendžiu, 39 metų Sigitas Novikovas už trijų žmonių nužudymą, neteisėtą ginklų ir šaudmenų laikymą ir kitus nusikaltimus nuteistas kalėti 15 metų laisvės atėmimo bausme. Bus konfiskuotas visas jo turtas.

Aukų artimiesiems iš S.Novikovo teismas priteisė sumokėti civilinių ieškinių iš viso už daugiau nei 10 tūkst. litų.

Teisme šis nuteistasis pripažino savo kaltę dėl įvykdytų nusikaltimų. Sakydamas paskutinį žodį jis atsiprašė visų nukentėjusiųjų.

23 metų Donatas Fedčas pripažintas kaltu dėl vienos žmogžudystės, neteisėto ginklų ir šaudmenų laikymo, plėšimo, neteisėto laisvės atėmimo ir nuteistas kalėti 10 metų griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje. Jo visas turtas pat pat bus konfiskuotas.

Po teismo nuosprendžio vieno iš nužudytųjų motina keikė savo sūnaus žudikus.

"Kad rankos nudžiūtų", - linkėjo ji iš salės išvedamiems nuteistiesiems.

Panevėžiečiai D.Fedčas ir S.Novikovas anksčiau buvo teisti. D.Fedčas - už vagystę, o S.Novikovas - už išžaginimą. Iš įkalinimo įstaigų dėl amnestijos ir lygtinio paleidimo jie išėjo 2000-siais ir netrukus vėl ėmėsi nusikaltimų.

"Tulpiniai" 2001 metais Pasvalio rajono Pušaloto miestelyje buvo sulaikyti per slaptą Generalinės prokuratūros ir policijos pareigūnų operaciją.

Operacijos metu buvo nušautas vienas grupuotės narių - 35 metų Romualdas Čeponis. Jis bandė pasipriešinti ginklu, todėl buvo nukautas. Ginklą turėjęs S.Novikovas buvo sužeistas į koją.

Bylos duomenimis, kaltinamieji S.Novikovas ir R.Čeponis Panevėžio rajono Dembavos gyvenvietėje 2000 metų spalio 23 dieną nužudė policijai žinomą panevėžietį Vaidą Berdešių ir vietos verslininką Darių Lipnevičių.

V.Berdešius buvo nužudytas dėl priešiškų santykių su R.Čeponiu. D.Lipnevičius buvo nužudytas vien todėl, kad atvyko kartu su V.Berdešiumi.

Į automobiliu atvažiavusius vyriškius iš arti buvo paleista apie 20 šūvių. Norėdami nuslėpti įkalčius, vėliau žudikai sudegino rūbus, kuriuos dėvėjo nusikaltimo metu.

Kitą žmogžudystę "tulpiniai" įvykdė 2001 metų gegužės 2-sios naktį.

Bylos duomenimis, R.Čeponis, S.Novikovas ir D.Fedčas, grasindami Sauliui Bitei pistoletu, surakino jį antrankiais, apvyniojo galvą lipnia juosta, nuvežė į mišką ir nušovė. Vyro kūnas buvo įmestas į iš anksto S.Novikovo iškastą duobę.

Manoma, jog su S.Bite galėjo būti susidorota dėl to, kad šis neva pradėjo bendradarbiauti su policija arba buvo įsiskolinęs už narkotikus.

Pareigūnai taip pat nustatė, kad teisiamieji 2001-ųjų sausį apiplėšė alaus daryklos "Kalnapilis" finansų direktorę 35 metų L.M. ir pagrobė alaus daryklai priklausantį automobilį "Volvo".

L.M. buvo užpulta, kai automobiliu atvyko į garažą. Į moterį buvo nukreiptas pistoletas, ji buvo sumušta, nutempta į miškelį, kur iš jos atimti raktai, o iš rankinės - pinigai, mobiliojo ryšio telefonas.

Kol S.Novikovas saugojo moterį, kad ši nepabėgtų, jo bendrai iš garažo išvarė daugiau nei 85 tūkst. litų vertės automobilį "Volvo S70".

"Tulpinių" naudoti ginklai ir šaudmenys teismo nuosprendžiu bus perduoti Ginklų fondui. Pareigūnai išsiaiškino, kad ginklus jie slėpė miške užkastame bidone. Šioje slaptavietėje buvo rastas pistoletas su šoviniais.

Kiek didelė "tulpinių" gauja nužudė pareigūnų, verslininkų ir savo bendrininkų, iki šiol tiksliai nėra žinoma, kadangi dar nėra baigtos tirti visos baudžiamosios bylos. Manoma, jog gaujos aukomis galėjo tapti maždaug 30 žmonių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apskaičiavo, kas bus Lietuvoje po penkerių metų (639)

Gyventojų skaičiaus mažėjimas Lietuvoje tampa grėsmingas. Naujausiais duomenimis, dėl...

Užsieniečių darbas Lietuvoje: kur ir už kiek dirba (225)

Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos darbininkų Lietuvoje kai kurios įmonės laukia...

Prezidentės patarėjas: lenkų mažumos klausimas neturi užgožti strateginių tikslų su Lenkija (44)

Lenkų tautinės mažumos klausimas nebus esminis Lietuvos ir Lenkijos prezidentų susitikime ir jis...

Buvusio Janukovyčiaus apsauginio pasakojimas: Ukrainos teritorijoje – Rusijos sraigtasparniai (145)

Buvęs buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus apsaugos darbuotojas, Valstybės apsaugos...

Chaosas Europoje: galinga audra vartė medžius, sunkvežimius, plėšė namų stogus žuvo 9 žmonės (2)

Šiaurės Europoje ketvirtadienį siaučiant uraganiniams vėjams žuvo mažiausiai devyni žmonės,...

„Ikea“ valdo 15 tūkst. ha – 0,7 proc. Lietuvos miškų (61)

Švedijos baldų pramonės ir prekybos grupė „Ikea“ per pastaruosius 12 mėnesių valdomus...

Netikra naujiena apie Karoblį: išplatinti ir laiškai su kenkėjiška programa (13)

Ketvirtadienio vakarą įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt ir paskelbus išgalvotą žinią apie...

Ar kada susimąstėte, kuo pavirsta kebabų kioske atlikęs aliejus

Aliejaus perdirbimas – puikus žiedinės ekonomikos pavyzdys. Iš surinkto panaudoto aliejaus...

Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausią išbandymą atlaikė visi Lietuvos ekipažai Juknevičius artėja rekordo link, atnaujinta 06.59 (297)

Išbandymų dieną atlaikė visos Lietuvos komandos. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis...

Po Panevėžio „Regitros“ skandalo: noriu, kad ir LRT atsakytų į klausimus (5)

Pastaruoju metu plačiai nuskambėję skandalai dviejose valstybės valdomose įstaigose „ Regitra...