aA
Liepą ir rugpjūtį Šiaulių bei Radviliškio gyventojams vėlų vakarą pasirodyti gatvėse tapo nesaugu. Policijos pareigūnus vienas po kito pasiekė pranešimai apie brutalius plėšimus, kurių metu žmonės ne tik netekdavo savo daiktų, bet dar ir būdavo stipriai sužalojami, dėl to patekdavo į ligoninę. Aukos buvo arba moterys, arba girti vyrai. Nukentėjusieji įsidėmėdavo, kad užpuolikas vilkėdavo tamsiais rūbais ir būdavo su gobtuvu.
© Šiaulių aps. VPK

Pirmoji informacija apie taip vilkinčio asmens padarytą plėšimą buvo gauta liepos 18-ąją iš Radviliškio. Apie pusę dviejų nakties Kęstučio g. buvo užpultas iš kazino ėjęs neblaivus vyras. Užpultasis neteko mobilaus ryšio telefono ir piniginės su 10-čia eurų bei dokumentais.

Tos pačios paros vakare, apie 22.30 val., Šiaulių AVPK policijos budėtojus pasiekė žinia, jog brutalus plėšimas padarytas Šiauliuose. Ligoninėje dėl galvos žaizdų ir smegenų sukrėtimo atsidūrė 59 metų moteris, kuri buvo užpulta miesto centre esančioje Vilniaus gatvėje. Iš nugaros ji patyrė stiprų smūgį į galvą ir neteko rankinės, kurioje buvo mobilusis telefonas ir piniginė su asmens dokumentais, pinigais bei banko kortele, praneša Šiaulių apskrities policija.

Prasidėjus liepos 19-osios parai - ir vėl pranešimas apie plėšimą Šiauliuose. Ir vėl Vilniaus gatvėje. Iš klubo išėjęs girtas vyras neteko mobilaus telefono, brangaus laikrodžio ir piniginės su banko kortelėmis. O tos pačios dienos vakare nuo plėšiko nukentėjo Radviliškio gyventojas, kuris buvo užpultas Gedimino gatvėje, prie daugiabučio namo. Nuo stipraus smūgio nukentėjusiajam išniro žandikaulis ir jis gydymui išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Užpuoliko laimikis buvo nemenkas – 600 eurų.

Po savaitės ramybės nauja žinia apie plėšimą Šiauliuose policijos pareigūnus pasiekė liepos 26-ąją. Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai informavo, kad dėl galvos ir veido sumušimų, kuriuos patyrė prieš keletą dienų, kreipėsi naktį Vilniaus ir P. Višinskio gatvių sankryžoje užpultas 30-metis šiaulietis. Vyras neteko 100 eurų, telefono ir dokumentų.

Praėjus savaitei, plėšimai Šiauliuose pasipylė dvi naktis iš eilės – rugpjūčio 3-ąją P. Cvirkos g. 26 metų vaikinas buvo taip sumuštas, kad atsidūrė ligoninėje. Rugpjūčio 4-osios naktį užpuolikas ranką pakėlė prieš merginą, kuri su drauge netoli Šv. Petro ir Povilo katedros laukė taksi. Prie jų priėjęs tamsiai apsirengęs vyras pasiteiravo, kur yra „Saulės miesto“ prekybos ir pramogų centras, o po to stipriu smūgiu pargriovė jas ant žemės ir nuo vienos merginos kaklo nuplėšė auksinę grandinėlę bei pagrobė kuprinę su joje buvusiais daiktais. Mergina patyrė 525 eurų turtinę žalą.

Po poros savaičių plėšikas apsireiškė Radviliškyje. Vėlų rugpjūčio 18-osios vakarą S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje buvo apiplėštas 70 metų vyras, neblaivus ėjęs namo. Vyras atsipeikėjo ne tik be 15 eurų, akinių ir telefono, bet ir be šortų.

