Pirmadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos pareigūnai patruliavo Varėnos rajono Kaziukonių kaimo apylinkėse. Jie prie pat sienos su Baltarusija pastebėjo pamiške einančius du vyrus su nešuliais. Vietovė patenka į valstybės sienos apsaugos zoną, į kurią patekti galima tik su specialiais VSAT leidimais.

Sulaikomi Šalčininkų rajono gyventojai, 39 ir 42 metų, nesipriešino. Jie nesyk pasieniečiams ir anksčiau buvo įkliuvę, kai gabeno kontrabandinius rūkalus, o už tai buvo bausti.

Šįkart jie nešė 1900 pakelių cigarečių , pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais. Ryšuliai buvo aptraukti polietileno plėvele, o prie jų buvo pritvirtintos savadarbės petnešos. Cigarečių vertė, įskaitant privalomus Lietuvoje sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip 7 tūkst. Eur.

Abiem vyrams pradėtos administracinių nusižengimų teisenos. Už pakartotinai padarytą pažeidimą, kuomet neteisėtai gabenamos akcizais apmokestinamos prekės, jiems gresia baudos nuo 5760 iki 6 000 eurų. Už patekimą į valstybės sienos apsaugos zoną be VSAT leidimų vyrams teks sumokėti baudas nuo 90 iki 170 eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją