Pasienyje pradėjus veikti Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacinei sistemai (VSATIS), pasieniečių sulaikytų su suklastotais dokumentais asmenų skaičius išaugo trečdaliu.
Kaip informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), per pirmuosius šešis šių metų mėnesius Lietuvos pasieniečiai sulaikė 144 asmenis, kurie vykdami per valstybės sieną bandė pasinaudoti suklastotais ar svetimais dokumentais. 89 iš jų pateikė suklastotą, 55 - svetimą kelionės dokumentą.

Pernai per tą patį laikotarpį Lietuvos pasieniečiams įkliuvo 107 tokie asmenys. Sekmadienį Lazdijų pasieniečiai sulaikė tris užsienietes, kurios pasų kontrolės metu pateikė svetimus arba suklastotus pasus. Dvi iš jų bandė pasinaudoti suklastotais Lietuvos piliečių pasais.

VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiams Kalvarijos pasienio kontrolės punkte (PKP) sekmadienį į Lietuvą iš Lenkijos maršrutiniu autobusu vykusi mergina pateikė Lietuvos pilietės L. B. vardu išduotą pasą. Pasieniečiams įtarus, kad dokumentas suklastotas, mergina buvo sulaikyta ir apklausta.

Nustatyta, kad pasas suklastotas perklijuojant nuotrauką. Apklausos metu mergina prisistatė Latvijoje gyvenančia, bet šios šalies pilietybės neturinčia 20-ties metų L. G.

VSAT pareigūnai Kalvarijos PKP sulaikė į Lietuvą vykusią Rusijos pilietę. Ji dokumentus tikrinusiems pasieniečiams pateikė suklastotą Lietuvos pilietės A. M. vardu išduotą pasą. Dokumentas taip pat suklastotas perklijuojant nuotrauką.

VSAT Lazdijų rinktinės Lazdijų PKP pasieniečiai sekmadienį sulaikė į Lenkiją vykusią moterį. Ji dokumentų kontrolei pateikė svetimą pasą, išduotą Latvijos pilietės T. F. vardu. Pirminiais duomenimis, dokumentas nesuklastotas, o jį pateikė Latvijos gyventoja be pilietybės.

Sulaikytosios uždarytos į Lazdijų rajono policijos komisariato areštinę. Nustatinėjamos jų asmenybės. Vyksta tyrimas.

Anot pranešimo, VSATIS, vieningos sistemos, įdiegtos Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, pagalba pasieniečiai labai operatyviai patikrina turimas duomenų bazes, todėl žymiai sutrumpėjo ir vykstančių per sieną asmenų dokumentų patikrinimo laikas.

Iš 144 šiemet sulaikytųjų su svetimais ar suklastotais kelionės dokumentais daugiau kaip pusė - 76 - yra Lietuvos piliečiai. Lietuvos pasieniečiai taip pat sulaikė Azerbaidžano, Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Estijos, Lenkijos, Moldovos, Ganos, Tadžikistano piliečius.

Pareigūnų teigimu, užsieniečiai paprastai naudojasi lietuviškais pasais vykdami į Lenkiją, nes Lietuvos piliečiams šiuo atveju nereikia vizų.

Pasitaikė nemažai atvejų, kuomet į Vilniaus oro uosto PKP iš Vakarų Europos ar Skandinavijos šalių deportuoti kitų šalių piliečiai pateikė suklastotus lietuviškus pasus, kuriais naudojosi nelegaliai būdami ar dirbdami užsienio šalyje.

Tokie asmenys dažniausiai nemoka nei šnekėti, nei rašyti lietuviškai, ir klastotę pasieniečiai išaiškina jau apklausos pradžioje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Landsbergis: laikas kalbėti apie mūsų, kaip politinės partijos, ateitį pildoma (75)

Artėjant 2019 metų rinkiminiam maratonui konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis partijos...

Atviras interviu su Ieva Zasimauskaite apie maldas nuo pusės penkių ryto ir veidmainystes pramogų pasaulyje

Lietuva išsirinko – šįmet į didžiąją „Euroviziją“ siunčia Ievą Zasimauskaitę....

Miltinio paveikslas: tai buvo žvėris ir Dievas, be lašo gailestingumo (142)

Aktoriaus ir režisieriaus Juozo Miltinio talentu ir indėliu į Lietuvos teatro istoriją neabejoja...

Po buvusio šnipo apnuodijimo ES valstybės imasi beprecedenčių veiksmų, jungiasi ir Lietuva Maskva pagrasino Latvijai (1217)

28 Europos Sąjungos (ES) valstybės narės leido Didžiajai Britanijai iškovoti svarbią...

Kodėl brangsta automobilių remontas (16)

Praėjusiais metais Lietuvoje veikiančios draudimo įmonės atlygino beveik 200 mln. eurų...

Neįtikėtina istorija: beveik 20 tūkst. gyventojų turintį miestelį perkelia kartu su pastatais (16)

Švedijos šiaurėje įsikūręs kalnakasių miestelis Kiruna tęsia savo didįjį kraustymąsi....

Jekaterinburge griuvo miesto simboliu laikytas TV bokštas turėjo atrodyti kaip Vilniuje ir Taline (23)

Jekaterinburge ( Rusija ) kovo 24 dienos rytą nugriautas televizijos bokštas. Kaip skelbia...

Įkaitę pasisiūlęs pakeisti policininkas mirė papildyta 11.25 (153)

Prancūzų policininkas, kuris pasisiūlė į vienos iš prekybos centre džihadisto laikytų įkaitų...

Lietuvos europarlamentaras pateko į „Politico“ gėdos sąrašą (16)

Konservatorių atstovas Europos Parlamente (EP) Algirdas Saudargas atmeta apie Briuselio...

Lietuva – juodajame sąraše: didesnis sergamumas šia liga tik Rumunijoje (76)

Lietuvoje sergamumas tuberkulioze keturis kartus viršija Europos Sąjungos vidurkį. Dažniau šia...