aA
Teismui perduota byla, kurioje trims laisvės atėmimo bausmę atliekantys asmenys bus teisiami dėl sukčiavimo.
Sukčiai
Sukčiai
© Autorių nuotr.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, 2017 metų rugsėjį kaltinamieji bendrininkaudami tarpusavyje apgaule išviliojo elektroninės bankininkystės duomenis ir iš sąskaitų pasisavino daugiau nei 800 eurų.

Vienas iš vyrų mobiliuoju telefonu paskambino nukentėjusiajai ir prisistatė policijos tyrėju bei informavo, kad buvo pasinaudota jos asmeniniais duomenimis ir neteisėtai prisijungta prie jai priklausančios elektroninės bankininkystės. Jis įtikino moterį toliau bendrauti su tariamu Lietuvos banko prevencijos skyriaus darbuotoju, su kuriuo jis netrukus sujungs.

Kitas kaltinamasis, apsimetęs banko darbuotoju, patikino, kad buvo neteisėtai prisijungta prie jos elektroninės bankininkystės paskyrų, todėl reikia pateikti turimus prisijungimus ir tapatybės patvirtinimo duomenis. Nukentėjusiai pateikus prisijungimo duomenis, sukčiai iš jos valdomų sąskaitų neteisėtai pasisavino jose buvusius pinigus.

Nukentėjusiai įtarus galimą apgaulę ir paskambinus į policijos pareigūnu apsimetusio sukčiaus mobilųjį telefoną, atsiliepęs trečiasis kaltinamasis melagingai patvirtino, kad šis numeris priklauso policijai.

Už sukčiavimą, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis bei neteisėtą elektroninių duomenų perėmimą ir panaudojimą baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
3.0000

Top naujienos

Ekspertas: šitie rinkimai parodė tendencijas, kurių negalima nepastebėti

Didžiausia šių savivaldos rinkimų staigmena ir stebuklu vadinamas išrinktasis Vilniaus rajono...

Karo ekspertai: Kinijos lyderiui lankantis Maskvoje Vakarai siunčia labai aiškią žinią

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad rusai...

LRT generalinio direktoriaus neišsirinko: skelbs naują konkursą papildyta (4)

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) pranešė, kad generalinio direktoriaus konkurse nė...

Vietos slaugos ligoninėse tenka laukti po pusmetį, bet lovų mažėja: netrukus laukia dideli pokyčiai (2)

Sveikatos apsaugos ministerija pradėjo slaugos ligoninių pertvarką – ligoninėse liks mažiau...

Ekspertų nuomonės išsiskiria: ar teisingas planuojamas mokesčių kėlimas (2)

Finansų ministerijai pristačius siūlomą mokesčių reformą , ekspertai giria atsirandančią...

Verslas PliusLaida „Sėkmingi iki 30-ies“

Perpildyta kosmetikos rinka Ernesto neišgąsdino – sukūrė savo produktų liniją ir rado neįprastą būdą kovai su konkurentais

Tai – jau penktoji „Sėkmingi iki 30-ies“ laida. Šįkart Delfi pristato interviu su veido...

Drąsus Jankausko pareiškimas: nuoširdžiai tikiu, galime įveikti serbus

Lietuvos futbolo rinktinė nuo savaitės pradžios prakaitą lieja treniruočių stovykloje ir...

Bloomberg News

Ekspertas: Rusija sėdi ant tiksinčios bombos – svarbu, ką pasakys Xi Jinpingas

Kinija Xi Jinpingo kelionę į Maskvą šią savaitę pavadino „draugystės kelione“. Derybos...

Pyragas, kurį ramia sąžine galima valgyti pusryčiams: maistingas ir jokio pridėtinio cukraus

Pavasaris pagaliau ne tik kalendoriuje, bet ir už lango, o jam atėjus paprastai ir savo lėkštėje...

Karas Ukrainoje. Žiniasklaida: laukia kritinis pusmetis – ir ne tik Ukrainai Ukraina po atakų Kryme: okupantams jau laikas išvykti (2)

Sprogimas Džankojaus mieste, Kryme, naktį į antradienį sunaikino Rusijos „Kalibr“ kruizines...