Aukščiausiasis Teismas antradienį atmetė Nepriklausomybės Akto signataro, buvusio parlamentaro Jono Šimėno sūnaus kasacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo nuosprendžio, kuriuo jis nuteistas už 47 metų vilniečio Josifo Kumpickio tyčinį nužudymą. Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.
Šių metų sausio 6 dienos Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu 27-erių metų Jonas Šimėnas jaunesnysis už šį nusikaltimą nuteistas 7 metų laisvės atėmimu. Kadangi skiriant bausmę J. Šimėnas jau buvo nuteistas už kitus smurtinius nusikaltimus, teismas bausmes subendrino ir paskyrė galutinę 8 metų laisvės atėmimo bausmę, konfiskuojant pusę jam priklausančio turto.

Bylos duomenimis, J. Kumpickis buvo nužudytas 2002 metų kovo 13-osios vakarą Juodojo kelio gatvėje - netoli esančioje sodų bendrijoje, kur J. Šimėnas jaunesnysis tuo metu gyveno.

Nusikaltimo iniciatore laikoma vilnietė Žana Lukjanova, kuriai J. Kumpickis esą negrąžino 60 litų skolos. Reikalaujant atiduoti šiuos pinigus, jis ir buvo mirtinai sumuštas. Moteris už žmogžudystę nuteista kalėti 8 metus.

Nė vienas iš nuteistųjų Aukščiausiojo Teismo posėdyje nedalyvavo. Neilgų ginčų klausėsi tik nuteistojo J. Šimėno tėvas.

J. Šimėnas savo kasaciniame skunde prašė skirti švelnesnę bausmę motyvuodamas tuo, kad žemesnės instancijos teismai nepagrįstai jį apkaltino žmogžudyste. J. Šimėno gynėjos žodžiais, nuteistojo smūgiai rankomis ir kojomis J. Kumpickiui galėjo sukelti tik fizinį skausmą ir sveikatos sutrikimą, bet ne mirtį. Advokatė pabrėžė, kad mirtinai J. Kumpickį traumavo būtent Ž. Lukjanova, kuri jam buvo užšokusi ant krūtinės.

Teismo medicinos ekspertizės akte nurodoma, kad J. Kumpickis mirė nuo plaučių ir krūtinkaulio sužalojimų. Jam buvo smogti mažiausiai 5 smūgiai į galvą ir tiek pat - į krūtinę.

Generalinės prokuratūros prokuroras siūlė J. Šimėno kasacinį skundą atmesti, nes negalima skirstyti abiejų nuteistųjų veiksmų pagal pavojingumą, kadangi ne kuris nors vienas smūgis, o būtent sužalojimų visuma sukėlė negrįžtamas pasekmes.

Ankstesniu nuosprendžiu už 2001 metų birželio ir liepos nusikaltimus J. Šimėnui buvo paskirta puspenktų metų laisvės atėmimo bausmė, konfiskuojant pusę jam priklausančio turto.

Į teisėsaugos institucijų akiratį J. Šimėnas pateko kelisskyk.

Nustatyta, kad 2001 metų birželį jis šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, pasižymėdamas ypatingu įžūlumu - su bendrininku jis mušė vyriškį rankomis, o šiam parkritus kojomis spardė galvą ir kitas kūno dalis.

Liepos mėnesį J. Šimėnas miškelyje šalia tos pačios Juodojo kelio gatvės su bendrininkais užpuolė moterį. Sugriebę ją už kaklo, nusikaltėliai nuėmė 800 Lt vertės auksinę apyrankę, du - 250 ir 120 Lt vertės - auksinius žiedus, 320 Lt vertės auksinius auskarus ir 140 Lt vertės auksinę grandinėlę, padarydami nukentėjusiajai 1630 Lt turtinę žalą.

2001 metų sausį jis automobiliu partrenkė moterį ir paspruko iš avarijos vietos.

Be to, 1998 metų gegužę J. Šimėnas, važiavęs Seimo kanceliarijos automobiliu "Volkswagen Golf", nepakluso kelių policininkų reikalavimui sustoti. Dideliu greičiu lekiantį jaunuolį policininkai ėmė persekioti. Gatvių sankryžoje J. Šimėnas atsitrenkė į betoninį kelkraštį. Automobilis, nuriedėjęs apie 20 metrų, sustojo krūmuose, o J. Šimėnas iššoko iš automobilio ir pabėgo. Tada jis buvo nubaustas už pabėgimą iš avarijos vietos, o tėvui teko sumokėti 2 tūkst. litų už Seimo automobilio remontą.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (23)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šie specialistai taps aukso vertės (58)

Pastarąjį pusmetį įsibėgėjusios intensyvios diskusijos apie idėjas, kurios į Lietuvą...

Daugėja ženklų, kad Lietuvoje gyvenimas blogėja (504)

Beveik trečdalis šalies gyventojų teigia 2017-aisiais gyvenę prasčiau nei ankstesniais metais....

Spustels šįmet dar neregėtas šaltis (93)

Kitos savaitės pradžioje Lietuvoje prognozuojamas iki šiol rekordinis šią žiemą šaltis.

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (259)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Putinas toliau demonstruoja mačo įvaizdį (477)

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusirengė iki maudymosi glaudžių ir...

Sąmonę praradęs legendinis futbolininkas Pele – ligoninėje (9)

77-erių metų Pele savaitgalį turėjo vykti į Londoną, kur jo garbei Futbolo žurnalistų...

Lenkija kuria nacionalinę kriptovaliutą (20)

Lenkijos blockchain technologijos akseleratorius (PATB) , kurį globoja skaitmeninių technologijų...

Nusausinus ežerą netoli Aušvico – netikėtas radinys (16)

Lenkų karpių augintojas, nusausinęs savo ežerą, esantį netoli nacių laikų Aušvico- Birkenau...

Ar „Facebook“ pokyčiai padės atsikratyti priklausomybės nuo socialinių tinklų

Markas Zuckerbergas tvirtina sieksiąs, kad „Facebook“ padėtų kurti žmonių gerovę. Deja, jo...