Bylos duomenimis, iš anksto susitarę ir bendrininkų grupėje veikę Žilvinas Juodelis, Donatas Sutkus, Andrius Mickus, Andrius Jurgutavičius ir Rolandas Kazlauskas, vykdydami bendrą susitarimą padėti A. M. atsiimti iš kito asmens tariamą 45 000 eurų skolą, parengė planą kaip surengti susitikimą su šio tėvu ir kaip panaudojus fizinę bei psichinę prievartą jį priversti įtikinti sūnų grąžinti tariamą skolą.

Veikiant bendrininkų grupėje, 2020 m. gegužės 17 d. Ž. J., A. J., D. S., R. K. ir A. M. sekė ir stebėjo nukentėjusiojo automobilį ir jo vykimo maršrutus, asmens gyvenamąją vietą bei pagalbines patalpas ir taip neteisėtai rinko informaciją apie privatų nukentėjusiojo gyvenimą.

Bylos duomenimis, 2020 m. gegužės 18 d. nukentėjusiajam su savo automobiliu „Jaguar“ išvažiavus iš namų, bendrininkų grupės nariai jį emė sekti (Ž. J. vyko kartu su R. K. ir A. J. automobiliu „Škoda Rapid“, o A. M. vyko kartu su D. S. automobiliu „WV Passat“).

Sekdami paskui nukentėjusio automobilį, asmenys persikėlė per Smiltynės perkėlą ir magistraliniame kelyje Klaipėda–Kaunas–Vilnius su vienu automobiliu imitavo avarinę situaciją bei privertė šalikelėje sustoti verslininko vairuojamą automobilį, o kitu automobiliu, kuriame buvo D. S. ir A. M., nukentėjusiajam užblokavo išvažiavimą.

Tęsiant nusikalstamą veiką, Ž. J. kartu su R. K. priėjo prie automobilyje sėdėjusio nukentėjusiojo, prisistatė policijos ir vyrą nusivedė į savo automobilį.

Nukentėjusiajam supratus, kad bendrauja ne su pareigūnu, šis bandė priešintis, tuomet R. K., siekdamas įbauginti nukentėjusįjį, panaudojo 9 mm kalibro revolverį ir šovė nukentėjusiajam į galvos sritį, o Ž. J., panaudodamas nenustatytą ginklą, tris kartus šovė į kojų sritį. A. J., taip pat siekdamas nutraukti aktyvų nukentėjusiojo pasipriešinimą, ne mažiau kaip du kartus spyrė į nukentėjusįjį, o A. M. lipia juosta surišo jo kojas.

Kai nukentėjusysis aktyviai priešinosi ir nusitraukė lipnias juostas, Ž. J., kartu su D. S. ir R. K. stūmė nukentėjusįjį, siekdami jį pasodinti vieno iš automobilių galinėje sodynėje, tačiau nukentėjusiajam toliau aktyviai priešinantis, jam galiausiai pavyko ištrūkti ir pabėgti.

Šio išpuolio metu, panaudojant fizinį smurtą bei šaunamuosius ginklus, iš nukentėjusiojo buvo pagrobti įvairūs daiktai, kurių bendra vertė yra beveik 18 000 eurų.

2023 m. lapkričio 20 d. nuosprendžiu visi asmenys (Ž. J., A. J., R. K., A. M., D. S.) pripažinti kaltais dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimo rinkimo bei savavaldžiavimo.

Ž. J. ir R. K. taip pat pripažinti kaltais dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis. A. M. ir R. K. taip pat pripažinti kaltais dėl plėšimo, o A. M. ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Šiuo nuosprendžiu asmenys išteisinti dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Iš kaltinimo A. M. dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, pašalintos aplinkybės dėl narkotinių medžiagų įgijimo nenustatytomis aplinkybėmis.

Asmenys taip pat kaltinti pasikėsinimu neteisėtai atimti laisvę ir nesunkiu sveikatos sutrikdymu iš savanaudiškų paskatų, tačiau teismas padarė išvadą, kad šiuos požymius apima kvalifikuojantis savavaldžiavimo sudėties požymis – fizinė prievarta, todėl atskirai šios veikos nebuvo kvalifikuotos.

Subendrinus bausmes visiems penkiems asmenims skirtos 2 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant 2 metų laikotarpiui su teismo paskirtais įpareigojimais: nuo 23:00 iki 06:00 būti namuose, jeigu tai nesusiję su darbu ar vykimu į gydymosi įstaigas, taip pat dirbti arba būti registruotiems Užimtumo tarnyboje.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą. Valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)