Vilniaus 1-osios apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla dėl svetimo turto iššvaistymo ir pasisavinimo stambiu mastu žlugusiame banke "Aurabankas".
Byla perduota ketvirtadienį, po to, kai generalinio prokuroro pavaduotojas patvirtino kaltinamąją išvadą Tardymo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos baigtoje tirti byloje, pranešė Generalinė prokuratūra.

Baudžiamojon atsakomybėm patraukti "Aurabanko" atsakingi vadovai ir savininkai: valdybos pirmininkas Algimantas Vinauskas, valdytojo pavaduotojas Remigijus Bagdonas, banko tarybos nariai, kurie yra ir banko savininkai, UAB "Luokė" vadovai: Raimundas Kiauleikis, Vidmantas Kudarauskas bei Liudas Getautas, taip pat trys personalinių įmonių vadovai: Olegas Strukas, Jokūbas Fišeris ir Valerijus Burdakovas.

Tai jau šeštoji baigta tirti ir perduota teismui baudžiamoji byla, kurioje baudžiamojon atsakomybėn už svetimo turto iššvaistymą ir pasisavinimą, už svetimo turto užvaldymą apgaulės būdu patraukti atsakingi "Aurabanko" vadovai, tarybos ir valdybos nariai bei skolininkai.

Žlugus "Aurabankui", 1995 metaus buvo iškelta baudžiamoji byla, kuri vėliau buvo išskaidyta į atskiras bylas ir sistemingai tiriama.

Pasak pranešimo, tyrimas užtruko dėl didelės bylos apimties - ją sudaro keli šimtai tomų, taip pat atlikta daugybė revizijų ir ekspertizių, prašyta užsienio šalių teisinės pagalbos.

1997 metais buvo baigta tirti ir teismui perduota L.Getauto baudžiamoji byla, kurioje iš viso buvo keturi kaltinamieji. 1998 metais teismui perduota UAB "Luokė" vadovo ir "Aurabanko" tarybos nario V.Kudarausko baudžiamoji byla, iškelta dėl svetimo turto užvaldymo apgaule stambiu mastu.

1999 metų pabaigoje baigta tirti "Luokės" vadovo ir "Aurabanko" tarybos nario R.Kiauleikio baudžiamoji byla, iškelta dėl svetimo turto užvaldymo stambiu mastu sukčiaujant.

Praėjusių metų viduryje teismui perduota "Luokės" vadovų L.Getauto, V.Kudarausko ir R.Kiauleikio baudžiamoji byla, iškelta dėl oficialių dokumentų klastojimo ir svetimo turto iššvaistymo ir pasisavinimo stambiu mastu. Minėti "Luokės" vadovai baudžiamojon atsakomybėn patraukti kartu su "Baltikbank" valdybos pirmininku Romu Juška.

2000 metų pabaigoje baudžiamojon atsakomybėn buvo patraukta "Aurabanko" užsienio valiutos skyriaus viršininkė Janina Povilaitytė, kuri kartu su keturiais asmenimis klastojo valiutos pirkimo - pardavimo sutartis ir apgaule užvaldė svetimą turtą.

Be minėtų bylų, baigta tirti ir teismams nagrinėti perduota 10 baudžiamųjų bylų, iškeltų didžiausiems "Aurabanko" skolininkams. Baudžiamojon atsakomybėn už svetimo turto užvaldymą apgaule stambiu mastu patraukti R.Jakutis, K.Kamblevičius, G.Kulikauskienė, R.Vidžiūnas, A.Kasparavičius, G.Umaras, P.Madžierius, A.Karpavičius, R.Bagdonavičius ir A.Krušinskas.

Finansinė grupuotė "Luokė" buvo įkurta 1990 metais. Ją įkūrė buvęs barmenas V.Kudarauskas su R.Kiauleikiu ir L.Getautu. "Luokė" buvos įsigijusi apie 70 proc. "Aurabanko" akcijų bei apie 38 proc. Vilniaus banko akcijų.

Be garantijų iš "Aurabanko" "Luokė" paėmė ir negrąžino apie 40 milijonų litų. Dar apie 50 milijonų litų buvo gauta iš kitų šalies bankų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Penktadaliu didėsiančios medikų algos – tik akių dūmimas? (12)

Nuo gegužės medikų atlyginimus žadama kelti penktadaliu. Tačiau darbo grupė iki šiol dar dirba,...

Apie mergaitę Kaune spardžiusius jaunuolius papasakojusiam liudininkui – žiaurūs grasinimai (433)

„Bus išdaužyti langai“, „gyvas nepareisi“, „būsi papjautas“, – tokius žodžius...

Panika dėl nesiliaujančių vagysčių iš automobilių: tą pačią mašiną šįmet apšvarino dukart (64)

Net ir ramiame rajone esančio namo kieme nakčiai paliktą automobilį galite rasti išdaužtais...

Ją norėjo „parduoti“ užsienyje, teko pasirinkti tarp vaiko ir darbo: Dalia meldžia padėti bent dukroms (88)

36-erių Dalia – jau triskart mama. Savo dukras ji labai myli, tačiau graužiasi negalinti joms...

Ligonių maitinimas skiriasi kaip diena ir naktis: tikrintojai skelbia vertinimus (88)

Skirtingose gydymo įstaigose ligonių maitinimas skiriasi kaip diena ir naktis. Tikrintojai...

Viena didžiausių mįslių aviacijoje: kas galėjo nutikti dingusiam Malaizijos lėktuvui? (36)

Net ir praėjus ketveriems metams nuo to laiko, kai dingo Malaizijos oro linijų lėktuvas, vykdęs...

„Ikea“ vadovas papasakojo, kuo ypatinga parduotuvė Lietuvoje ir kokios gudrybės bendrovei uždirbo milijardus (122)

Visame pasaulyje pastaruoju metu vyksta dideli rinkų pokyčiai, vis dėlto Lietuvoje nėra viskas...

Gyvai / Europos U21 futbolo čempionato atranka: Lietuva – Suomija (1)

Artimiausias Lietuvos rinktinės rezervas tęsia kovą dėl patekimo į Europos čempionatą....

Siūloma suteikti „mamadienius“ ir vieną vaiką auginančioms šeimoms (173)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) frakcijos narė Monika...

Beata Nicholson: kiekvienas namuose esantis daiktas turi būti reikalingas (41)

„Jaučiu nostalgiją savo seniems daiktams, todėl ieškodama naujų, keliu jiems aukščiausius...