Lietuvos spectarnybų sulaikytas šnipinėjimu įtariamas asmuo yra teisėsaugos institucijoje dirbęs klaipėdietis, nutaręs pardavinėti slaptą informaciją dėl užgautų ambicijų, teigia dienraštis.
Kaip skelbta, Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Generalinės prokuratūros pareigūnai išaiškino ir pirmadienį Vilniuje sulaikė Lietuvos pilietį, kuris įtariamas šnipinėjimu bei valstybės paslaptį sudarančių žinių perdavimu užsienio šalies žvalgybai.

Dienraštis "Lietuvos rytas" antradienį rašo, kad sulaikytasis yra apie trisdešimties metų klaipėdietis ir yra dirbęs vienoje teisėsaugos institucijoje, kur galėjo susipažinti su valstybės paslaptimis. Pasak dienraščio, manoma, kad sulaikytas asmuo nutarė pardavinėti slaptą informaciją dėl užgautų ambicijų. Taip jis norėjo ne tik užsidirbti, net ir atkeršyti. Vyriškis tikėjosi būti paaukštintas tarnyboje, tačiau šios viltys neišsipildė.

Šnipinėjimu įtariamas vyriškis sulaikytas po kelis mėnesius rengtos Valstybės saugumo departamento ir Generalinės prokuratūros pareigūnų operacijos.

Apie vyriškio ketinimus operatyviniu būdu sužinojo Valstybės saugumo departamento pareigūnai. Jie pradėjo sekti šnipu nusprendusį tapti asmenį. Per tarpininkus su juo susipažino saugumo pareigūnas, apsimetęs vienos užsienio šalies ambasados darbuotoju.

Su informaciją ketinusiu parduoti ir nieko neįtariančiu vyriškiu pareigūnas dažniausiai susitikinėdavo Klaipėdoje. Visos derybos buvo slapta įrašinėjamos.

Dienraščio žiniomis, per susitikimą Klaipėdoje gegužės 1-ąją buvo suderinti visi esminiai klausimai, o praėjusią savaitę saugumo pareigūnas su vyriškiu galutinai susitarė dėl informacijos pirkimo kainos.

Pinigus jis tikėjosi gauti pirmadienį per paskutinį susitikimą sostinėje. Tačiau čia jam buvo uždėti antrankiai. Pasak dienraščio, sulaikomas vyriškis nesipriešino ir buvo apstulbęs. Šnipinėjimu įtariamas asmuo įkliuvo apie 10 valandą. Jis buvo sučiuptas po tiltu, jungiančiu M.K.Čiurlionio gatvę su Vingio parku.

Tai - pirmas Lietuvos pilietis, kuriam dėl šnipinėjimo iškelta baudžiamoji byla. Netrukus saugumo ir Generalinės prokuratūros pareigūnai kreipsis į teismą prašydami leisti suimti šnipą. Jau dabar žinoma, kad šis teismo posėdis bus uždaras.

Bylą tiriantys pareigūnai kategoriškai atsisako atskleisti valstybę, kuriai lietuvis ketino parduoti informaciją. Pastarąjį kartą apie sėkmingą Lietuvos VSD operaciją prieš užsienio žvalgybininką buvo pranešta 1998-ųjų pabaigoje, o praėjus metams - 1999-ųjų gruodį - atskleista keletas tos operacijos detalių.

Tuomet buvo skelbiama, kad Vilniuje dirbęs Rusijos gynybos atašė padėjėjas Valerijus Kabalinovas bandė užverbuoti Lietuvos krašto apsaugos ministerijos karininką.

Žiniasklaida skelbė, kad V.Kabalinovas per vieną vilnietį antikvariato savininką susipažino su KAM karininku, kurį paprašė teikti įvairios informacijos. Rusijos žvalgybininką domino Lietuvos kariuomenės ginkluotė ir jos pirkimas, santykiai su NATO, kariniai planai, užsienio instruktoriai ir jų veikla Lietuvoje, kariniai objektai.

KAM karininkas apie bandymą jį užverbuoti pranešė VSD. Po to V. Kabalinovui karininkas perdavė VSD parengtų vaizdo kasečių, kuriose neva buvo slaptų karinių žemėlapių, dokumentų, Lietuvai siūlomų pirkti ir jau nupirktų ginklų pristatymai.

Diplomatinės neliečiamybės statusą turėjęs V.Kabalinovas, rūpinantis gerais kaimyniniais santykiais, nebuvo paskelbtas nepageidaujamu asmeniu, o tyliai išvyko iš Lietuvos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prokurorai pradėjo tyrimą dėl Karbauskio koncerno valdomų žemių papildyta  (689)

Generalinė prokuratūra antradienį nusprendė pradėti tyrimą įvertinti žiniasklaidos...

Medikų pasakojimai glumina: dar nėra nė 18-kos, o geria iki komos ir psichozės (17)

Kol visas dėmesys nukrypęs į 18-mečius ir 19-mečius, kuriems nuo sausio 1 d. uždrausta pirkti,...

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (27)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Vilniuje pasikėsinta nužudyti Lietuvos fitneso čempionę: suimtas garsus sportininkas (527)

Pragaras tęsėsi metų metus, tačiau Lietuvos ir Europos fitneso čempionė Ilona Kokoš taip ir...

Alkoholio prekyba Latvijos pasienyje paveikė estus (34)

Estijos valdžia dėl smarkiai pagyvėjusios alkoholio prekybos Latvijos pasienyje priversta perpus...

Per Rusijos televiziją „netyčia“ parodytos naujo ginklo schemos atkreipė Pentagono dėmesį (79)

Rusijos torpedos kelia grėsmę pakrantėje esantiems NATO valstybių miestams ir rajonams, rašo...

Trečiadienį spręsis Eriko Bėronto likimas (10)

Apie naujai paskirtą Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA) vadovą Eriką Bėrontą pasisakė...

Rengiamasi tvarkyti išskirtinę Kauno vietą: įrengs net amfiteatrą

Kaune rengiamasi tvarkyti Marvelės upės slėnį. Vaizdingoje vietovėje su kaskadomis žadama...

Rengia naujoves pacientams: prie pigiausių vaistų pratins prievartiniu būdu (200)

Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM ) imasi strategijos, kuri turėtų ilgainiui pacientus įpratinti...

Eismo įvykio deklaracijų pildymas: ar žinotumėte, kaip elgtis tokiose situacijose (4)

Užpildyti eismo įvykio deklaraciją iš pirmo žvilgsnio nesudėtinga, tačiau draudikai ir...