Minėtų plėšimų tyrimą iš Radviliškio rajono bei Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatų perėmė Šiaulių AVPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai. Atskleisti šiuos brutalius nusikaltimus labai padėjo vaizdo stebėjimo kameros, į kurių akiratį pateko sportiško sudėjimo vyras. Tai padėjo pareigūnams identifikuoti užpuoliko asmenybę. Paaiškėjo, kad – tai 36 metų šiuo metu Radviliškyje apsigyvenęs klaipėdiškis.

Nuo 14 metų dėl plėšimų ir vagysčių su teisėsauga reikalų turintis vyras už savo padarytus nusikaltimus atlikęs paskutinę bausmę, laisvę atgavo pavasarį ir apsigyveno pas draugę Radviliškyje. Daug kartų teistas vyras pragyvenimui pelnytis darbu taip ir neišmoko, tad grįžo prie seno „amato“, aukomis rinkdamasis silpnesniuosius – moteris arba girtus vyrus. Pareigūnai jo nusikalstamas veikas nutraukė rugpjūčio 27-ąją. Įtariamasis buvo sulaikytas, jam pareikšti įtarimai.

Policijos pareigūnai mano, kad nuo šio vyro galėjo nukentėti ir daugiau žmonių. Kadangi aukomis jis pasirinkdavo neblaivius asmenis, tai galbūt ne visi drįso kreiptis į policiją. Jei kas nors esate atsidūrę analogiškoje situacijoje ir nukentėję, paskambinkite minėtus plėšimus tiriančiai tyrėjai telefonu 8~700 62818 arba parašykite elektroniniu paštu inga.maslauskiene@policija.lt ir pasidalinkite turima informacija. Pragyvenimui iš plėšimų užsidirbdavusiam vyrui, teismo sprendimu, skirta intensyvi priežiūra ir uždėta apykojė, kuri neleidžia jam laisvai judėti už gyvenamosios vietos ribų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
2.7500

Top naujienos

Vilkikų vairuotojai – itin atvirai apie darbą: šeimos ir namų ilgesį atperka įspūdinga alga (84)

Dėka vilkikų vairuotojo darbo tūkstančiai Lietuvos šeimų ne tik egzistuoja, bet ir gyvena. Nors...

Šilti orai dar nesitraukia (3)

Grybavimo bei ganiavos sezonas dar nesibaigia. Pietų oro srautas toliau plukdo vėlyvo rudens metu...

Urologas: jei norite, kad vyras neitų pas meilužę, duokite jam mėtų arbatos (177)

„Ji tiktų vyresniems, tik ne jauniems vyrams, nes mėtų arbata turi potenciją slopinančių...

Jauno mediko savižudybė atvėrė žaizdą, ji negydoma, nes visi nori likti švarūs (115)

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninėje dirbusio jauno mediko savižudybė visuomenės...

KOK bušido turnyre Vilniuje – Lietuvos kovotojų dominavimas

Šeštadienį Vilniuje praūžė tradicinis „King of Kings“ (KOK) bušido turnyras, kuriame įvyko...

Prie Vilniaus pareigūnai sučiupo keleivius vežusį maršrutinio autobuso vairuotoją – beveik pustrečios promilės (36)

Šeštadienio vakarą, 18.34 val., Vilniaus policija gavo pranešimą, kad iš Vilniaus Lavoriškių...

Aštuntą mėnesį besilaukianti Rūta Ščiogoliovaitė surengė koncertą ypatingoje vietoje: jau išeisiu užtarnautų atostogų (158)

Šeštadienio vakarą Šv. Kotrynos bažnyčioje atlikėja Rūta Ščiogolevaitė ir pianistas...

Mes nusipirkome namą Italijoje – už dolerį: štai kas nutiko paskui (106)

Sandoris atrodė pernelyg geras, kad būtų tiesa. Naujas namas – ir, galimas daiktas, visiškai...

Baltijos jūroje aptiko milijoninės vertės lobį: krovinys buvo gabenamas Rusijos carui, tačiau tikslo nepasiekė (40)

Iš Baltijos jūroje 1917 metais vokiečių povandeninio laivo paskandinto laivo ištraukta 900...