Jeigu taksi vairuotojams būtų privaloma skelbti savo biografiją, kažin ar kaunietis Romualdas Gaska būtų turėjęs nors vieną keleivį.UAB "Delita" taksistu dirbęs 51 metų R.Gaska neseniai išgirdo jau dešimtą savo biografijoje nuosprendį. Tarp ankstesnių buvo ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo verdiktas - 12 metų bausmė už tai, kad dėl palikimo nušovė brolį. Netrukus R.Gaska, minantis teismų slenksčius nuo 16-os, vėl bus teisiamas už tokio paties "kalėjimo kamščio" kaip ir jis nužudymą. Už žiaurų susidorojimą pernai vasarą vyriškiui jau gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.
Romualdas Gaska
© "Lietuvos žinios"

Pateko į spąstus

Kauno miesto apylinkės teisme nagrinėtos bylos, pagal kurią R.Gaska pasiųstas už grotų 6 metams ir 6 mėnesiams, esmė - narkotikai ir prostitucija. Būtent ši byla tapo raktu, padėjusiu Kauno teisėsaugininkams įminti pernai rugpjūtį prie Pažaislio vienuolyno įvykdyto šiurpaus susidorojimo su narkomanu, pravarde Velnias, mįslę.

Nužudymu įtariamas R.Gaska buvo sulaikytas po kelių savaičių per Kauno organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos operaciją, nukreiptą prieš prostituciją. Tada klientais apsimetę pareigūnai paskambino vienu laikraštyje skelbtu telefonu, kuriuo siūlytas erotinis masažas, ir nuvyko nurodytu adresu - į Kovo 11-osios gatvės daugiaaukščio butą. Juos pasitiko 2 prostitutės. Bute buvo girdėti ir vyriškas balsas. Pasiteiravus, kas tas žmogus, prostitutės paaiškino, kad tai - jų apsaugininkas. Tai buvo R.Gaska, kaip vėliau paaiškėjo, šio 3 kambarių buto nuomininkas. Viename kambaryje gyveno jis su sugyventine, kitą buvo užleidęs prostitutėms, o trečiame šios priimdavo klientus.

Vos pabėgo

Tada R.Gaskos kambaryje pareigūnai rado revolverį ir heroino. Sužinojęs, kad "klientai" - iš policijos, jis bandė siūlyti pinigų. Kai pareigūnų papirkti nepavyko, sulaikomas priešinosi.

Sąvadavimu kaltintas R.Gaska neprisipažino esąs kaltas. Tai buvo įrodyta teisme liudijusių prostitučių parodymais. Viena jų - Latvijos pilietė, kita - lietuvė, neturinti nuolatinės gyvenamosios vietos.

Prostitutes, anksčiau dirbusias sostinės geležinkelio stoties prieigose, R.Gaska apgyvendino Kauno savivaldybei priklausančiame socialiai remtinų asmenų bendrabutyje, kuriame glaudėsi ir pats su sugyventine. Tačiau kaimynai greitai suprato, kas tai per paukštytės, ir ėmė reikalauti nemokamo sekso.

Pelnu dalytasi perpus

Sprukdami nuo įžūlėjančių kaimynų R.Gaska ir jo mergužėlės persikėlė į sugyventinės dėdės nuomojamą sodybą - 30 km už Kauno. Taksistas pats vežiojo jas vykdyti užsakymų Kaune. Prostitutės, kaip ir R.Gaska, vartojo narkotikus. Pasak vyriškio, už vežiojimą merginos atsilygindavo jam ir nemokamu seksu - 2-3 kartus per savaitę. Iš sodybos kompanija išsikėlė, nes joje nebuvo karšto vandens - tai apsunkino prostitučių darbo sąlygas. Tada ir išsinuomotas būstas Kovo 11-osios gatvėje.

Vienos prostitutės teigimu, per tuos porą mėnesių šiame bute ji užsidirbo apie 10 tūkst. litų. Viena valanda dieną klientams kainavo 200, valanda naktį - 300 litų. Pusė uždirbtos sumos pagal susitarimą atitekdavo R.Gaskai.

Skolos kaina

Minėtos prostitutės - pagrindinės liudytojos ir kitoje R.Gaskai iškeltoje byloje, kurią netrukus atvers Kauno apygardos teismas. Joje taksistas kaltinamas mažiausiai 69 smūgiais metaliniu laužtuvu, gumine lazda, rankomis ir kojomis nužudęs 44 metų narkomaną. Šis buvo vos prieš kelis mėnesius grįžęs iš įkalinimo įstaigos - dažnos savo gyvenamosios vietos. Velnio pravardę turėjusi auka smaugta ir metaliniu lynu, kurio tikroji paskirtis - vilkti automobilį, badyta peiliu. Egzekucija surengta prostitučių, kurias Velnias apgavo, akyse. Narkomanas paėmė iš jų 2 tūkst. litų, už kuriuos turėjo nupirkti heroino, bet kvaišalus suvartojo pats.

R.Gaska neprisipažįsta esąs kaltas ir dėl nužudymo. Tvirtina, kad Velnią nukankino pačios prostitutės. Neva dar sakęs joms: "Kvailės, baikit - žmogų užmušite!" Tačiau perpykusios moterys jo neklausė.

Tarp aukų - ir užsienietis

Dar vienas R.Gaskos padarytas nusikaltimas, kurį pavyko atskleisti - bandymas pasinaudoti neblaivaus užsieniečio, pernai pavasarį važiavusio jo taksi, kortele.

Vokiškai kalbėjęs klientas su draugu tąnakt įsėdo į R.Gaskos taksi. Kai vyrai išlipo, automobilyje jis teigė radęs piniginę, kurioje buvo 2 banko kortelės ir užsienio piliečio dokumentai. Šiuos išmetė, o su kortelėmis rytą nuskubėjo į "Iki" prekybos centrą, esantį prie namų. Ekrane pasirodžius užrašui, kad pateikta kortelė - vogta ir jau spėta užblokuoti, kasininkė iškvietė apsaugą.

Už neteisėtą disponavimą svetima elektronine mokėjimo priemone Kauno miesto apylinkės teismas skyrė R.Gaskai 3 metų laisvės atėmimo bausmę, už sąvadavimą - 5 metų. Už grotų jis pasiųstas 6 metams ir 6 mėnesiams.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (317)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (52)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (11)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (285)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (12)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (59)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (6)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (37)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (98)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...