Šioje byloje kaltinimai ypač sunkiu nusikaltimu, itin žiauriu bejėgės merginos nužudymu veikiant bendrininkų grupėje ir siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą pareikšti trims čigonų tautybės pusbroliams iš Kėdainių: Leonui, Karoliui ir Mantui Bieliauskams.

Jiems šiandien pasiūlyta aukščiausia bausmė – įkalinimas iki gyvos galvos ją atliekant kalėjime.

„Šiandien teismo paprašėme pripažinti K. Bieliauską, L. Bieliauską, M. Bieliauską kaltais dėl dviejų plėšimų, įvykdytų 2016 ir 2017 metais. Taipogi dėl turto sunaikinimo, dėl neteisėto laisvės atėmimo. Taip pat pripažinti kaltais dėl kvalifikuoto nužudymo ir skirti galutines, subendrintas bausmes – laisvės atėmimus iki gyvos galvos juos atliekant kalėjime“, – pasibaigus teismo posėdžiui komentavo vienas valstybinį kaltinimą byloje palaikančių Generalinės prokuratūros prokurorų Gintas Ivanauskas.

Prokurorai teismo prašė pripažinti ir pilnai patenkinti I. Strazdauskaitės artimųjų civilinius ieškinius, kurie, pasak G. Ivanausko, siekia 460 tūkst. eurų.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikęs prokuroras G, Ivanauskas nurodė ir esminę aplinkybę, dėl ko visiems trims kaltinamiesiems pasiūlyta skirti griežčiausias bausmes – įkalinimą iki gyvos galvos.

Pasak valstybės kaltintojo, jiems inkriminuojama bendrininkavimo forma – organizuota nusikalstama grupė.

Organizuotoje grupėje visų veiksmai iš principo vertinami kaip vykdytojų“, – akcentavo prokuroras.

Trys giminaičiai taip pat kaltinami ir kitu nusikaltais – neteisėtu laisvės atėmimu bei svetimo turto sugadinimu. Pagal pareikštą griežčiausią kaltinimą, itin žiaurų nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis, įstatymai numato galimybę skirti maksimalią bausmę – įkalinimą iki gyvos galvos.

Bylos duomenimis, gaujos auka mergina tapo dėl vairuoto prabangaus automobilio „Audi“. Norėdami jį pagrobti pusbroliai kurį laiką kitu automobiliu sekė iš paskos, imitavo eismo įvykį, kai mergina išlipo, ją įgrūdo į bagažinę. Vėliau nuspręsta atsikratyti pagrindine liudininke ją nužudant.

Teismui nusprendus bylą nagrinėti uždaruose posėdžiuose visi trys kaltinamieji davė parodymus, tačiau savo kaltę pripažino tik dalinai.

Tik vienas kaltinamųjų, spalvingiausią kriminalinę praeitį sukaupęs L. Bieliauskas pripažino nužudęs merginą. Tyrimo metu nustatyta, kad ji automobilio bagažinėje buvo atvežta į Kėdainių pašonėje esantį apleistą karinį aerodromą ir mirtinai uždaužyta kastuvu.

Kiti teisiamieji neneigia dalyvavę vykdant kitus nusikaltimus, tačiau neprisipažįsta žudę merginą. Vieno teisiamų pusbrolių, K. Bieliausko advokatas Raimondas Gargasas minėjo, kad jo ginamasis esą net bandė įkalbėti kitus bendrininkus, norėjo, kad I. Strazdauskaitė liktų gyva. Esą pagrindinis tikslas buvo ne žudyti merginą, o pagrobti jos vairuotą prabangų automobilį „Audi“.

Gali būti, jog tai iš anksto kaltinamųjų suderinta pozicija, kai siekiant kitiems teisiamiesiems išvengti gresiančių itin griežtų bausmių, pagrindinę kaltę prisiima vienas jų. Juolab, kad tokioje situacijoje, kai nesama kitų egzekucijos liudininkų, o kaltinimai paremti pačių teisiamųjų parodymais, kvestionuoti prisipažinimą, net ir įtariant, kad jis gali būti melagingas, gana sudėtinga.

Šioje byloje kaltinimai pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis Algimantas Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis Tomas Zagurskas taip pat kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą.

Be to, pusbroliams Bieliauskams bei T. Zagurskui pateikti kaltinimai, kad pagrobė didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 32 tūkst. eurų kainuojantį automobilį ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus bei pinigus.

„Pasiūlyta Algimantą Stankevičių pripažinti kaltu dėl neteisėto disponavimo C kategorijos (šaunamaisiais – DELFI) ginklais, taip pat – pripažintu kaltu dėl 2017 metais įvykdyto plėšimo ir skirti jam 4 ir 3 mėnesių subendrintą laisvės atėmimo bausmę.

Tomą Zagurką pasiūlyta pripažinti kaltu dėl 2016 metais įvykdyto plėšimo ir paskirti jam 4 metų laisvės atėmimo bausmę“, – kalbėjo prokuroras G. Ivanauskas.