Teismas nustatė, kad 2017–2020 metais raseiniškis R. P. organizavo labai didelio kiekio psichotropinės medžiagos – metamfetamino – gamybą ir jo laikymą, į šią nusikalstamą veiką įtraukdamas du pažįstamus asmenis – K. N. ir N. J.

Metamfetamino gamyba, pasak Šiaulių apygardos teismo, buvo pradėta Raseinių rajone esančiuose ūkiniuose pastatuose, kurie priklausė K. N. Šiose patalpose kaltinamieji neteisėtai pagamino aparatus ir kitus įrenginius, kurie buvo reikalingi sintetinėms psichotropinėms medžiagoms gaminti.

Nustatyta, kad kaltinamieji K. N. ir N. J., vykdydami susitarimą su R. P., minėtoje sodyboje pagamino ir laikė labai didelį kiekį – mažiausiai 3,8 kg pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtako – prekursoriaus, naudojamo psichotropinių medžiagų amfetamino ir metamfetamino gamybai.

Nusikaltimo metu K. N. ir N. J. pagamino ir laikė labai didelį kiekį psichotropinių medžiagų – mažiausiai 31 kg metamfetamino, 0,08 g amfetamino ir tabletes, kurių sudėtyje yra ne mažiau kaip 22 g metamfetamino ir ne mažiau kaip 72 g MDMA ekstazio, nurodoma išplatintame pranešime.

Nusikalstamai veikai vykdyti R. P. chemines medžiagas skirtingu laiku pirko iš vienos bendrovės fizinių asmenų vardu, buvo sukūręs šių asmenų pašto paskyras. Apmokėjimus atlikdavo iš savo sąskaitos. Kaip praneša Šiaulių apygardos teismas, chemines medžiagas pristatydavo siuntų gabenimo tarnyba.

Policijos duomenų bazėse patikrinus asmenis, kurių anketiniai duomenys pateikti atitinkamai įmonei sukuriant elektroninio pašto paskyras, buvo nustatyta, kad tokie asmenys neegzistuoja.

Teismo duomenimis, cheminės medžiagos buvo perkamos ir kitų asmenų vardais, arba pasinaudojant kito asmens telefonu. Teismo posėdyje apklaustas vienas iš liudytojų parodė, kad pasitikėjo R. P. ir nieko blogo neįtardamas leido jam pasinaudoti savo telefonu ir banko sąskaita.
Kaltinamieji buvo susekti ir sulaikyti 2020 metais Raseinių mieste, tada iš jų paimtos ir psichotropinės medžiagos. Be to, atlikus kratas, policijos pareigūnai N. J. priklausančiame ūkiniame pastate rado ir neteisėtai laikomą revolverį bei 5 šovinius, K. N. sodyboje – 106 g neteisėtai laikomos sprogstamosios medžiagos, pas R. P. – nedidelį kiekį – 0,15 g narkotinės medžiagos – kanapių.

Kaltinamieji N. J., K. N. per ikiteisminį tyrimą ir teisme prisipažino visiškai, R. P. parodymus davė tik teisme.

Teismas pažymėjo, kad kaltinamieji N. J. ir K. N. teismui pripažino savo kaltę, padėjo atskleisti padarytą nusikaltimą, jų prisipažinimą ir nuoširdų gailėjimąsi teismas pripažino lengvinančia aplinkybe, R. P. atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta.

Visų trijų vyrų atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinta tai, kad nusikalstamas veikas jie padarė bendrininkų grupe.

Už padarytas nusikalstamas veikas teismas N. J. ir K. N. paskyrė bausmes – laisvės atėmimą 7 metams kiekvienam, kaltinamajam R. P. – laisvės atėmimą 10 metų, praneša Šiaulių apygardos teismas.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją