Naktį iš pirmadienio į antradienį Lavoriškių punkte dirbę Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos pasieniečiai vaizdo stebimo kameromis užfiksavo du vyrus, dviračiais atmynusius iš Baltarusijos. Abu jie netrukus patraukė link įvažiavimo į punkto teritoriją, tačiau tam pasirinko ne apšviestą eismo juostą, o įsispraudė šalia stovėjusio krovininio vilkiko su puspriekabe, paneša VSAT atstovai.

Toks keliautojų „manevras“ iškart atkreipė VSAT pareigūnų dėmesį, o netrukus paaiškėjo ir jo motyvai. Dviratininkus vaizdo monitoriuose stebėję pasieniečiai užfiksavo, kaip nuošaliau kelis žingsnius paėjėjęs vienas vyras per apsauginę tvorą į Lietuvos teritoriją švystelėjo tamsios spalvos kuprinę.

Žaibiškai reagavę VSAT pareigūnai dviratininką sulaikė. Paaiškėjo, kad tai – 63 metų Vilniaus gyventojas. Vyro numestoje kuprinėje pasieniečiai aptiko 238 pakelius cigarečių „NZ Gold“ ir „Winston“. Rūkalai buvo be banderolių.

Įkliuvusiam cigarečių svaidytojui VSAT pareigūnai pradėjo administracinę teiseną dėl kontrabandos. Pigesnių rūkalų sumaniusiam atsigabenti vilniečiui gresia bauda nuo 1 tūkst. 820 iki 47 tūkst. eurų. Vyras po apklausos paleistas. Jam įteiktas šaukimas atvykti į Lavoriškių užkardą. Čia laikinai saugomas ir neteisėtai gabentų rūkalų krovinys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją