Vakar į teismą rinkosi labai skirtingi skandalu virtusios istorijos dalyviai: garsios uostamiesčio "plaštakės", advokato padėjėjas, taksi vairuotojas. Pagrindiniu bylos liudytoju tapęs buvęs teisėjas nepasirodė, nes susirgo.
© Corbis/Scanpix
Klaipėdos miesto apylinkės teisme pradėtoje nagrinėti byloje klaipėdiečiai advokato padėjėjas Andrius Uoka (gim. 1975 m.) ir jo dėdė Algirdas Uoka (gim. 1958 m.) kaltinami savavaldžiavę prieš šiuo metu bausmę atliekančią, tačiau teismo posėdyje lydimą policijos pareigūnų pasirodžiusią Juliją Lipčiuk (gim. 1983 m.).

Liepė klauptis

Anot prokurorų, pernai gegužės 21-ąją Rumpiškės gatvėje prie J. Lipčiuk ir jos draugės Vaidos Vasiliauskaitės sustojo BMW markės automobilis.

Jame buvę trys vyrai, naudodami fizinę ir psichinę prievartą bei grasindami susidoroti, reikalavo, kad J. Lipčiuk grąžintų iš tuometinio Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjo 50-mečio Algirdo Baužos buto pavogtus daiktus: kompiuterio modemą, DVD diskus, mašinos raktelius.

Mergina buvo įsodinta į mašiną. Čia, anot prokurorų, jaunesnysis Uoka jai keturis kartus sudavęs į galvą. Į teisėjo namus nuvežtai J. Lipčiuk buvo liepta klauptis prieš A. Baužą bei prašyti atleidimo.

Abu savo kaltę neigiantys kaltinamieji sutiko duoti parodymus tik išklausius visus liudytojus.

Pavadavo draugę

J. Lipčiuk teisme pasakojo, jog gegužės 20-ąją pavadavo V. Vasiliauskaitę, kuri dirbanti "mergina pagal užsakymą", ir vietoje jos išvyko į kliento namus.

"Vėliau sužinojau, kad nuvykau į teisėjo namus. A. Bauža buvo labai girtas, todėl išeidama prigriebiau jo daiktų. Vyras matė, ką darau, tačiau sunkiai orientavosi ir tik paklausė: "Kur eini?"

Kitą dieną mes su V. Vasiliauskaite buvome nuvežtos prie vakarykščio kliento namų. Aš, draugė ir vairuotojas pakilome į butą. A. Bauža dar nebuvo prablaivėjęs, o mašinoje likę vaikinai jam skambino telefonu. Paskui jis padavė ragelį man, o skambinantysis liepė klauptis prieš teisėją", - pasakojo J. Lipčiuk.

Vakar apklausiama nukentėjusioji tikino, kad po egzekucijos teisėjas liepęs jai su vyrais iš mašinos važiuoti nupirkti dar degtinės, tačiau jos dalyvavimo išgertuvėse nebepageidavęs.

Užpuolikai merginai davę terminą - per dvi dienas grąžinti dingusius daiktus. To padaryti ji negalėjusi, nes dalis teisėjo daiktų per jos namuose atliktą kratą buvę konfiskuoti. Netrukus jai įsiteisėjęs kitos bylos nuosprendis, ir ji patekusi į areštinę.

Beje, vakar teisme apklausta V. Vasiliauskaitė nukentėjusiosios versijos nepatvirtino - esą draugės niekas nemušęs, o ant kelių ji atsiklaupusi pati - atgailaudama.

"Tave papirko. Juk mane jėga įgrūdo į mašiną", - piktinosi šiais parodymais J. Lipčiuk.

Teisme liudijęs taksi vairuotojas Vytautas Tizinauskas. Vyriškis sakė, jog kartą į jo taksi įsėdęs A. Bauža ir paprašęs padėti susirasti prostitutę. Taksistas klientą nuvežęs į Rumpiškės gatvę, kur į mašiną įlipusi J. Lipčiuk. Vėliau pora vyko į teisėjo namus.

Anot taksisto, kitą dieną pažįstami paprašę padėti nuo "plaštakės" nukentėjusiam vyriškiui. V. Tizinauskas tikino, kad J. Lipčiuk niekas neskriaudęs, o teisėjo bute ji pati atsiklaupusi.

A. Bauža susirgo

Vietoje A. Baužos vakar teisme sulaukta tik pažymos, jog jis serga. Įsivėlęs į šią istoriją vyras pernai rugpjūčio pabaigoje neteko darbo. Teisėjų taryba šalies prezidentui Valdui Adamkui rekomendavo atleisti teisėją, tačiau A. Bauža dar prieš tai pats paliko savo pareigas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (134)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Lenkijos ekonomikos architektas: sukame pavojingu keliu (88)

Pirmosios nekomunistinės Lenkijos vyriausybės finansų ministras Leszekas Balcerowiczius sako, kad...

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (529)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Išvardijo, kodėl nepritaria progresiniams mokesčiams (2)

Finansų ministerija nepritaria Seime jau svarstomiems siūlymams įversti progresinius mokesčius:...

Paprastas žingsnis, padėsiantis išvengti 75 proc. šio vėžio atvejų (6)

Prasidėjo Europos gimdos kaklelio vėž io prevencijos savaitė, kurios šūkis „Sumažink savo...

Brangi nafta kelia ne tik benzino kainas (75)

Dėl pabrangusios naftos kyla ir degalų kainos. Analitikai perspėja – jeigu taip bus ir toliau,...

Iš Rusijos stačiatikių vyskupo – akibrokštas Putinui (215)

Vienas Rusijos stačiatikių vyskupas pirmadienį pareiškė, kad per kovą vyksiančius šalies...

Garsenybėms – metų mados egzaminas. Kam pavyko jį išlaikyti? M. Palaikytės verdiktas (148)

Pramogų pasaulio apdovanojimų rengėjai garsiai skelbė – tai metų renginys. Tad įžymybės...

55-erių Ingeborga Dapkūnaitė parodė su surogatine motina susilauktą sūnų (17)

Garsi aktorė Ingeborga Dapkūnaitė parodė savo atžalą. Visuomenė nedelsiant sureagavo į žinią...