Pusbroliai kėdainiečiai Karolis Bieliauskas, Leonas Bieliauskas ir Mantas Bieliauskas šioje byloje kaltinami, kad siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą bendrininkų grupėje kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų. Teisėsaugos duomenimis, mergina buvo mirtinai uždaužyta kastuvu.

Pirmadienį teisme apklausta Marijampolės rajone gyvenanti šeima. Brolis ir sesuo žurnalistams teigė, kad su įtariamaisiais byloje susidūrė kuomet pastarieji užklimpo su savo BMW automobiliu šalia jų namų esančiame vienkiemyje.

„Ketinome eiti miegoti, tačiau pamačiau šviesas už lango. Tai vienkiemis, jei čia bando kas atvažiuoti, visi užklimpsta. Nemačiau, kada tas BMW atvažiavo, gal dar šviesos metu, žiūrėjome televizorių“, - sakė nenorėjęs prisistatyti vyras.

Vyras pasakojo, kad buvo tamsus paros metas, apie 23.00 val. Pamatęs, kad automobilis užklimpo, vyras norėjo padėti išstumti jį iš purvo, tačiau mašina buvo užklimpusi per giliai. Vyras teigė matęs tris vyrus. BMW buvo bandyta ištraukti pasitelkiant lentas ir kitus įrankius.

„Matėsi, kad jie seniai buvo ten užklimpę. Niekaip negalėjome tą mašiną išstumti, aš jiems pats daviau lentų, kūjį, kastuvą, kurio paskui jie man taip ir negrąžino“, - sakė netoli Marijampolės gyvenantis vyras.

Spėjama, kad būtent šis kastuvas ir tapo pagrindiniu žmogžudystės įrankiu. Pareigūnų paimti BMW ištraukimui skirti įrankiai liudininkui buvo grąžinti. Negrąžintas buvo tik kastuvas.

Manoma, kad pagrobta Ieva Strazdauskaitė tuo metu buvo BMW automobilyje, tačiau liudininkas teigė jos nematęs, tiesiog norėjo pagelbėti išstumti įklimpusią mašiną.

Kaltinamieji šioje byloje taip pat kaltinami neteisėtu laisvės atėmimu bei turto sugadinimu.

Maksimali bausmė už šiuos nusikaltimus – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

DELFI primena, I.Strazdauskaitė pernai kovo 5 dieną išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone. Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis.

Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.

Šioje byloje kaltinimai pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis Algimantas Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis Tomas Zagurskas dar kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą. Jiems skirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės. Pusbroliams Bieliauskams bei T. Zagurskui taip pat pateikti kaltinimai, kad pagrobė didelės vertės svetimą turtą - daugiau nei 32 tūkst. eurų kainuojantį automobilį ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus bei pinigus.