Marijampolės žemdirbiams ir cukraus fabriko darbininkams, paralyžiavusiems eismą tarptautinėje automagistralėje "Via Baltica", Kalvarijos policijos komisariate iškelta baudžiamoji byla.
Kaip pranešė Policijos departamentas, baudžiamoji byla iškelta pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį "Grupinių veiksmų, kuriais pažeidžiama viešoji tvarka, organizavimas arba aktyvus dalyvavimas juose".

Tai padaryta dėl to, kad vasario 28 dieną, nuo 17 val. 25 min. iki 18 val. 40 min. didelė grupė Marijampolės cukraus fabriko darbuotojų ir Suvalkijos regiono žemdirbių Kalvarijos miesto teritorijoje užblokavo magistralinį kelią Kaunas-Suvalkai.

Baudžiamojo kodekso straipsnis, pagal kurį iškelta baudžiamoji byla, nurodo, jog "g rupinių veiksmų, kuriais šiurkščiai pažeidžiama viešoji tvarka arba kurie yra susiję su aiškiu neklausymu valdžios atstovų teisėtų reikalavimų, arba kurie sukėlė transporto, valstybinių ar visuomeninių įmonių, įstaigų, organizacijų darbo pažeidimą, organizavimas, taip pat aktyvus dalyvavimas juose, baudžiamas laisvės atėmimu iki trejų metų, arba pataisos darbais iki dvejų metų, arba bauda".

Tuo tarpu Marijampolės žemdirbiai ir cukraus fabriko darbininkai ketvirtadienį popiet visiškai paralyžiavę eismą tarptautinėje automagistralėje "Via Baltica" ir užblokavę kelią Kaunas-Suvalkai prie pat Kalvarijos muitinės posto Lenkijos pasienyje, neketina iš ten trauktis.

Kaip informavo policijos departamentas, Suvalkijos žemdirbiams užblokavus kelią Kaunas-Suvalkai maždaug už 300 metrų nuo pasienio posto, nebėra galimybių organizuoti blokavimo vietos apvažiavimą.

Lietuvos automobilių kelių direkcija įspėja, jog muitinės ir Kalvarijos miesto prieigose formuojasi automobilių eilės, todėl direkcija prašo vairuotojų atidėti keliones į Lenkiją per Kalvarijos muitinę.

Marijampolės žemdirbiai ir cukraus fabriko darbininkai protestuoja prieš jiems nepalankų Vyriausybės sprendimą dėl cukraus kainų.

Kaip BNS informavo Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai, ketvirtadienį apie 18 valandą prie pat Kalvarijos muitinės buvo apie 300 protestuotojų, kelkraštyje stovėjo apie 50 lengvųjų automobilių.

Ketvirtadienį apie vidurdienį, išėję ant magistralinio kelio Marijampolė - Suvalkai važiuojamosios dalies ties Kalvarijos miestu, protestuotojai užtvėrė eismą. Maždaug po valandos kelią pertvėrė ir protestuotojų autobusas. Tuomet eismas link sienos buvo organizuotas aplinkiniais keliais.

Vėliau, protestuotojams persikėlus prie pat Kalvarijos muitinės, organizuoti blokados apvažiavimą tapo nebeįmanoma.

Protestuotojai eismą kelyje Marijampolė-Suvalkai vienai valandai buvo paralyžiavę ir trečiadienį.

Pasak policijos pareigūnų, dėl nesankcionuoto sambūrio kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės, jo organizatoriai nėra žinomi.

Marijampoliečiai protestuoja prieš Vyriausybės sprendimą nenustatyti cukraus fabrikams minimalios savo produkcijos pardavimo kainos.

Toks sprendimas nepalankus Marijampolės cukraus fabrikui, nes labai apsunkina jo konkurenciją su Danijos bendrovės "Danisco Sugar" valdomais dviem Lietuvos cukraus fabrikais, turinčiais didesnę cukraus gamybos kvotą ir todėl galinčiais pigiau parduoti savo produkciją.

"Marijampolės cukraus" gamybos kvota yra 22 tūkst. tonų cukraus, dviejų "Danisco Sugar" valdomų fabrikų ir vieno padalinio kvota - 90 tūkst. tonų.

Cukraus gamybos kvotą fabrikams nustato Žemės ūkio ministerija pagal jų gamybos pajėgumus, o bendrą kvotą Lietuvai tvirtina Vyriausybė.

Du šalies cukraus fabrikus - Panevėžio ir Kėdainių - valdo Danijos bendrovė "Danisco Sugar". "Marijampolės cukrų" sanuoja to paties miesto trąšų bendrovė "Arvi".

Pastaroji Suvalkijos žemdirbių protesto akcija nėra pirmoji - panašią jie buvo surengę ir pernai kovą.

Tarptautinę magistralę "Via Baltica" pernai žemdirbiai pradėjo blokuoti kovo 17 dieną ir iš ten nesitraukė iki kovo 30 dienos, kai buvo pasiektas kompromisinis susitarimas su Vyriausybe.

Tuomet Automobilių kelių direkcija paskelbė, jog per neteisėtas žemdirbių blokadas valstybinės reikšmės keliuose buvo padaryta daugiau kaip 148 tūkst. litų nuostolių.

Suvalkijos cukrinių runkelių augintojams buvo keliamos administracinės bylos už kelių eismo taisyklių pažeidimus ir skiriamos 100-150 litų baudos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1098)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (163)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (17)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (8)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (45)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (2)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (554)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (3)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...

Prienų „Golden State Warriors“: LaVaras nori itin greito „Vytauto“ žaidimo ir LKL (29)

„Žaidžiame kaip „Golden State Warriors“, gynybą pamiršę, bet laimi tie, kurie įmeta...